Dorst is trots op zijn II 21 Beste vrienden zijn ze, bijna als broertjes. Kloetinge-jonkie Valentijn van Keulen (18) en Bruse Boys- sterkhouder Yarick Dorst (19) kennen elkaar al sinds hun babytijd, gingen jarenlang samen op vakantie, spreken elkaar meerdere keren per week, maar zijn vandaag vooral tegenstanders. Op het Wesselopark staan ze vanmiddag voor het eerst tegenover elkaar als senioren. ■SM Die jongen kan zo goed voetballen. Hij heeft er ook een heleboel voor over zaterdag 10 februari 2018 A valentijn nieuwe Bar en Varick Dorst showen hun Daniël Vervelde A Yarick Dorst (links) en Valentijn van Keulen, beste vrienden FOTO'S PRIVÉARCHIEF ALEXANDER VAN KEULEN Beste vrienden clashen Yarick Dorst van Bruse Boys. foto dirk-jan GJELTEMA 'kleine broertje' Hij is nog maar negentien jaar, maar bij promovendus Bruse Boys kunnen ze Yarick Dorst nu al bijna niet meer mis sen. Met vijf doelpunten is de jonge mid denvelder topscorer van de promoven dus uit Bruinisse en bovendien bekleedt hij in het veld een leidende en bepalende rol bij de formatie van trainer Marco Groeneveld. Toch is de kans aanzienlijk dat de jonge middenvelder na dit seizoen voor een nieuw avontuur kiest. „Sinds een tijdje train ik nu mee met Ba- rendrecht", geeft Dorst aan. Bij de num mer vijf van de tweede divisie kan hij zijn grenzen verleggen. „Er wordt daar op zo'n hoog niveau getraind, die jongens zijn zó goed. Daar kan ik me alleen maar aan optrekken. En ik zie het ook wel zit ten om een stap hogerop te maken. Voor mijn persoonlijke ontwikkeling is dat denk ik het beste. Naar welke club, dat weet ik nog niet. Bij Barendrecht heb ik het nu erg naar mijn zin. Maar er komen elke week wel clubs kijken. Vorige week was FC Dordrecht er nog. Alleen speelde ik toen erg slecht, haha." Ook vanmiddag zullen er wel weer scouts langs het veld staan. De weg naar het Wesselopark in Kloetinge weten de meeste clubs wel te vinden en Dorst is bij Bruse Boys dit seizoen een beziens waardigheid geworden. Maar bij de te genstander speelt met Valentijn van Keu len ook een jonkie op het middenveld, die het bekijken waard is. Daar weet Dorst alles van. De twee zijn al vrienden zo lang ze zich kunnen heugen. „Beste vrienden, ik zie Valentijn zelfs als mijn kleine broertje", zegt Dorst liefko zend. „Ik heb het net nog even nage vraagd en onze ouders gaan al zo'n 25 jaar met elkaar om. Mijn moeder en Va- - Yarick Dorst lentijns vader zaten bij elkaar in de klas. En mijn vader kent Valentijns vader van het voetbal. Nu voetballen wij tegen el kaar, heel bijzonder hoor. Ik ben echt trots op Valentijn, hij heeft zich zo snel in het eerste gewerkt. En dat verdient hij ook. Die jongen kan zo goed voetballen en heeft er ook een heleboel voor over. Hij leeft voor zijn sport." Niet alleen is Kloetinge de club van zijn beste vriend. Ook Dorsts vader Emiel speelde voor de opponent van vanmid dag. Via Vlissingen, Tubantia Borgerhout, RBC Roosendaal en TOP Oss belandde de ex-prof in Kloetinge. Op zijn verdien stelijke weg door de voetbalwereld maakte de nu 47-jarige Emiel Dorst ge noeg mee. Genoeg om zijn eveneens ta lentvolle zoon nu over te adviseren. „Volgens mijn vader ben ik nu beter dan hij vroeger was", vertelt de jonge Dorst. „Ik ben trots op wat hij bereikt heeft en hij is ook trots op mij. Hij vindt alleen dat ik nog meer in mezelf moet geloven. Nu ik bijvoorbeeld weet dat er clubs zijn die me volgen, ben ik daar best mee bezig. Dan maak ik me druk, want ik ben soms best een stresskip. Pa probeert me dan altijd weer op te peppen. Hij weet dat ik het kan en vindt dat ik dat zelf niet moet vergeten. Hij probeert echt het beste uit me te halen. Dat vind ik fijn." Voor Dorst zijn vandaag dus alle ingre diënten aanwezig om te knallen. De men sen willen hem aan het werk zien, in de derby, met zijn vader langs de lijn en zijn beste vriend tegen over hem. „Dit zijn dé wedstrijden. Hierin kan Bru altijd iets extra's brengen", is hij strijdlus tig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57