J 10 Glazen bol Sjinkie Knegt wint de 1500 meter shorttrack door in de laatste bocht tussen de benen van een Canadees door te schaatsen. In Nederland breekt een Sjinkiemanie uit die nog weken zal aanhouden. Er wordt een nieuwe bit- coin gelanceerd (de Sjinkie), bij super markten kun je miniatuursjinkies - - sparen, de shorttrackbond krijgt duizenden nieuwe aanmeldingen en Bantega wordt een pelgrimsoord voor Sjinkiïsten. Met de gevleugelde woorden 'Hebben we dat alvast maar B gehad' reikt het IOC de gouden medaille op de 5 kilo- meter voor de start alvast uit aan Sven Kramer. soep op het vuur. Tegen middernacht is Sven Kramer eindelijk aan de beurt. Hij ziet groen van de zenuwen. Hij breekt voor de start in huilen uit, hij aarzelt op iedere kruising en hij grijpt halverwege naar zijn rug. Maar op de finish heeft hij twee duizendsten voorsprong op Ted-Jan Bloemen. Na afloop kondigt hij aan dat hij met onmiddellijke ingang stopt met schaatsen. De komende twee jaar richt hij zich als wielrenner op Parijs- Roubaix. Bij het ijsdansen gaat de gouden medaille verrassend naar het Noord-Koreaanse paar. B De Nederlandse Ghanees Ak- wasi Frimpong wordt 23ste op het onderdeel skeleton (sleetjerij den). Maar hij maakt vooral furore met zijn interviews en vlogs; hij filmt zelfs tijdens een van zijn afdalingen. Fifty Shades of Sjinkie Sensatie bij het biatlon: Ole Einar Bjorndalen wint geen olympisch goud. Bob de Jong kondigt zijn rentree aan. „Ik kan niet zonder de 10 kilometer en de 10 kilometer niet zonder mij." Shaun White - de sporter met de mooiste bijnaam van de wereld The Flying Tomatö) - wint het on derdeel halfpipe door een niet eerder vertoonde zes dubbele achterwaartseonderste- bovenbinnenstebuiten backflipperdeflipflapflop. Een paar honderd kilometer verderop laat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un weten dat hij op een grote rode knop duwt als het Noord-Koreaanse ijs- danspaar Ryom Tae-ok en Kim Ju-sik geen medaille wint. Het is vroeg in de morgen als de 10 kilometer begint. De hele dag lang schaatsen er Noren, Kazakken en Bob de Jong eindeloze rond jes. Er pruttelt erwten- Sjinkie Knegt wint de 1000 meter door in de laatste bocht over een Zuid- Koreaanse concurrent te springen. Zijn race wordt bekeken door 15,2 miljoen Nederlanders. Hij krijgt tientallen huwelijksaanzoeken per dag, de spon soren staan voor hem in de rij, RTL wil hem contracteren voor de nieuwe spelshow Wij houden van Sjinkie en hij wordt gevraagd om in een film over zijn eigen leven te spelen met als werktitel Fifty Shades of Sjinkie. Knegt weigert alle aan biedingen en zegt dat hij eenmaal thuis alleen maar aan zijn brommer wil sleutelen. Bij het skiën wint wéér een Zwitser. Er komt een discussie op gang hoeveel die ski-medailles nu eigenlijk waard zijn. In andere landen is skiën nauwelijks belangrijk. Het IOC dreigt de langste ski-afstanden van de olympische kalender te halen omdat het te saai is. De Zwitserse bond maakt bekend dat ze andere lan den gaat sponsoren om de mondialisering van de sport te stimuleren. Lindsey Vonn. De Nederlandse schaatsvrouwen worden op de ploegenachtervolging geklopt door Japan. Wéér niet: het wil maar niet lukken bij de vrouwen, die gouden plak. Ireen Wüst staat na afloop te huilen voor de camera. In de Nederlandse sportwereld slaken veel mannen stiekem een zucht van ver lichting: er is zowaar een keer een groot toernooi waar de vrouwen niet veel beter zijn dan de mannen. Een dappere ziel probeert nog maar eens om de regels van de noordse combinatie uit te leggen. Hij raakt na drie zinnen verstrikt in het doolhof van zijn eigen woorden. 10 FEBRUARI 11 FEBRUARI 16 FEBRUARI E L James 12 FEBRUARI 13 FEBRUARI 14 FEBRUARI 15 FEBRUARI 17 FEBRUARI 18 FEBRUARI 19 FEBRUARI 20 FEBRUARI 21 FEBRUARI 321 zaterdag 10 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 96