Goes hoopt op Bossche carnavalsdip 23 Voorzitter Cees van Leeuwen doet stap terug Tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering in juni kiezen leden van de Zeeuwse Darts Federatie een nieuwe leiding. Jan Poortvliet keert terug als trainer bij JVOZ TENNIS FED CUP De Zeeuwse Darts Federatie (ZDF) krijgt een nieuw bestuur. Volgens voorzitter Cees van Leeuwen van de Zeeuwse darts- bond zijn er genoeg kandidaten om straks de ZDF te gaan leiden. „De groep mensen die voor voortzetting van de competitie zorgen, hebben besloten een nieuw bestuur te vormen." Zo ver is het nog niet. Eerst komt er nog een buitengewone algemene ledenvergadering, waarvoor zich inmiddels meer dan de benodigde twintig pro cent van het aantal (500) leden middels de petitie zich heeft uit gesproken. Van Leeuwen vertelt dat hij de taak van coördinator op zich heeft genomen inzake een correct verloop van de opzet en uitvoering hiervan, met betrek king tot statuten en reglementen. „Als alles goed verloopt, kan be gin juni tijdens de algemene jaar vergadering een nieuw bestuur worden gekozen." Het uiteenvallen van het hui dige bestuur heeft te maken met een tragische gebeurtenis van een Belgische darter, die besloot uit het leven te stappen. De speler van Sportpub Goes had zich eer der tijdens een wedstrijd misdra gen door een ander te slaan. Hij werd hiervoor geschorst door de ZDF. Een aantal leden bracht de schorsing in verband met de zelf doding. Dat leidde tot een inci dent op 7 januari tijdens een dartstoernooi in Goes. Competi tieleidster Jeannette Stoks werd verbaal aangevallen. De situatie escaleerde, waarbij ook haar man en zoon werden betrokken. Tijdens de buitengewone alge mene ledenvergadering van 16 ja nuari besloten Stoks en secretaris Statutair kan deze situatie lang duren, maar dat is niet de bedoeling Wesley van Hoeijen per direct af te treden. Penningmeester Moni que Schrijvers en de voorzitter legden hun taken neer. Van Leeuwen heeft aangegeven voorlopig als voorzitter aan te blijven. „We zijn met z'n tweeën over. Maar dit is meer om te on derstrepen dat het zittende be stuur geen fouten kan worden verweten en dat het aftreden van de twee overige bestuursleden een eigen principieel besluit was. Met alle respect overigens. De werkzaamheden moeten blijven doorgaan. Statutair kan deze situ atie lang duren, maar dat is niet de bedoeling." De dartscompetitie werd even stilgelegd. Zeven ZDF-leden vormden een competitiecommis sie, zodat de tweede competitie helft kan worden uitgespeeld. Zij stellen zich kandidaat voor het nieuw te vormen bestuur, dat 5 juni op de algemene jaarvergade ring tot stand moet komen. Met het stoppen van Van Leeuwen verdwijnt een icoon in de Zeeuwse dartwereld. „Er komt een eind aan een periode van vijf tig jaren besturen, waarin ik heb deel uitgemaakt van diverse (darts)verenigingen." Het zal wennen zijn voor de Middelburger. VLISSINGEN Jan Poortvliet gaat weer aan de slag bij de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ). Hij wordt vanaf volgende week trainer van JO17-1. In 2013 werkte de Arne- muidenaar ook al bij de club. Onlangs werd bekend dat Poort vliet komend seizoen ook de trainer van Nuenen wordt. Het is de tweede keer dat de oud-internatio nal - afkomstig uit Arnemuiden - als oefenmeester wordt aangesteld bij de hoofdklasser. Sinds Poort vliet een avontuur in China beëin digde, zat hij zonder club. Poortvliet neemt bij JVOZ de rol over van Ralph Zegers, die is ver trokken. De voormalig