u Rittenburg krijgt na succes op koopmarkt ook huurhuizen Lokaal Walstraat 68: brocantezaak, boekhandel en ontmoetingsplek 7 UITNODIGING Debat raadsverkiezingen 2018 Er zijn meer ontmoetingsplekken in Vlissingen. Maar een plek in het centrum in een winkel met koffiehoek ontbrak nog De stichting Hoop voor Vlissingen keek er al een tijdje naar uit: een plek in het stadshart waar iedereen zo maar kan binnenlopen. Om een cadeautje of een boek te kopen of om een kop koffie of thee te drin ken en even bij te kletsen. Over koetjes en kalfjes, maar ook over levensvragen en oplossing van problemen. In 'Walstraat 68' bie den de uitbaters bezoekers niet al leen een warm welkom, maar ook 'koffie en thee met aandacht', laat een folder weten. Hoop voor Vlissingen is zo'n tien jaar terug geboren als christe lijke organisatie, opgezet door drie gereformeerde gemeenten. De stichting wil mensen nu nog in contact brengen met de blijde boodschap van het evangelie, maar onderhoudt geen rechtstreekse contacten met kerkgenootschap pen. De stichtingsleden willen er vooral zijn voor eenzame zielen en mensen die behoefte hebben aan een steuntje in de rug, legt Tonnie Dingemanse uit. Met vrouw Addie is Tonnie de drijvende kracht achter Walstraat 68. De leraar scheikunde van het Goese Calvijncollege was al vaker te vinden bij Sta op Zorg. En ook bij het Koningshuis en Thee en Leut kunnen mensen makkelijk binnenstappen, weet hij. „Maar een plek in de stad is voor veel mensen toch aantrekkelijker. De drempel is nog lager, omdat je hier ook klant kan zijn of gewoon al leen een kop koffie of thee drinkt. Het idee dat je alleen mensen met problemen tegenkomt, kan bij voorbeeld voor eenzame ouderen reden zijn om weg te blijven. We willen dat ze bij ons wel durven binnen te stappen." Walstraat 68 is een prachtige plek voor een ideële stichting. Hoop voor Vlissingen verdient wel wat met de verkoop van al dan niet antieke hebbedingetjes, interieur spullen en christelijke boeken. Maar als een Vlissingse weldoener het pand niet voor de stichting had gekocht, was vestiging van de ontmoetingsplaats een droom ge bleven, geeft Tonnie Dingemanse grif toe. „Onze weldoener miste de voormalige christelijke boek handel Bestevaer en wij wilden in onze winkel graag christelijke boeken, naast (kinder)bijbels ook romans, verkopen." Inclusief het echtpaar Dinge manse zorgen zo'n twintig vrij willigers dat de winkel van woens dag tot en met zaterdag tussen to.oo en 17.00 uur open is. Die vrij willigers zijn niet alleen blij met Door hulp van kunstenaars en creatieve vakmensen hebben we een sfeervolle, prachtig ingerichte winkel de grote filantropen, die het ge bouw voor hen kochten en de huur helpen betalen. Koffie en thee van winkelbezoekers zijn sinds de opening in november gratis. „We wilden vanaf deze maand mensen een bescheiden bedrag laten betalen. Maar een be zoeker vroeg welke opbrengst we van een maand koffie en thee ver wachten. Hij maakte dat bedrag direct over op voorwaarde dat we in februari nog gratis schenken. En een Vlaams gezin was zo verbaasd dat ze niets hoefden te betalen dat ze spontaan een leuke bijdrage in papiergeld doneerden." Het succes van Rittenburg is zo groot dat nu al begonnen is met het uitwerken van het derde deelplan, het gebied waar voorheen de sociale werkvoorziening van Lété stond. Terwijl de huizen in fase 2 nog ge bouwd moeten worden. „We kijken met het wijkteam Zand-Stromenwijk naar de invul ling van fase 3. De bebouwing zal aansluiten op die van de bestaande Stromenwijk en krijgt dus een iets ander karakter. Met meer rijtjeshui zen en