Directeur Droom schikt met curator 6 Streep onder faillissement Sea City in trek bij kopers uit Middelburg Langevieleweg is niet drukker of gevaarlijker versluis &willeboer Eind augustus stelde curator Buijs Van Wezel persoonlijk aansprake lijk voor het faillissement wegens 'onbehoorlijk bestuur'. Er waren geen jaarverslagen sinds 2014 door een geschil met de accountant en de boekhouding was onvolledig, was de beschuldiging. Volgens het laatste faillissementsverslag van Buijs beliep de schuld begin de cember ruim 60.000 euro. De boe delverkoop van het vrijwilligers- wijkcentrum Het Vlot bracht dui zend euro op. De aansprakelijk heidsstelling van Van Wezel, tweede man op de kieslijst van partij 50PIUS voor de gemeente raadsverkiezingen in Vlissingen, is van de baan. De schikking afge maakt op 7.500 euro. Er is mede ge schikt omdat het administratiear chief van Droom bij het ontruimen van het gebouw Het Vlot is vernie tigd in opdracht van de curator. Droom huurde voormalige school Het Vlot aan de Bloemen- laan van de gemeente Vlissingen. Daar gaven vijfjaar lang dertig vrij willigers gratis hulp bij het invul len van formulieren, belasting kwijtschelding, uitkeringen, toe slagen en woonruimte. Onder Droom hoorde ook een naaiatelier en beautysalon en er werd gewerkt aan een wijkrestaurant annex feest- en vergaderzaal. In het Vlot waren ook de taallessen van stich ting Dunya, tweedehandswinkel De Boekenboog, tweedehandskle dingzaak 't Hoekje, buitenschoolse opvang Kiddo'z, Het Vlot Budget- beheer, advocaat Rinus Wouters en Iriz Thuiszorg gevestigd. Droom bedroop zich met die on derhuur en projectsubsidies van maatschappelijke fondsen. Maar het gebrek aan financiële zeker heid, een huurconflict met de ge meente en het geschil met accoun tant Hanco Matthijsse leidden er januari 2017 toe dat Van Wezel het faillissement van de stichting aan vroeg. Ondanks een verzetsactie van vrijwilligers ging het gebouw eind maart op slot. Begin decem ber liet de gemeente het pand slo pen. Sindsdien heeft de wijk Mid dengebied daar een gat vol regen water. Veel van de Vlot-activiteiten vonden elders onderdak, op de tweedehandswinkels na. Dunya, wijkraad Middenstad, het budget- beheer, de wijkzorg en baliehulp Weg-Wijzer opereren nu vanuit Brouwenaarstraat 2, naast het stad huis. De verkommerende hoekpanden waar tot tien jaar geleden het Huis kamer Project Drugsverslaafden van Vlissingen in huisde, maken dit voorjaar plaats voor een apparte mentencomplex met wuivend helmgras en zonnepanelen op het dakterras. Veertien van de negen tien woningen in het gebouw op de hoek van de Coosje Buskenstraat en de Spuikomweg zijn verkocht. Zes daarvan aan Middelburgers die af zijn gekomen op de nabijheid van 'Sea City' bij het Badstrand, de boulevards en het stadscentrum. Wethouder John de Jonge meldde dat met trotse tevreden heid aan de gemeenteraad donder dagavond. Van de overige kopers zijn er drie Vlissingers, komt er één uit de gemeente Veere en vier van buiten de provincie. Twee daarvan hebben een appartement als recrea tiewoning gekocht. Nog vijf wonin gen zijn beschikbaar, bevestigt Ko van Garderen van vg-d Vastgoed ontwikkeling uit Middelburg. Het gebouw is al deels onttakeld bij de verwijdering van asbest. De volledige sloop volgt binnen twee weken, zegt Van Garderen. In de tweede helft van april gaat bouw bedrijf Peters beginnen aan de bouw. Die neemt naar schatting een klein jaar in beslag. Volgens Van Garderen verwacht de aanne mer weinig problemen met de lo gistiek rond de bouwkavel, on danks de ligging aan het drukke kruispunt. „Er is voldoende ruimte en een stoep langszij." Het gebouw krijgt een parkeer kelder aan de zijde van de Komme- dijk. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen 2-4 aar IQ www.koozie.nl MIDDELBURG Ondanks de recente ongevallen is de Langevieleweg in Middelburg niet drukker of gevaar lijker dan wegen in de buurt. Ook wordt er niet structureel te hard ge reden door automobilisten. Dat antwoorden B en W op vra gen van de PvdA. Dit jaar nog is het verkeer op de weg gemeten. Het is er juist rustiger geworden: van 4.000 voertuigen per etmaal in 2016 naar 3.800 dit jaar. De gemiddelde snel heid ligt op 33 km/u, terwijl 50 de li miet is. In 2016 reden auto's 35 tot 39 km/u. Van een forse toename van sluipverkeer richting Koudekerke is geen sprake. Veel verkeer dat er rijdt moet