Van Keulen kijkt op tegen 20 ZE Groene Ster 2 slikt tiende nederlaag Istvan Bakx luidt voetbalcarnaval in Maakt Harmes er een drieluik van? tlTCk D°rst (links) en stadion van Barcelona. ZEEUWSE DERBY BROEDERTWIST zv. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen 2 verloren gisteravond in de eerste divisie met 2-4 van LZV/Kuypers. Het was alweer de tiende nederlaag van het seizoen. De Vlis- singse reserves blijven daardoor op de laatste plaats staan met zes punten. De wedstrijd te gen nummer vier LZV/Kuypers begon veelbe lovend. Abdoe Abdenbi (1-0) en Soufyan Karba (2-1) zorgden voor een Zeeuwse voor sprong. Beide keren werd die tenietgedaan. In de slotfase liep LZV/Kuypers naar de 2-4-zege. Bij het aansluitende duel van Groene Ster Vlissingen 1 tegen FC Eindhoven stond het bij het ter perse gaan van deze editie halverwege de eerste helft 0-1 voor de Brabanders. Voetballer Istvan Bakx noteerde gisteravond zijn vierde doelpunt van het seizoen voor FC Oss. De 32-jarige linkspoot uit Vlissingen opende tegen Almere City al na acht minuten de score, waarmee het Osse voetbalcarnaval losbarstte. Halverwege leidden Bakx co. al met 3-1, na negentig minuten prijkte een 5-1- score op het bord. Daarmee blijft FC Oss volop in de race voor een plaats in de playoffs. Augustine Loof moet met FC Eindhoven nog flink gas geven om de playoffs te halen na de 4-0-nederlaag gisteravond in de derby bij FC Den Bosch. De Grevelingencross die vandaag wordt ge houden, is de zesde van zeven wedstrijden in de Zeeuwse crosscompetitie. Over drie weken is de Kustcross in Vlissingen de laatste wed strijd in de reeks. De voorgaande vijf wed strijden kregen vier verschillende winnaars. Tim van den Broeke (Moerschanscross), Pa- trick van Petegem (Elderschanscross), Maikel Peeman (Inkelcross) en Erwin Harmes (Del tacross en Scheldesportcross) verdeelden de buit. Op het gras van de Grevelingendam wordt om 14.10 uur gestart voor de lange cross over 8 kilometer. Daarvóór is de jeugd al op de been gebracht en is de korte cross over 2500 meter al gepasseerd. Vlissingen Schaken Seedo Het is erg bijzonder om tegen elkaar te spelen. We kennen elkaar al heel lang zaterdag 10 februari 2018 ZAALVOETBAL VOETBAL Twee jaar geleden moest Erwin Harmes (midden) Maikel Peeman voor laten. Rechts loopt Job de Feijter. foto dirk-jan gjeltema ATLETIEK De volleybalsters van Stevo leden in de pro motieklasse in Breda een 3-1-nederlaag tegen De Burgst 2. De Zeeuws-Vlamingen begonnen goed, wonnen de eerste set, maar moesten daarna toestaan dat de thuisploeg in de wed strijd groeide. De Brabanders maakten na de eerste set minder fouten en namen door een veel betere opslag het initiatief. In aanvallend opzicht was de thuisploeg sterk op dreef. De setstanden waren 21-25, 25-11, 25-19 en 25-14. Net als dit voetbalseizoen beginnen de com petitie volgend seizoen in het vierde week einde van september. In de drie weekeindes daaraan voorafgaand worden de bekerwed strijden gespeeld. in van Keulen in De voetballers van VC Vlissingen kun nen vanmiddag als eerste de kwartfi nale van de dis trictsbeker halen. Op eigen veld speelt de hoofd klasser om 14.00 uur tegen De Al- blas, een derde klasser uit het za terdagvoetbal. Voor de 44ste keer wordt van daag het Open snelschaakkampi oenschap van Schouwen-Duive- land gehouden. In dorpshuis 'Bij Ons' in Nieuwerkerk worden om 13.00 uur de eerste zet ten gedaan. Vorig jaar Roeland Al- ders het toernooi, vóór Joey Gro- chal. Steven Seedo blijft langer trainer van voetbalclub FC De Westhoek. Hij heeft zijn con tract bij de Schouwse fusie club met één jaar verlengd. Seedo is aan zijn tweede seizoen bezig bij de club, waarmee hij in de subtop staat in de vierde klasse. grote vriend Bijna moeiteloos - zo leek het - knokte Valentijn van Keulen zich naar een vaste plek bij de eerste selectie van Kloetinge. 