II 71 boldErman.nl De goedkoopste met vertJekgaganties! boldErman.nl EUWS 11 Met ovenhandschoenen overmeestert KLM-bemanning ontketende Noorse G) Zo'n drie keer perdag hebben bemanningsleden te kampen met overlastgevende passagiers. Een reconstructie van de KLM-vlucht Amsterdam - Panama van 5 januari. De 26-jarige Noorse Elena en haar 33-jarige echtgenoot stappen vrijdag 5 januari op Schiphol in het vliegtuig naar Panama. De twee krijgen ruzie. Boven de Atlantische Oceaan wordt zij agressief naar het cabinepersoneel. Als een stewar dess haar drankje weghaalt en haar even later in de pantry van het vliegtuig alcohol weigert vanwege haar gevloek en getier, krijgt ze een vuistslag in haar gezicht. De Noorse trekt de KLM-stewardess aan het haar en maakt schoppende bewe gingen naar haar hoofd. Een collega grijpt in. De beman ning trekt ovenwanten aan, omdat de Noorse om zich heen bijt. Uit eindelijk lukt het de copiloot om de schreeuwende, schoppende, bij tende en spugende Noorse in de boeien te slaan. De gezagvoerder houdt haar aan. Tien uur is de be manning met het stel bezig. „De veiligheid kwam door toe doen van de verdachte in het ge drang", licht landelijk coördinerend luchtvaartofficier van justitie Fran- ces Schlingemann toe. „Leden van het cabinepersoneel hebben uren lang hun werk, waaronder belang rijke veiligheidstaken, niet naar be horen kunnen doen, omdat ze zich 2010 Onhandelbare passagiers 1000 INCIDENTEN intensief moesten bezighouden met gedragingen van verdachten." Bovendien veroorzaakt geweld in een kleine besloten ruimte zoals een vliegtuig, hoog in de lucht, 'ge voelens van grote onveiligheid'. „Passagiers en crew kunnen niet aan dat geweld ontkomen." Deze zaak staat volgens de offi ciervan justitie, die alle luchtvaart zaken doet, zeker niet op zich. Zo beschrijft ze een vlucht die een tus senstop moest maken op de Azo- ren. „Ik heb foto's gezien van een vrouw die helemaal over de zeik ging. Ze had bloed in haar mond en begon te spugen. Alles zat onder. Voor j e het weet raken men sen in paniek. Er zijn altijd mensen aan boord met vliegangst." Uit cijfers van de Inspectie blijkt dat er in 2017 985 meldingen zijn gemaakt van overlastgevende pas sagiers, zo'n drie per dag. Vaak is al cohol de boosdoener. Passagiers ko pen alcohol in de taxfreezone en drinken stiekem aan boord, beves tigt ook vakbond FNV Cabine. Schlingemann: „Mensen realiseren zich niet dat alcohol op grote hoogte meer invloed heeft. In de lucht ben je eerder teut." De luchtvaartofficier (sinds mei 2015) slaat alarm. „Ik ben de eerste die een offensief is begonnen tegen passagiers die zich misdragen door ze meteen voor te geleiden." De verdachte krijgt meteen een boete of een dagvaarding. Het aantal amokmakers in de lucht dat is ver volgd is sinds 2015 met 37 procent gestegen. De maximumstrafis acht jaar cel. Verslaafd Ook de Noorse vrouw gaat achter de tralies. Het stel wordt de toegang tot Panama ontzegd. Onder bege leiding van ingehuurde escortes worden ze teruggevlogen naar Schiphol. De marechaussee houdt hen op zaterdag 6 januari aan. De 2017 100 2015 2016 2017 man mag gaan, zijn vrouw blijft vastzitten. Als ze op 18 januari voor de poli tierechter verschijnt, verklaart ze dat ze alcohol had gedronken. Gecombineerd met medicijnen zou de vrouw, die verslaafd is en een persoonlijkheidsstoornis heeft, psychotisch zijn geworden en een black-out hebben gekregen. Van de gebeurtenissen kan ze zich alleen flarden herinneren. Wel betuigt ze spijt. „Het is allemaal heel triest." De rechter verwijt de Noorse dat zij wist dat drankgebruik in combi natie met haar medicatie gevolgen kon hebben en ze tóch alcohol nam. De officier wijst daarbij ook nog op de angsten die haar medepassagiers tijdens de bijna 11 uur durende vlucht uitstonden. Schlingemann: „Zij konden geen kant op. Je zal daar maar zitten met je gezin en je kindjes." Elena S. krijgt 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maan den voorwaardelijk. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Polen: Mazurengebied en Gdansk maandag 12 februari 2018 GO Bijten, spugen en schoppen Marcia Nieuwenhuis Schiphol Meldingen bij de Inspectie - Leefomgeving Transport Het aantal meldingen van gewelddadige of onhandelbare passagiers is sterk gegroeid. Vorig jaar kwam het tot 83 rechtszaken. 750 500 250 Tussenlanding om champagne Een businessclasspassagier die in december op weg was naar Zürich ontstak in woede toen de bemanning haar champagne weigerde. Na een tussenlanding mocht zij niet verder mee en kreeg ze 5.000 euro boete. 'Net als in de spinnenwereld' Een dronken vrouw uit Heerhugowaard gedroeg zich in 2016 zo agressief op een vlucht naar Egypte, dat ze de vliegveiligheid in gevaar bracht. Tegen de steward zei ze: „Ik neuk je plat. Daarna eet ik je op, net als in de spinnen wereld." Ze kreeg een taak straf van 140 uur. Aantal overlast gevende veroorzaken de passagiers dat is vervolgd door het OM. 80 60 40 20 v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nnol/inrron' boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten Vertrekdata: 23 april/ 7, 21 mei/ 4,18 juni 27 aug etc. Vertrekdata: 23 april 21 mei 16 juli 13 aug 10 sept 1 okt. Vertrekdata: 23 april 7 mei 4juni2, 30 juli 27 aug etc. Vertrekdata: 9, 23 april 7, 21 mei 4,18 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 9. 23 april 7 mei 18 juni 2 juli etc. Vertrekdata: 23 april 7 mei 2,16,30 juli 27 aug etc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11