O Youp van 't Hek zegt De Kwis af vanwege column Paul de Leeuw 22 M Natuurlijk schiet Katja Schuurman vol wanneer ze voor haar nieuwe programma Memories getuige is van een emotioneel weerzien. Maar de kijker krijgt daar vanaf vanavond weinig van mee. Gelukkig maar, vindt ze. „Het gaat minder om mij en dat bevalt me goed." VINCENT LUISTERT RADIO Schaatsen. Ik dacht dat ik er wel zo'n beetje op uitgeluisterd was, er is tegenwoordig bijna elk weekend wel een EK, WK of NK. Maar dit is andere koek. Winterspelen, Pyeonchang, niet te ver warren met Pyongyang, dat ligt in Noord. We zijn in Zuid-Korea. Ik zit, koptelefoon op, tussen Sebastiaan Timmerman en Erben Wennemars, in de Olympic Oval van Gangneung. raketje, de betrekkingen zijn tijdelijk ont dooid vanwege de sport, het is het start schot. Sven Kramer en zijn tegenstander zijn weg. Ik hoor de ijzers over het ijs gaan. Ik hoor de coaches schreeuwen tegen de rij ders. Wat klinkt dit lekker, dit stereogeluid. Dichter bij de sport kun je niet komen. Die tegenstander van Kramer, een Duitser, daar hoeven we niet op te letten. Het gaat om Sven. Zal het hem lukken om voor de derde keer op rij de 5.000 meter op de Olympische Spelen te winnen? Eigenlijk interesseert me dat niet en toch luister ik. Zoals ik zaterdag luisterde naar de rit van Carlijn Achtereekte, wier naam ik overigens zaterdag voor het eerst hoorde. Ik hoorde hoe Wüst acht honderdste van een seconde tekortkwam. Intussen won De Sjink zilver bij het shorttrack. De Sjink ja, Sjinky Knegt, zo'n jongen gun je om z'n voornaam al een medaille. Het is de sound van de uitzending die mij gevangen houdt. De presentatoren Patrick Lodiers en Jeroen Stomphorst zitten samen met commentatoren Mark Tuitert en Annette Gerritsen aan een tafel in de Oval. Dat maakt dat ik daar ook ben. Geen suffige studio met deskundigen op afstand, de sfeer en de opwinding komen rechtstreeks mijn oren binnen. Ik zet altijd de radio uit als er gesproken gaat worden over 'de enorme druk die nu op zijn schouders ligt' of'de gaap van Wüst waaraan je kunt zien dat ze in vorm is'. Maar nu niet. Ik ben te gast in de Olympic Oval en ik laat me graag bijpraten. Ik zou een ieder willen adviseren de tele visie deze Winterspelen tijdens het schaat sen niet aan te zetten. Luister naar NPO Radio 1, dan ben je er echt. Het enige wat nog stoort is de muziek. Die is echt niet meer nodig. RadioLympia kan zonder. Quote van de dag Hij zal zo teleurgesteld zijn als hij de waarheid ontdekt. Ik zat nooit in The Beatles Nieuwe soap André Hazes Hilversum III in Van Dale MEMORIES NIEUWE PRESENTATOR Het is om van te smel ten. Hoe de Neder landse Els en de Ita liaan Francesco, die elkaar 40 jaar niet hebben gezien, elkaar om de nek vliegen in een pittoresk kustplaatsje. Mooie emotelevisie, vanavond in de eerste Memories met Katja Schuur man. De innige knuffels van Els en Francesco komen prominent in beeld, de presentatrice van het pro gramma over vakantieliefdes figu reert onscherp op de achtergrond. Dat ze volschiet, weten we nu alleen doordat ze ernaar gevraagd wordt. „Heerlijk toch?" zegt Schuurman (42), die een hele reeks programma's achter haar naam heeft staan, vooral voor BNN, NET 5 en nu KRO-NCRV. „Katja s Bodyscan, Van A naarB en Echt niet OK zijn allemaal program ma's die vanuit mijn beleving zijn