Carnava Zelfs zonder opleiding direct aan het werk Hooglanders lopen nog steeds vrij rond Viertal opgepakt voor ontvoering 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De foto's van verklede kinde ren stromen binnen via In- stagram, Facebook en WhatsApp. Met bijna de hele fa milie in Brabant is de virtuele we reld een uitkomst. Het zijn kinde ren die de basisschool bevolken of nog uitzien naar het moment dat ze daar naartoe mogen. Met een gevoel van veiligheid en vol ver trouwen stappen ze de wereld rond. Vol bravoure, zonder gêne en met een onuitputtelijke fanta sie en creativiteit vlinderen ze door de wereld. Het mooie van carnaval is dat ze er ook zo uit mo gen zien. Al hun dromen kunnen in kostuums, schmink en attribu ten gevangen worden. Piraat, Spi- derman, een regenboog eenhoorn, elf, prinses..., alles wat ze durven bedenken is mogelijk. De normale regels gelden even niet. Zo vielen er dit weekend opeens twee kleine engeltjes uit de lucht die me kwamen opzoeken op mijn verjaardag. Want dat is het voor deel als je in de buurt van carnaval jarig bent, dan kunnen de meest wonderlijke verjaardagsgasten verschijnen. Ze huppelden opeens zomaar mijn leven in. Zoals het lot je dat soms lijkt te gunnen. „Hier voor jou, een mooi moment, ge niet ervan met degenen die je lief zijn", leken de schikgodinnen te zeggen. En genieten dat deed ik. Ik dacht later die avond, toen de verjaardagsgasten alweer vertrok ken waren, aan een goede vrien din. Zij vertelde me over haar dochter die al heel lang van de ba sisschool af was. Zoals dat gaat met sommige engelen, had deze wat meer zorg nodig. Als het goed is, leren deze kinderen ons nog meer. Namelijk wat het is om zorgzaam, liefdevol en begripvol en vooral geduldig te zijn, hoe moeilijk dat soms ook is. Ze vertelde over in stanties en systemen die haar en haar dochter tot wanhoop dreven. Een uitzonderlijk kind dat een ei gen aanpak vraagt, wordt geperst in mallen en regels en vermalen. Niet het mensenkind maar het systeem en de regels staan cen traal. Dromen over een leven als prinses doen ze niet. Gewoon je zelf mogen zijn met een beetje be grip en vertrouwen zou al meer dan genoeg voor ze zijn. Er vielen dit weekend opeens twee kleine engeltjes uit de lucht DESTELLING Vandaag: Alcohol moet verboden worden in het vliegtuig Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ONDERTUSSEN BENEDEN DE RIVIEREN VLISSINGEN Persoon te water Bassist stapt uit rockband PEER Verbogt nieuwe directeur DNWG Minister Bruins zegt bezoek af De vraag naar (technisch) perso neel is nu zo groot, dat je zelfs zon der opleiding direct aan de slag kunt. Alleen al in de komende maanden zoekt uitzendbureau Le- velPlus in Goes 130 toezichthou ders; mensen die controleren of het werk in chemische bedrijven en op scheepswerven veilig gebeurt. De scholing krijg je er gratis bij. De vraag naar personeel is vol gens het uitzendbureau nog nooit zo hoog geweest. Zo hoog dat je je zelfs zonder opleiding kunt mel den, vertelt Eva Berrevoets van Le- velPlus. „Of je nu jong bent of oud, hoog- of laagopgeleid, we kunnen iedereen gebruiken. De enige voor waarden: je moet geen last hebben van hoogtevrees of claustrofobie en je moet de Nederlandse taal goed beheersen." LevelPlus is gespecialiseerd in ba nen in de veiligheidsbranche en de techniek. Het is al langer bekend dat er veel vraag is naar technisch per soneel. „De mensen die hun best doen, vinden snel werk", weet Ber revoets. En dus wordt het voor het uitzendbureau steeds lastiger om geschikt personeel te vinden. Daarom neemt LevelPLus (bijna) elke drempel weg om aan de slag te gaan. LevelPlus vraagt mensen voor deze functie geen specifieke voor opleiding of werkervaring. „We lei den mensen zelf op", zegt Berre voets. Dat betekent onder meer dat ze cursussen buitenwacht, blus middelen en VCA (veiligheidscer tificaat) krijgen. Eenmaal afgerond kunnen mensen direct aan de slag bij industriële bedrijven of Of je nu jong bent of oud, hoog-of laagopgeleid, we kunnen iedereen gebruiken scheepswerven. „Het gaat om ba nen in zowel Zeeland als het Bot- lekgebied", aldus