Het is meer dan hossen in een pakje 17 Leut met Melita eiK$foóiTiwtS ame Wat was carnaval een top ervaring! Een prachtige finale van een spoedcursus voor een geboren Groninger die helemaal niets met carna val had. Twee optochten heb ik gezien met elk een heel eigen karakter. Ik heb alleen maar vrolijke men sen gesproken, ben heel gastvrij ontvangen en nie mand was te beroerd om mij meer te vertellen over het fenomeen carnaval. En of ik om ben? Daar kom ik zo op terug. Gisteren was ik in Bete- koppenstad. Als gast van de Raad van Elf van Sas van Gent ging ik mee op de Prinsenboot. Heel bijzonder en eervol, want dan kijk je ineens vanuit een heel ander perspectief naar de optocht. Je kijkt naar de men sen die naar jou kijken.... De Prinsenboot voert in Sas van Gent de op tocht aan. Prins Benito en zijn gevolg warmen het publiek flink op voor de rest van de stoet. Handenvol confetti strooien ze uit over de mensen langs de route. Niemand ontkomt er aan, ook ik niet. Het zit werkelijk overal. In Pikpot (Kwadendamme) was zaterdag heel wat minder confetti. Het is daar sowieso wat kleinschaliger, maar zeker niet minder leuk. Een vergelijking tussen beide optochten ga ik niet maken. Dat kan ik niet, maar wil ik ook niet want als ik één ding heb geleerd tijdens deze spoed cursus is dat ieder dorp, iedere stad carnaval viert op z'n eigen manier. En ik heb ook geleerd dat carnaval vieren veel meer is dan wat hossen in een gek pak met een biertje in de hand. Het is een feest dat je viert met je vrienden en familie. Je bouwt met je vereniging of je vrienden aan een wagen. Je bedenkt samen wat je dit jaar gaat doen. Je viert het in je woonplaats of je gaat er voor terug naar 'huis'. Oók als je al jaren er gens anders woont. Dat samen is voor mijn gevoel de extra dimensie die carnaval zo speciaal maakt. En dan nu de vraag of ik in het vervolg altijd carnaval ga vieren. Ik heb genoten! Maar ik realiseer me ook dat carnaval niet in mijn genen zit en dat de extra dimensie ontbreekt. Ik woon niet een carnavalsdorp, ik ben ook geen lid van een vereniging of bouwgroep. Ik beperk me voorlopig maar tot het kijken bij de optocht. Dat was al veel leuker dan ik dacht. maandag 12 februari 2018 Verslaggeefster Melita Lanting heeft helemaal niets met carnaval. Als Gronings meisje was het feest een ver-van-haar-bed-show. Nu doet ze verslag van het wel en wee in Zeeuwse plaatsen waar carnaval in de genen zit. Daarom is het in de aanloop naar het leutfeest de hoog ste tijd om de kneepjes van het car naval te leren. Vandaag de laatste aflevering: De optocht vol feest en kleur Sas van Gent. fotopeter nicolai Hulst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE A Melita op de Prinsenboot in Sas van Gent. foto peter nicolai A Vogelwaarde. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE A Kwadendamme. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17