C9 Volop werk, toch zorgen Trekkertrek op gewone trekkers in Ritthem Ansichtkaarten rvrt 16 ZE Wat een tof carnavalsweekend. Een beetje frisjes en zondag een flinke wind, dat wel. Maar het was vooral vrolijk zonnig. CARNAVAL IN ZEELAND Commentaar in Zeeland zijn al een tijdje zorgen over de economie. Hier zijn nu weinig werklozen, maar de toekomst lijkt niet zo goed. De bedrijvigheid is te eenzijdig en biedt hoger op geleiden weinig mogelijkheden. Maar ondertussen heeft ie dereen die wil werken kansen. De laatste tijd zelfs zonder opleiding. Uitzendbureaus zorgen voor de nodige scholing. Bedrijven doen het ook zelf. Zo groot is de vraag naar per soneel lang niet geweest. Je zou bijna denken dat er niets aan de hand is. Kijk je een beetje verder, dan zijn er twee problemen. Zeeland heeft hoger opgeleiden nodig om in te spelen op nieuwe kansen. Denk bijvoorbeeld aan ontwikkelingen in de energiesector en in de circulaire economie. Daarbij gaat het niet alleen puur om werk, maar ook om de leefbaarheid. Die kan Zeeland alleen op peil houden met een breed scala aan werk op alle niveaus en met voldoende uitdagend onderwijs. Het tweede punt is de toekomst van de mensen die nu snel aan de slag kunnen als zij maar de juiste cursus doen. Wie zich al te nadrukkelijk richt op wat bedrijven nu nodig heb ben, loopt het risico werkloos te worden als hun koers ver andert. Werknemers moeten een balans vinden tussen de kansen die er nu zijn en hun marktwaarde op de lange ter mijn. Pas dan gebruiken zij de huidige schaarste op de ar beidsmarkt goed. Werknemers gebruiken kansen op arbeidsmarkt pas goed als ze aan de lange termijn denken Cevaal en zijn vrienden zijn zelf al jaren deelnemers en/of toeschou wers bij het grootste trekkertrek- evenement, dat van Aagtekerke dat al 27 jaar lang in juli verreden wordt en duizenden toeschouwers trekt. Aan de Barentsweg zullen geen op gevoerde en uitgebouwde tractoren verschijnen zoals aan de Pekelings- weg. De vier vrienden kiezen voor de standaard landbouwtractoren waarmee ze zelf ook op het land werken. „Wij hebben het idee dat de standaardtrekkers een beetje weggecijferd worden", vindt Ce- We hebben het idee dat standaardtrekkers weggecijferd worden vaal. Binnenkort kunnen deelne mers inschrijven op de website. Ze hopen op grote animo. „De sleep- wagen kan op een wedstrijdmiddag tussen de zestig en honderd deel nemers verwerken." ALMANAK Een paar weken geleden stond hij in de krant met zijn verza meling ansichtkaarten, Cor uit Grijpskerke, 'maar geboren in Middelburg'. Onlangs was hij op een verjaardag en daar ging het natuurlijk over het stuk in de krant. Ook zijn Bevelandse kennissen hadden het verhaal in de krant zien staan. Van alle kanten werd hij overladen met complimenten en kreeg hij lovende recensies. Zijn vrouw Mieneke hield zich een beetje stil, tot ze zich niet meer in kon houden: „Voordeel is dat hij geen schoenen meer verslijt, want hij loopt ernaast." Pizzabezorger beroofd van geld VOGELWAARDE Drie aanhoudingen met carnaval Agressieve jongen aangehouden SAS VAN GENT Achtervolging bij alcoholcontrole Of je nu carnaval vierde in 's Heerenhoek, Hulst of Sas van Gent, overal waren massa's mensen op de been om te kijken naar prachtig versierde praalwagens en feestelijk aange klede loopgroepen. Traditiegetrouw werd ook in de Zak van Zuid-Beveland uitbundig gefeest, met als hoogtepunt de op tocht in 's Heerenhoek. Ook Zeeuws-Vlaanderen liep massaal uit om naar de vele optochten te kijken. En daarna? Feesten! 'Scheerders' in Vogel waarde is nog altijd the place to be met carnaval in Zeeuws-Vlaande ren. 2400 man hosten erop losEn het bleef gezellig. Slechts drie jon gens maakten het te bont. Hoewel carnavalsvierders in koor 'Agge mar leut et' roepen, zat niet iedereen op al die joligheid te wachten. Dat was weer goed nieuws voor Zeeuwse hotels en vakantieparken. Een aantal bood, met succes, een 'ontvlucht het car naval-arrangement' aan. Badhotel Domburg was bijvoorbeeld zo'n 'toevluchtsoord'. De accommoda tie zat nagenoeg vol met mensen die geen carnaval willen vieren. Ook bij Van der Valk in Goes sliepen Brabanders en Lim burgers die niets op hebben met praalwagens en serpentines. maandag 12 februari 2018 Een nieuwe trekkertrekwed- strijd is deze zomer te vinden in Ritthem. Vier Walcherse vrien den grapten onderling al langer over het idee zo'n evenement te beginnen, maar afgelopen na jaar besloten Patrick Cevaal, Koen Minderhoud, Boudewijn Moeke en Mathieu Duvekot de daad bij het woord te voegen. Zaterdag 2 juni is het trekker- trek aan de Barentsweg in Ritt hem. Claudia Sondervan Ritthem -Patrick Cevaal, organisator www.facebook.com/trekkertrekritthem Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 16-jarige pizzabezor ger is zaterdagavond van zijn portemonnee be roofd in de Noordbeek- seweg in Vlissingen. De bezorger reed rond 19.00 uur op een elektri sche fiets van de zaak toen hij op de Noord- beekseweg drie jongens tegenkwam die hem blokkeerden en geld eis ten. Pas nadat het slacht offer werd geslagen en op de grond viel, gaf hij zijn portemonnee af. De politie zoekt getuigen. Drie jongens zijn zater dagnacht aangehouden bij de carnavalstent in Vogelwaarde. Een 16-ja- rige Hulstenaar had een mes getrokken. Hij is meegenomen naar het bureau. Een 20-jarige dronken Hulstenaar pro beerde koste wat kost de EHBO-tent binnen te komen. Ook hij is aange houden. Een andere 20- jarige Hulstenaar had zonder aanleiding een andere feestganger mis handeld. HULST Een 21-jarige man is in de nacht van vrijdag op za terdag op de Absdaalse- weg in Hulst aangehou den voor rijden onder in vloed. Bij zijn aanhouding gedroeg hij zich agres sief. De agenten hebben pepperspray gebruikt om hem onder controle te krijgen. Op het bureau bleek uit een ademana lyse dat de man twee keer zoveel had gedron ken als wettelijk is toege staan. Bij een alcoholcontrole in Sas van Gent en Hulst zijn zaterdagnacht 2 van de 267 bestuurders tegen de lamp gelopen. Een 45-jarige Belg uit Koewacht (B), keerde bij de controle om en reed hard weg. De politie stopte hem uiteindelijk in België. Hij is overge dragen aan de Belgi sche politie. 'n Weekend Jeffrey Kutterink 's-Heerenhoek. foto johan van der heijden Aardenburg. foto peter nicolai WU HEBBEN N STERKE BAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16