Berrevoets. Alle banen zijn minstens 32 uur per week. Daarmee verdienen mensen zo'n 1800 bruto per maand. Berrevoets: „Daar komen nog avond-, nacht- en weekendtoesla gen bij." De twee ontsnapte Schotse hoog landers genieten nog steeds onge stoord van hun vrijheid in de pol ders bij Baarland. Eigenaar Dennis Pollemans gunde ze afgelopen weekeinde nog even rust na de klopjacht van vorige week. De dieren lopen sinds vorige week maandagavond los nadat - vermoedelijk - iemand het hek van hun wei aan de Quistkostsedijk had opengezet. De dagen erna zijn ver woede pogingen gedaan om de die ren te vangen. Maar tot nu toe zon der resultaat. De dieren zijn name lijk een halfjaar oud en daarom nog erg schuw. Daarom besloot eigenaar Dennis Pollemans de dieren even met rust te laten. In elk geval tot het weekend. Maar Pollemans zag ook zaterdagochtend af van een nieuwe klopjacht. „We zullen een manier moeten vinden om ze een keer te vangen. Maar dit weekend laten we ze nog even", zei hij zaterdag. Wanneer hij de dieren wel pro beert te vangen is nog niet bekend. VLISSINGEN Vier jonge mannen zijn gistermiddag in een woning aan de Sterkenburg in Vlissingen aangehouden. Ze worden ervan verdacht betrokken te zijn bij de mishandeling en ontvoering van een 20-jarige man uit de gemeente Vlissingen. De politie kreeg rond 14.45 uur de melding dat een man was mishandeld en onder bedrei ging van een wapen in zijn auto was ontvoerd naar de parkeerplaats bij de Zwanenburgseweg in Vlis singen. Het lukte te man te vluch ten en de politie te bellen. Agenten troffen het slachtoffer onder het bloed aan en brachten hem naar de huisartsenpost. De man vertelde dat hij getuige was van een ruzie tussen twee mannen in de tuin van een huis aan de Sterkenburg. Daarbij vielen klappen. Het slachtoffer zat daar in zijn auto te wachten op een vriend waarmee hij had afgesproken. Toen hij samen met de vriend wilde wegrijden, kwamen de twee ruzie makers en nog twee andere jonge mannen op zijn auto af. Onder be dreiging van een wapen werd hij in zijn auto meegenomen naar de par keerplaats aan de Zwanenburgse weg, bij het Nollebos, in Vlissingen. Daar wist het slachtoffer te vluch ten. Zijn belagers namen vervol gens ook de benen. SVEN KRAMER» SVEN KRAMER... MAAR &E TWEE WINNAARS VAN ÖE &ER&E PRIJS IN &E CARNAVALSOPTOCHT VAN REUSEL, HO MAAR.'.' maandag 12 februari 2018 Gisteren: Ik wil graag bloed geven 352 stemmen Een persoon is gister avond rond half acht te water geraakt bij de jachthaven aan de Zeil- markt in Vlissingen. Het slachtoffer is door de politie en medewerkers van het naastgelegen restaurant uit het water gehaald en per ambu lance naar het zieken huis gebracht. Hoe het slachtoffer in het water terecht is gekomen was gisteravond onbekend. MIDDELBURG Bassist Bas Boudens van de Middelburgse Indie- rockband PEER slaat een andere weg in. Na 3,5 jaar stapt hij uit de band om zich te kunnen speci aliseren in de 'technische kant van de muziek'. „Het waren fantastische jaren", schrijft Boudens op PEER's Facebookpa- gina. „Een echte vrien denband, serieus, ambiti eus en met ongelooflijk veel plezier. Mijn hart ligt echter meer bij het tech nische gedeelte van de muziek." Zijn opvolger is Brian van Es. GOES Koen Verbogt wordt de nieuwe directeur van DNWG, het bedrijf dat het stroom- en gasnet- werk in Zeeland beheert en onderhoudt. Dat heeft Stedin, het moe derconcern van DNWG, bekendgemaakt. Hij volgt Erik Duim op die op 1 ja nuari 2018 op eigen ver zoek terugtrad. Verbogt (47) is momenteel direc teur Aanleg Vervanging bij Stedin. Hij begint in het tweede kwartaal als directeur DNWG. VLISSINGEN Minister Bruno Bruins heeft zijn bezoek aan Vlissingen afgezegd. Hij zou vandaag naar daklo- zenopvang het Witte Huis gaan en spreken op een bijeenkomst in stadscafé De Dighter aan het Bellamypark. In zijn plaats komt nu het Middelburgse Tweede Kamerlid André Bosman. Hij spreekt vanaf 19.30 uur bij De Dighter. Jeffrey Kutterink Goes -Eva Berrevoets, LevelPlus Meer info op: levelplus.nl Jeffrey Kutterink Baarland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2