T t Simple Minds openen Lokerse Feesten II Band Moss lanceert EP 8 Zeeuwse Lichting exposeert in CBK in Middelburg NU NOG GOEDKOPER Dertien net afgestudeerde kunstenaars en vormgevers met Zeeuwse wortels presenteren zich in Middelburg. WEES ER alS ut KIPPER BIJ en aantal van de exposanten is ex pliciet gericht op maatschappelijke verandering. Eline I Groen exposeert I drie lappen duur zaam geproduceerd en geverfd textiel. Zij wil graag de in haar ogen slome mode-industrie prik kelen. Haar pretenties zijn iets groter dan ik uit de installatie kan opmaken. Melissa de Vos gaat wat verder en presenteert een com plete aanpak om van visafval schoenen te maken. Mooi gedaan. Geestig zijn de posters waarmee Annelies Baaijens de consumen ten van de bio-industrie aan de kaak stelt. Zij toont de in die in- dustrie gebruikelijke taferelen. Maar heeft de dieren door men sen vervangen. Geen subtiele aanpak, maar prikkelend genoeg om je stil te laten staan bij de ab surditeit van menselijk gedrag. Het verleiden tot reflectie is een rode draad door de presentaties. Bram Brandhoff vertelt in een reeks tekeningen over de weder waardigheden van een Syrische jongen. Dymphie Huijssen relati veert in bewegende illustraties de hang naar de 'goede oude tijd'. En Roos Nieboer laat je in een tegen draadse installatie nadenken over waar de grens ligt tussen normaal en gek. Twee van de bijdragen zijn ani matiefilms. Een didactische, waarin Kayleigh Schaafsma via beertje Oso kinderen helpt hun angst voor de tandarts te over winnen. Een prachtig filmpje, ook voor wie geen problemen heeft met deze vorm van medi sche behande ling. De inspire rende animatie film van Ellen Pijnenburg is een gestileerd sprookje waarin een jonge vrouw zich ontwikkelt, met als rode MIDDELBURG Moss, de band van de uit Middelburg afkom stige Marien Dorleijn, heeft gis teren een EP uitgebracht. Het minialbum heet Human heart, telt vier nummers en is alleen via download of streaming be schikbaar. Het is de eerste keer dat Moss een EP uitbrengt. Tot nu toe heeft de band, die in 2003 werd opgericht, vijf albums op haar naam staan: The long way back (2007), Never be scared Don't be a hero (2009), Ornaments (2012), We both know the rest is noise (2014) en vorig jaar Strike. De organisatie van de Lokerse Fees ten heeft de eerste namen voor de editie 2018 bekendgemaakt. En dat zijn niet de minste. De 44e editie van het Vlaamse festijn, dat ook door veel Zeeuwen wordt bezocht, begint vrijdag 3 augustus met optredens van de Simple Minds en Arsenal. De Simple Minds maakten vanaf begin jaren 80 furore op de golven van de new wave. De Schotse band, onder aanvoering van zanger Jim Kerr, scoorde grote hits met onder meer Promised you a miracle, Don't you (forget about me), Alive kicking, Sanctify yourself, Belfast child en Let there be love. Daarna werd het rusti- draad het vangen van een vlinder. Er is ook pure beeldende kunst. Julian Sibbald fotografeert flarden van zijn dagelijks bestaan om de vergankelijkheid te bestrijden. In trigerende foto's. Maar als toe schouwer krijg ik geen greep op zijn motieven voor de keuze van juist die foto's. Ik kan beter uit de voeten met de fantasierijke colla ges van Daniël van der Meulen. Veel abstracter is de bijdrage van Annemiek Wolse. Zij maakt een duidelijk statement met haar ge abstraheerde klimstenen. Waar nemen en kunst zijn voor haar het enige houvast. Rozemarijn de Booij eigent zich met een mini malistische installatie van beton ijzer de ruimte mooi toe. Dan is er nog de ontwapenende video van ger rond de band, die wel regelmatig albums bleef uitbrengen, zowel nieuw werk als verzamelplaten. Be gin deze maand verscheen het 18de album van de Simple Minds, Walk between worlds getiteld. Arsenal is een Belgisch producers duo, dat bestaat uit Hendrik Wille- myns en John Roan. Zij worden re gelmatig bijgestaan door muzikan ten en zangers. Arsenal is de afgelo pen jaren uitgegroeid tot de 'huis band' van de Lokerse Feesten en laat ook ditmaal niet verstek gaan op de openingsavond. Een nieuw album is in aantocht. De Lokerse Feesten duren tot en met zondag 12 augustus. Dan is er nog de ontwapenende video van 'een performance die geen performance is' 'een performance die geen perfor mance is'. Maar waarom Tiiujan- sen mensen beurtelings een boek op de grond laat vallen, is mij een raadsel. Al bij al heb ik met plezier ken nis genomen van de presentaties. Deze Zeeuwse Lichting wil de wereld een beetje beter maken op een haalbare manier. Misschien wel een effectievere benadering dan de hemelbestormende van weleer? zaterdag 10 februari 2018 Bij dragen aan een betere wereld Nico Out Ze hebben minder den een M'tje »»n leefruimte. In h..n enen uitwerpselen en zi|n v**k Poster van Annelies Baaij ens waarmee ze de consu menten van de bio-industrie aan de kaak stelt. by Melissa de Vos y o ér. complete aanpak om van visafval schoenen te maken., fotosnicoout Rolf Bosboom Lokeren A Melissa de Vos presenteert een Simple Minds. fotorobertvos/anp Zeeuwse Lichting: t/m 23 fe bruari, CBK Zeeland, Balans 17, Middelburg. Ma. t/m vr. 9.00- 17.00 uur. 15 februari: avondprogramma met performances, lezingen, film en meer (aanvang 19.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44