11 november vorig jaar, een week na zijn achttiende verjaardag, debuteerde hij tijdens het bekertreffen met Dauwendaele (0-3- zege) namens de zaterdag-eersteklasser. De jonge ling stond zijn mannetje tussen de grote kerels, scoorde en verdween nooit meer uit de groep. „Ik trainde toen al even mee met het eerste", vertelt Van Keulen over zijn overstap naar de senioren. „Toch had ik niet verwacht dat ik er zo snel al bij zou zitten. Natuurlijk, er waren veel blessures. Dat was ook de reden dat ik tegen Dauwendaele mijn debuut mocht maken. Maar een week na die wedstrijd kreeg ik te horen dat ik de finitief bij het eerste zat. Sindsdien heb ik al best veel mogen spelen. Vo rige week, tegen Heerjansdam (5-1-zege), stond ik ook nog in de basis." De kans dat hij vandaag tegen Bruse Boys weer mag starten, is dus zeker aanwezig. Al wisselt zijn trainer Marcel Lourens dit seizoen wel vaak van for matie. Maar mocht Van Keulen beginnen in de Zeeuwse derby van de eer- ste klasse, staat hem een - Valentijn van Keulen bijzonder middagje te wachten. Bij de tegen stander treft hij name lijk boezemvriend Ya- rick Dorst, net als het talent van Kloetinge een middenvelder. Misschien staan ze dus zelfs tegenover elkaar. „Het is erg bijzonder om tegen elkaar te spelen. We kennen elkaar al heel lang", legt Van Keulen uit. „Ei genlijk zijn we al vrienden sinds mijn geboorte. Onze ouders gingen toen al, en nu nog steeds, met elkaar om. Daardoor hebben we veel met elkaar meege maakt. Zo zijn onze families jarenlang met elkaar op vakantie gegaan. En vroeger voet balden we ook al vaak samen. Hij was toen al erg goed, ik keek echt tegen hem op. Nu nog steeds wel, maar anders. We zijn ouder, dat verandert. Bovendien is hij nu vooral mijn tegenstander, haha." Iemand tegen wie Van Keulen ook erg opkijkt, is zijn vader Alexander. Een man die zijn sporen al wel ver diend heeft in het Zeeuwse voet bal. Zo promoveerde hij als trainer van MZC'11 voor het eerst in de prille historie van die club naar de eerste klasse na het kampioenschap in de tweede klasse. In huize Van Keulen staat dus maar één ding centraal: voetbal. „Daar praat ik bijna altijd met mijn vader over", geeft Van Keulen junior aan. „Hij kijkt bijna al mijn wedstrij den. Als-ie kan, is-ie er ook. Wanneer we dan thuis zijn, bespreken we hoe het ging. Hij heeft altijd wel een lijstje met puntjes waar ik aan moet werken. Dat is fijn, want mijn eigen trainer ziet die dingen natuur lijk ook. En ik word er alleen maar beter van. (La chend): Maar soms denk ik wel eens: pa, zeg eens gewoon een keertje dat ik goed speelde. Al weet ik dat hij heel trots op me is." Met die steun van zijn vader en de hulp van zijn ploeggenoten hoopt Van Keulen vandaag het eerste duel met zijn maatje Dorst bij de senioren in zijn voordeel te beslissen. „Wij zijn goed uit de winter stop gekomen en spelen goed. De eerste twee wed strijden hebben we vrij simpel gewonnen, we gaan er nu alles aan doen om ook de derde wedstrijd te win nen", besluit hij. Valentijn van Keulen van Kloetinge. foto RON QUINTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56