gemaakt. Memories is voor mij een nieuwe ervaring. Ik mag het presen teren, maar sta in dienst van de men sen die we volgen. Dat is me goed be vallen, dat ga ik vaker doen." La- Ik sta in dienst van de mensen die we volgen. Dat is me goed bevallen chend: „Boer zoekt Vrouwl Nee, dat laat ik lekker bij Yvon." Na 20 jaar Memories met Anita Wit- zier debuteert haar opvolger van avond met de eerste van zes afleve ringen. Ze neemt de kijker mee naar Italië, waar ze het verhaal van Els en Francesco belicht en daarnaast op zoek gaat naar sporen van de vakantieromance van Martine en Enzo. „En het was zó leuk!" roept Schuurman, die haar enthousiasme maar moeilijk kan beteugelen. „Het is zo'n positief en liefdevol programma. Ik ga met de mensen mee op reis, soms was het een dame van 70 of 80 jaar, je gaat toch een beetje van ze houden. Het maken van dit pro gramma was nog veel leuker dan ik had gedacht. Ik hoop dat we ermee doorgaan." Dat laatste is geen uitgemaakte zaak; kijkcijfers dicteren de televisie wereld. „Ik zal morgenochtend ook meteen kijken naar de score", geeft Schuurman toe, terwijl ze er eigen lijk een hekel aan heeft. „Het systeem is achterhaald, maar kijkcijfers zijn nog steeds heel belangrijk. Jongeren kijken niet meer op tv, maar zien het terug op hun telefoon. Zeker bij de reden: de cabaretier heeft moeite met de reactie die presentator Paul de Leeuw (foto on der) in zijn AD-column heeft gegeven op het gebruik van het woord pisnicht. Van 't Hek: „Ik wil niet naast een pre sentator zitten met een teer zieltje, zodat ik op mijn woorden moet gaan letten." De Leeuw vond het raar dat Van 't Hek schreef dat hij het nor maal vond Gijs van Dam een pisnicht te noemen. Van Dam wordt door Jelle Brandt Corstius beticht van seksueel ongepast gedrag. „Ik had de pisnicht ook poot of flikker kun nen noemen", schreef Van 't Hek. „Dat is geen scheldwoord, maar gewoon Amsterdams. Ik ben door een in hartje Mokum geboren en getogen vader groot gebracht en hij heeft mij die woorden geleerd. Woorden die ik absoluut niet af wil leren." De uitlatingen van Van 't Hek kregen veel kritiek op sociale media. Critici stelden dat het bezigen van dit soort termen homo fobie in de hand werkt. De Leeuw nam contact op met zijn collega omdat hij zijn verant woording van het ge bruik van het woord vreemd vond. Sound Het wordt stil. Pats, een harde knal. Geen paniek, het is geen Noord-Koreaans Reageren? vincent@persgroep.nl —Acteur Guy Pearce re ageert op een tweet van Carice van Houten, over hun zoontje Monte, die denkt dat zijn vader George Harrison is. maandag 12 februari 2018 GO TELEVISIE André Hazes en zijn vriendin Monique Wes tenberg krijgen een tweede sei zoen van hun reallifesoap Ik haal alles uit het leven. De serie zal vanaf april op SBS6 te zien zijn. In de serie wordt Hazes gevolgd in zijn dagelijkse leven. MUZIEK Het zinnetje 'Hil versum lil be stond nog niet' komt in de nieuwe editie van de Dikke Van Dale. Het komt uit een lied dat in 1984 werd geschre ven door Willem Wilmink en werd gezongen door Herman van Veen. 3 ■o KatjaSchuurma zoekt naar oude liefdes Alexander van Eenennaam 44 —Katja Schuurman Bekijk de promo van de eerste aflevering op onze site Youp van 't Hek heeft een gastoptreden in het programma De Kwis afgezegd. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22