'Extreem lang wachten' Suzanne, ik ben stapelgek op jou... De 10 km van... Bobde Jong (41) Zeven miljoen Nederlandse mannen en vrouwen worden verliefd op Suzanne Schulting, die brons pakt op de 1000 meter shorttrack. Olympisch kampioen in Turijn 2006 (eindtijd 13.01,57) Een dag voor de curlingfinale doet de Koreaanse politie, na een tip van een klokkenluider, een inval bij verschil lende curlingploegen. Er wordt onder meer epo en groeihormoon aangetrof fen. In vriezers vindt de politie - bloedzakken met daarop de codena men van verschillende topcurlers. Het ijshockeyteam dat geen Rusland mag heten (maar stiekem gewoon Rus land is) verliest in de kwartfinale van Finland. Vladimir Poetin is woest en spreekt van een internationaal complot tegen Rusland. Nog dezelfde avond vertrekt het Russische ijshockeyteam naar een twintig jaar durend trainingskamp in Siberië. Sluitingsceremonie. Dansers, vuurwerk, toespraken. Noord- en Zuid- Korea paraderen als één team door het stadion. Maar nog voordat de vlam is gedoofd, heeft Kim Jong-un alweer een nucleaire raket in de zee vlak bij Seoel geschoten als reactie op Twitter-provo- caties van I Donald Trump. Het is negen maanden na de Spelen van Pyeongchang. In Nederland wor den er deze weken duizenden baby's geboren die allemaal dezelfde naam krijgen: Sjinkie. 22 FEBRUARI Wat is je het meest bijgebleven van je gouden 10 kilometer? „Tijdens de rit: de pijn. Na de rit: het extreem lange wachten. Ik zat in het eerste gedeelte, vóór de dweil, en alle concurrenten moesten na mij: Fabris, Hedrick, Carl Verheijen. Ik was zo waanzinnig blij met mijn race dat ik na de finish mijn hand voor mijn mond sloeg, puur van verbazing. Vier jaar daarvoor, in Salt Lake City, had ik be labberd gereden en nu legde ik zó'n rit op het ijs! Ik had mezelf gedwon gen om hard te rijden. Het duurde ook heel lang voordat ik mijn gouden medaille kreeg, pas 24 uur later. Ik weet nog dat ik enorm traag het po dium op ging. Ik wilde zo lang moge lijk genieten van het moment." Wie is je favoriet voor de 10 kilometer in Pyeongchang? „Met alle drie de favorieten heb ik een mooie band, dus dat is moeilijk voor mij. Dat Jorrit vroeg start, kan een voordeel zijn, precies wat ik in 2006 had. Het is mogelijk dat Sven tegen Ted-Jan loot, maar ze kunnen ook al lebei een andere tegenstander tref fen, Beckert of Pedersen of Tumolero, en dan krijgen we twee keer een echte tijdrit te zien. De loting kan de winnaar bepalen." 24 FEBRUARI Pyeongchang 2018 33 23 FEBRUARI 25FEBRUARI Donald J. Trump® @realDonaldTrump 25 feb. 'America: 10 gold medals. North Korea: 1. U suck, Little Rocket Man! #AmericaFirst' Q 62.576 O 60.563 O 218.842 10 NOVEMBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 97