Klaus Jungbluth Rodriguez (38) Ecuador, langlaufen Tweemansbob Nigeria Bolivia, alpineskiën langlaufen Simon Breitfuss Kammerlander (25) Samir Azzimani (40) Marokko, Shannon-Ogbani Abeda (21) Eritrea, alpineskiën Ook de vrouwen van Nigeria hebben zich geplaatst. Seun Adigun, die een team vormt met Ngozi Onwumere en Akuoma Omeoga, sprak van 'een mijlpaal in de sport voor Nigeria'; nooit eerder vaar digde het land deelnemers af naar de Winterspelen. Adigun was als hordeloopster al actief op de Zomerspelen van 2012. Samir Azzimani was er namens Marokko al eens bij op de Winter spelen, in 2010 in Vancouver. Hij viel toen op door acht schoolkin deren uit Frankrijk, het land waar hij opgroeide, mee te nemen om hen het olympische gevoel te laten ervaren. Wat ook opvalt, is dat de Couscous Rocket (zijn bijnaam) des tijds deelnam als alpineskiër. In middels is hij langlaufer geworden. Als student uit Tirol kreeg hij een sportbeurs in Bolivia, waar hij op een feest hoorde over de nationale skibond. Om in aanmerking te komen voor een Boliviaans paspoort moest Simon Breitfuss Kam- merlander drie jaar aan één stuk in het land doorbren gen. Hij hield vol en mag nu als slalomskiër het debuut van Bolivia op de Winter spelen kleur geven. Klaus Jungbluth Rodriguez woont en werkt in Queensland in Australië, waar het zo mogelijk nog warmer is dan in Ecuador, zijn geboorteland dat straks dankzij hem debuteert op de Winterspelen. Hij studeerde ooit in Noorwegen, leerde daar skiën en bleef de sport uitoefenen toen hij in Australië belandde, hoewel hij daar in de hitte noodgedwongen traint op rolski's. Zijn rood-blauw-groen-gele skipak steekt fel af tegen de witte pistes. Het zijn de kleuren van Eritrea, het Afrikaanse land dat Shannon-Ogbani Abeda vertegenwoordigt in Pyeongchang. Hij woont al zijn hele leven in Canada, waar zijn ouders in de jaren 80 heen vluchtten. Hij gaat voor het eerst naar de Winterspelen - net als Eritrea. van de Spelen *Nriao<' Moraer>*0 FOTO'S AFREPA, GETTY, PHOTO NEWS Pyeongchang 2018 |27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91