internatio nal verzorgt de trainingen op maandag en vrijdag en coacht op zaterdag. De dinsdag- en donder dagtrainingen worden verzorgd door assistenten Romano Denne- boom en Thomas Ragut. AMATEURVOETBAL De drie competitieduels van Goes in het nieuwe jaar eindigden in twee nederlagen en één remise. De inhaalwedstrijd tegen Jong FC Den Bosch, de nummer vier van de ranglijst, kan als cruciaal worden beschouwd. Als de Goesenaren drie punten bemachtigen, komt het in puntenaantal gelijk met de beloftes en hervindt het de aansluiting met de top vijf van de ranglijst. Veenstra merkt dat zijn spelersgroep uit een dalletje geklommen is. „De energie in de ploeg en het vertrouwen minder geweest de voorbij weken. Na afgelopen zondag ziet alles er weer positiever uit. We gingen goed met de omstandigheden om. Op de goede momenten probeer den we te voetballen en op andere momenten kozen we voor de ge richte lange bal. Er werden goede keuzes gemaakt." Tegen Jong FC Den Bosch kan Veenstra eindelijk weer beroep doen op een voor Goes begrippen brede selectie. Ruben Hollemans (was geschorst), Raymond Wolff (was ziek) en Rick de Punder (was geblesseerd) zijn er weer bij. Boy de Jonge en Thijs Rentier zijn op de- weg terug. De oefenmeester schaart de Bra banders onder de best voetballende ploegen van de competitie. „Op het eigen kunstgras spelen ze goed ver zorgd voetbal, maar uit hebben ze het vaak lastig. Ik heb zelf veel wed strijden in NAC 2 gespeeld. Het is altijd de vraag welke spelers mee doen. Zijn de voetballers die van het eerste terugkomen extra gemo tiveerd of juist niet?" „Toen ik in Brabant voetbalde, er voer ik hoe belangrijk carnaval is in deze regio. Ik verwacht niet dat sommige jongens van de tegen stander naar alcohol zullen ruiken", lacht de Middelburger. „Maar we konden dit team op een voor ons minder moment treffen." Na afgelopen zondag ziet er alles er weer positieveruit zaterdag 10 februari 2018 Bestuur ZDF in steigers Aector Doorns Vlissingen - Cees van Leeuwen ZATERDAG Hoofdklasse A: Jodan Boys- Nootdorp, Swift-Zwaluwen. Eerste klasse: Nieuwenhoorn-Feyenoord, DCV-Heinenoord, Nw Lekkerland- VVGZ, Heerjansdam-Oranje Wit, Kloetinge-Bruse Boys, SHO-Del- tasport, Oude Maas-Brielle. Vierde klasse A: Domburg-FC De Westhoek. Districtsbeker. Acht ste finales: Vlissingen-De Alblas (14.00 uur). ZONDAG Hoofdklasse B: Goes-Jong FC Den Bosch. Wegens vakantie verschijnt de column van Barry van der Hooft vandaag en volgende week niet. De eerstvolgende aflevering staat op zaterdag 24 februari in de krant. Hoewel Goes nog geen overwin ning boekte in 2018, gaf het ge lijkspel vorige week de burger moed. Op bezoek bij Halsteren werd het 1-1. Met name na rust had de equipe van trainer Rogier Veenstra de overhand. „Het leek wel of we tegen Ajax of Feyen- oord speelden. We stopten veel energie in het duel." Len Wolters Goes - Rogier Veenstra Tennisster Lesley Kerkhove (links) uit Zierikzee is gekozen om morgen het dubbelspel in de Fed Cup te spelen voor het Nederlands team tegen de Verenigde Staten. De Zeeuwse treft aan de zijde van Demi Schuurs grootheid Serena Williams (rechts), die een koppel vormt met Lauren Davis. Vandaag worden de en kelspelen afgewerkt in dit eer- sterondeduel in de Wereld- groep. Morgen spelen Kerkhove en Schuurs - zij spelen voor het eerst samen - hun dubbelpartij nadat de laatste twee enkel partijen zijn afgewerkt, fotostim COLIJNEN AFP Goes-trainer Rogier Veenstra. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59