bovendien in de omliggende wijken zijn. Sinds januari 2024 vonden op de Langevieleweg 15 ongevallen plaats, met 5 gewonden. Dat was vergelijk baar met de Poelendaeleweg (12 on gevallen/3 gewonden) en Koude- kerkseweg (16/8). Het college wil in 2021 van de weg een dertigkilometerzone maken. Het wordt dan niet veel rustiger; het grootste voordeel zal zijn dat be stuurders hun rijgedrag zullen aan passen aan de inrichting van de weg, verwachten B en W. IN DE REGIO Wintertocht Wandeling Avondgebed MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 10 februari 2018 WA Het faillissement van stichting Droom is binnenkort afgewik keld, denkt curator Peter Buijs. Oud-directeur Kris van Wezel kan er een streep onder zetten. Hij schikte met Buijs. Claudia Sondervan Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen rA De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen 4-1.} Voorschoolse opvang ontbijt I Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang I Allerlei activiteiten de Fabriek VLISSINGEN Wandelsportvereni ging Willen is Kun nen houdt vandaag, zaterdag, een Win tertocht door Vlis singen. Deelnemers kunnen zich inschrijven voor tochten van 5, 10,15, 20 of 30 kilo meter. Inschrijven en start is voor alle afstanden in het clubhuis Ons Plekje. De starttijd voor de 20 en 30 kilometer is tussen 8.30 en 9.30 uur. Voor de overige afstanden is die tussen 9.30 en 12.30 uur. RITTHEM Winterwandeling en concert in Ritthem Theaters Aan Zee houdt morgen, zon dag, een winter wandeling. Aansluitend is er een concert. De winterwandeling met weerman Jos Broeke en biolo gisch landbouwer Leo de Visser be gint om 13.00 uur en duurt wee uur. Aansluitend is er een concert van Dingeman de Vis ser. Kaarten zijn te koop via theater- saanzee.com. OOSTKAPELLE In de protestantse Zionskerk aan de Duinweg in Oostka- pelle wordt morgen, zondag, een avond gebed gehouden op de wijze van Taizé. De herha lende manier van Taizé-liederen zin gen helpen deelne mers om tot inkeer te komen. Voorgan ger is ds. Flip Beu kenhorst. Mede werking wordt ver leend door het Pro jectkoor uit Oost- kapelle. De dienst begint om 19.00 uur. GOES Meer dan tweeduizend kinderen op de Bevelanden kregen gisteren het boek Ronja de Roversdochter van Astrid Lindgren. Dat gebeurde in het kader van de landelijke actie 'Geef een boek cadeau'. Het boek van Lindgren kostte daarom gisteren maar twee euro, maar de Goese boekhan delaren Manda Heddema (De Koperen Tuin) en Anthoni Fier- loos (Het Paard van Troje) boksten het met sponsoren voor elkaar om de boeken gratis beschikbaar te stellen voor Be- velandse basisscholieren. De primeur was gisterochtend weggelegd voor kinderen uit groep 7 en 8 van de Zuidwest hoek en de Beatrixschool in Goes (foto). ZATERDAG KOUDEKERKE Galerie de Pastorie, Dorpsplein 34, 11.00-17.00 uur: Ex positie van Martijn van 't Hof MIDDELBURG De Kruitmolen, 10.00-14.00 uur: Repair Café; Gale rie T, Turfkaai 25, 10.00-12.00 uur: Masterclass foto grafie door Karin den Boer Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning The Woman Who Left'Zeeuwse con certzaal, Verwerijs- traat 14, 20.00 uur: Optreden Codarts, Bach met Slagwerk; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 21.00 uur: Optreden Nils Petter Molvaer Quartet; Wijkcen trum het Palet, 20.00 uur: Solisten concert van Brass band Middelburg en hoornist Tim de Maseneer OOST-SOUBURG Podium Razzma- tazz, Middelburgse straat 113, 20.30 uur: Muzikale voor stelling 'Schoon aan de Haak' VEERE Oude Kerk, 11.00- 17.00 uur: Antiek-, curiosa- en brocan- tebeurs VLISSINGEN Falckstraat 4, vanaf 08.30 uur: Winter tocht, wandelingen van 5 tot 30 kilome ter VROUWENPOLDER Dorpsdijk 38,19.45 uur: Toneelvereni ging Veere speelt het stuk 'Groeten van de Veluwe' ZONDAG GAPINGE Torenkerk, 14.30 uur: Kerkdienst voor en met mensen met en zonder beper king MIDDELBURG Zeeuwse Concert zaal, 11.00 uur: Op treden Larissa Groeneveld; Ci nema Middelburg, 15.00 uur: Verto ning 'Petit Paysan'; Kloveniersdoelen, 15.30 uur: Concert Johnny Dowd en Melle de Boer OOSTKAPELLE Zionskerk, 19.00 uur: Avondgebed zoal in Taizé Ritthem De Verwachting, 13.00 uur: Winter wandeling met Jos Broeke en Leo de Visser en aanslui tend concert Din geman de Visser VEERE Oude Kerk, 11.00- 17.00 uur: Antiek-, curiosa- en brocan- tebeurs. GRATIS BOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42