22 ZE WIELRENNEN PRESENTATIEA Wielervereniging beschikt over een bredere selectie. Ploegleider Ad Polak verwacht veel van nieuwkomers. Vraag je Ad Polak naar de doelen van wielervereniging ZRTC Theo Middelkamp voor 2018, dan krijg je hetzelfde antwoord als een jaar eerder. De ploegleider van de Zeeuwse formatie wil met Mid delkamp terugkeren naar de Top- competitie, het hoogste amateur niveau van Nederland. De ploeg werd gisteravond in Heinkens zand gepresenteerd. Middelkamp werd vorig seizoen vijftiende in de clubcompetitie, waar een plek bij de eerste tien recht gaf op promotie naar de Top- competitie. Het moet gezegd: de verschillen tussen de ploegen in de clubcompetitie waren klein, waardoor Middelkamp ook zo maar aan de goede kant van de streep had kunnen zitten. Feit blijft dat de equipe zijn beoogde doelstelling niet haalde. Daar waren twee oorzaken voor. Eén: de selectie van de ploeg was te krap, in de breedte miste Mid delkamp de nodige kwaliteit. En twee: het tussentijdse vertrek van sterkhouder Thijs de Lange naar het continentale Metec-TKH. De kans om op een hoger niveau te acteren kon de uit Kattendijke af komstige De Lange vanzelfspre kend niet laten lopen. „Maar als Thijs bij ons was gebleven, waren we op één been gepromoveerd naar de Topcompetitie", vertelde Polak. De Bevelandse ploegleider heeft er het volste vertrouwen in dat zijn ploeg zijn doelstelling dit jaar wel kan behalen. Omdat Middel kamp tijdens de verschillende koersen dit seizoen uit meer ren ners kan putten dan vorig seizoen (vijftien om ruim twintig), en om dat de formatie een aantal sterke coureurs aan zich heeft weten te binden. Polak: „We hebben nu meerdere speerpunten in meer dere wedstrijden." Middelkamp versterkte zich in totaal met zeven renners voor 2018, onder hen Ezra Tolhoek uit Zierikzee, Jimmy de Bruyn uit We hebben nu meerdere speerpunten in meerdere wedstrijden Sint-Jansteen en Eddy Gödde uit Zwijndrecht. „Met de komst van Ezra Tolhoek ben ik enorm blij. Hij is denk ik het grootste Zeeuwse talent dat vanuit de juni oren overkomt. Ik zie hem over een paar jaar zelfs de overstap ma ken naar een continentale ploeg. Met Jimmy de Bruyn hebben we een berg routine binnengehaald. Hij is snel en inzetbaar in veel koersen. Datzelfde geldt voor Eddy Gödde, een sterke renner die tot in de finale mee kan doen om de winst." Continentaal niveau Verder rekent Polak voor komend seizoen op Eloy Raas. „Hij heeft zich het afgelopen seizoen duide lijk verbeterd en liet het hele jaar door een constant, hoog niveau zien." Raas kroonde zich na afloop van het vorige seizoen in decem ber tot winnaar van het Zeeuws watt kampioenschap. Hij liet Thijs de Lange, Lars Oreel en Timo de Jong achter zich. „En dat zijn toch drie renners die dit seizoen op continentaal niveau rijden", zei Polak. „Die laatste twee zijn welis waar nog erg jong, maar hebben toch al het nodige gepresteerd." Polak denkt dat zijn ploeg voor het komende wieier jaar als een huis staat. „Het is allemaal een stukje professioneler geworden bij ons, dat moet ook wel. Er zitten 25 clubs in de clubcompetitie. Als je niet bij één van die 25 clubs zit, tel je als renner en ploeg eigenlijk al niet meer mee. Wij hebben in te genstelling tot andere ploegen niet zoveel geld, maar met een goede omkadering proberen wij terug te slaan." Die goede omkadering uit zich in een grotere begeleidingsstaf en de zogenaamde kernploegen, waar Middelkamp vanaf dit jaar mee gaat werken. De ploeg splitst zich gedurende het seizoen op in een tijdrit-, klim-, klassieker- en crite- riumploeg. Daar wordt in mei mee begonnen. Met elke kernploeg slaat Middel kamp een bepaald traject in. „Met de tijdritploeg gaan we bijvoor beeld specifiek op individuele tijd ritten en ploegentijdritten trai nen, inclusief alle facetten die daarbij komen kijken." Polak vertrekt dit weekeinde met een kleine twintig Middel- kamp-renners naar Mallorca om daar de laatste puntjes op de i te zetten in aanloop naar het nieuwe wielerseizoen. Eind februari staat met de Belgische koers Brustem- Sint-Truiden de eerste wedstrijd voor de Zeeuwse formatie op het programma. PLOEG Wij hebben in tegenstelling tot andere ploegen niet zoveel geld, maar met een goede omka dering proberen wij terug te slaan zaterdag 10 februari 2018 Z.V Middelkamp aast op promotie A De wielerploeg van ZRTC Middelkamp werd gisteravond gepresenteerd in Heinkenszand. foto johan van der heijden Arwin Willemsen Heinkenszand - Ad Polak Bobby Balk (Arnemuiden, 32 jaar) Justin Boone (Kapelle, 19 jaar) Nick de Bruine (Goes, 19 jaar) Jimmy de Bruyn (Sint-Jans- teen, 31 jaar) David van Eerd (Breda, 27 jaar) Wesley Floren (Ossendrecht, 20 jaar) Roy Gijzel ('s Heer Arends- kerke, 25 jaar) Eddy Gödde (Zwijndrecht, 25 jaar) Sven Gommers (Philippine, 23 jaar) Roy Guequierre (Tholen, 25 jaar) Paul Hoondert (Heinkens zand, 26 jaar) Tim Janssen (Goes, 21 jaar) Michiel Jumelet (Bruinisse, 26 jaar) Johnny van der Klooster (Le- wedorp, 46 jaar) Dylan de Kok (Steenbergen, 47 jaar) Nick de Munnik (Kapelle, 18 jaar) Thomas Polak (Prinsenbeek, 27 jaar) Eloy Raas (Middelburg, 24 jaar) Michel Stroosnijder (Hans- weert, 28 jaar) Ezra Tolhoek (Zierikzee, 18 jaar) Pieter Vette (Heinkenszand, 26 jaar) Peter de Winter (Wolphaarts- dijk, 26 jaar) - Ad Polak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58