sociale huurwoningen. We willen daar echt een mix van koop en huur tot stand brengen", vertelt Dekker. Daarom komen in de twee ge plande appartementenblokken ook huurwoningen. „Omdat de vraag naar appartementen erg groot is, vooral bij ouderen uit de Stromen- wijk", verklaart de wethouder. „Zij willen wel in de buurt blijven wo nen maar niet meer in een huis." De huidige buurttuin van de Stro menwijk moet wijken voor de wo ningen in fase 3. Een optie is om die te verplaatsen naar de groenstrook voor de flats langs de Stromenweg, zegt Dekker. „Misschien kan door RITTENBURG Doorslaand succes ook nog worden gebouwd. De ruimte is in ieder geval groot ge noeg. Deze strook wordt gecombi neerd met Rittenburg." Wanneer fase 3 gebouwd wordt, is nog niet te zeggen. Het hangt van eventuele bezwaren af hoe lang dat duurt. Rittenburg 3 wordt volgens Dekker volledig zonder gasnetwerk gebouwd. In fase 1 en 2 liggen nog wel gasleidingen. WOENSDAG 21 FEBRUARI 2018 WA zaterdag 10 februari 2018 Koffie of thee 'met aandacht' René Hoonhorst Vlissingen Vrijwilligster Iris Dingemanse, coördinator Tonnie Dingemanse en klant Iris met huishond Joep aan de grote lees- annex cursustafel bij de boekenhoek in Walstraat 68. foto lex de meester -Tonnie Dingemanse, bedrijfsleider Walstraat 68 De koophuizen zijn niet aan te slepen in de Middelburgse nieuwbouwwijk Rittenburg. Maar in fase 3 komen ook huur huizen, kondigt wethouder Chris Dekker (SGP) aan. Maurits Sep Middelburg De nieuwbouwwijk Rittenburg in Mid delburg is vanaf het begin in 2015 een doorslaand succes. In fase 1 zijn 140 hui zen gebouwd. Op een paar woningen na is dit deel van de wijk klaar. De wijk wordt ook 'woonrijp' gemaakt. In het voorjaar wordt de rotonde op de Stro menweg aangelegd als toegang naar de wijk. In fase 2 zijn 13 vrije kavels uitgegeven door de gemeente en worden 21 wonin gen gebouwd en verkocht door bouw bedrijf De Delta. Alle huizen en kavels werden op één dag verkocht. Het gebied wordt bouwrijp ge maakt. De derde en laatste fase van Rittenburg krijgt 70 huizen - zowel koop- als als sociale huurhuizen. Ook komen er zo'n 22 appartementen. 2H18 FNV Walcheren Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg e-mail: fnvwalcheren@outlook.com Tel. 0118 - 490 230 In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen houdt Lokaal FNV Walcheren een verkiezingsdebat en een verkiezingsmarkt op woensdag 21 februari 2018 in het Betje Wolff Auditorium van de ZB, Bibliotheek van Zeeland, Kousteensedijk 7, Middelburg. Wij hopen dat de politici kandidaat raadsleden in Middelburg, die we daarvoor uitgenodigd hebben, bereid zijn te komen. We willen tijdens het debat met partijen discussiëren over verschillende thema's als: Echte banen en menswaardig samen leven en minder flex bij de gemeenten Sociaal beleid, zorg is een basisrecht Geld voor zorg ook aan zorg besteden Armoedebeleid Echte banen voor beschut werk Stop werken zonder loon en verdringing van betaald werk Sociaal aanbesteden transparant maken De start van het debat is om 16.30 uur (inloop vanaf 16.00 uur) en zal rond 19.30 uur afgelopen zijn. Rond 18.00 uur is er een korte pauze met soep en een broodje. Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid om de verkiezingsmarkt te bezoeken. Daarna kan er onder het genot van een hapje en een drankje worden nagepraat tot uiterlijk 21.00 uur. Aanmelden: vóór 17 februari a.s. via email: fnvwalcheren@outlook.com of bellen naar 0118-490 230, voicemail inspreken kan ook. FNV leden en ook niet-leden zijn van harte welkom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43