Taha Alahmed is nu een echte prins II 5 Rabobank: meer mensen zoeken woning buiten de steden 80-jarige mishandeld Rijbewijs kwijt na hard rijden De explosieve stijging van de huizenprijzen in de Randstad biedt kansen voor de regio. De huizenmarkt trekt daar sterk aan. 112 NIEUWS App verraadt inbrekers „Regio's buiten de Randstad bloeien op", schrijft RaboResearch in het kwartaalbericht woning markt. Vorig jaar meldde het CBS dat steeds meer jonge gezinnen wegtrekken uit de grote steden. „Kopers lijken vaker (noodgedwon gen) buiten de Randstad te kijken", aldus de onderzoekers van de Ra bobank. Verhuizen naar een koopwoning in de Randstad is voor steeds min der mensen weggelegd. Betaalbare koopwoningen zijn in de grote ste den, zeker voor starters op de wo ningmarkt, nauwelijks te vinden. Anderzijds verruilen mensen die wat meer te besteden hebben de overwaarde van hun woning in de grote stad voor een huis met meer ruimte en in het groen in de pro vincie. Gevolg is dat de huizen markt in de regio's rond de Rand stad sterk aantrekt. Vorig jaar werd een recordaantal woningen verkocht in Zeeland: 5.997. Dat is ruim 17 procent meer dan in 2016 toen 5.106 huizen van eigenaar verwisselden. Vergeleken met de rest van het land steeg het aantal verkochte woningen in Zee land harder. Flevoland, met het naast gelegen Almere, kende met 24 procent de sterkste toename. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht zien het aantal in woners nog altijd groeien, maar dat is geheel toe te schrijven aan het feit dat in die steden meer kinderen worden geboren en door buiten landse migratie. De binnenlandse migratie was volgens het CBS in 2016 alleen voor Rotterdam nog licht positief. Dat jaar verhuisden 397 meer mensen vanuit de rest van Nederland naar de Maasstad dan andersom. In Amsterdam is de om slag van het binnenlands migratie saldo het grootste: van plus 4.527 in 2013 naar minus 4.100 in 2016. Dit komt uitsluitend door een sterke toename van het aantal vertrekkers. Volgens de jongste CBS-cijfers verhuisden in 2016 13.686 mensen vanuit de rest van het land naar Zeeland, het hoogste aantal in tien jaar. Maar het aantal vertrekkers steeg ook, namelijk tot 14.388, het hoogste aantal in deze eeuw. Per saldo kwam de binnenlandse mi gratie in Zeeland uit op minus 702. Kopers lijken vaker (noodgedwongen) buiten de Randstad te kijken Een groter verschil dan in 2015, maar wel aanzienlijk beter dan de minus 1300 die stamt uit 2013. Cij fers voor 2017 zijn nog niet beschik baar. Maar Taha vond het gewel dig. Dus toen hij zich dit jaar kandidaat mocht stellen voor de jeugdraad van het Aardenburgse carnaval, twijfelde hij niet. Op het Schuurbal in ja nuari werd hij tot zijn grote vreugde tot jeugdprins gekozen. Volgens zijn juf Marieke van de Vorsterman van Oyenschool in Aardenburg kijkt hij al weken uit naar deze dagen. „Van leren kwam niet veel." Taha woonde tot drie jaar gele den nog in Aleppo. Samen met zijn vader vluchtte hij uit Syrië, om na een lange tocht in een asielzoekerscentrum in Weert te belanden. Daar kregen ze een wo ning in Aardenburg toegewezen. Zijn moeder, zusje Safa (13) en vier jongere broertjes die in een vluchtelingenkamp in Libanon zaten, volgden een jaar later. Taha had zijn jongste broertje, een ba- by'tje nog, zelfs nog nooit gezien. Bijzonder In Aardenburg vond Taha heel snel zijn draai. „Ik zit bij de voet bal en bij de tennis. Woensdag heb ik met mijn team nog met 10- o gewonnen tegen de jongens on der 13. Ik heb gescoord. En nu ben ik prins", vertelt hij trots. Taha be seft dat het best bijzonder is dat hij dit jaar jeugdprins in Aarden- burg is, zeker als hij hoort dat al leen Maastricht eerder een vluch teling als prins had. Op de Vorsterman van Oyen school zijn ze ook trots op hun prins. Enthousiast worden hij, jeugdprinses Marieke en nar Yerm en de Raad van Elf ontvangen met pannenkoeken en natuurlijk met een polonaise en de carnavalskra ker van dit jaar: 'Hallo allemaal!' In de naastgelegen basisschool Op Dreef mag Taha even later beslis- Van leren is niet veel gekomen sen welk carnavalslied wordt in gezet voor groep 3 en 4. 'De kneu' roept hij. Even later klinkt het 'kneukneukneu...' door de zaal. Taha verheugt zich het meest op de 'mooie karren' in de stoet. Met deze kou trekt hij wel twee warme truien aan, denkt hij. Maar vanavond wordt ook speciaal, denkt hij. Dan mag hij voorlezen in de kerk, hij kent de tekst bijna uit zijn hoofd. En de zoen aan jeugdprinses Marieke? Dat was al leen maar bij het schuurbal. „Dat hoefde maar één keer, hoor", ver zekert Marieke. zaterdag 10 februari 2018 MIDDELBURG Een 80-ja- rige man is woensdagmid dag op de Johan van Rei gersbergstraat in Middel burg van zijn fiets gestoten door een onbekende man. Dat heeft de politie giste ren bekendgemaakt. Dat gebeurde tussen 14.00 en 14.30 uur. Een man en een vrouw ont fermden zich over het slachtoffer en vroegen aan de dader wie hij was en waarom hij dit deed. Maar die liep zonder iets te zeg gen weg in de richting van het Meiveld. HULST Dankzij een track and trace-applicatie op een gestolen tablet heeft de politie gisterochtend twee mannen aangehouden in een woning in Hulst. Zij worden verdacht van een woninginbraak die donderdag werd gepleegd in de Brouwerijstraat in Sint Jansteen. Uit de woning waren geld, sieraden en elektrische apparatuur ge stolen. Agenten hoorden tijdens het buurtonderzoek dat twee onbekende man nen waren gezien in de om geving van het huis. Dankzij een track and trace-appli catie op één van de gesto len tabiets kon de verblijf plaats van de daders snel worden achterhaald. TERNEUZEN Een 22-jarige en een 25-jarige Terneuze- naar zijn in de nacht van donderdag op vrijdag hun rijbewijs kwijtgeraakt. Ze reden flink te hard. De twee reden tussen de 154 en 160 kilometer per uur op de Tractaatweg in Terneuzen. Daar is een snelheid van maximaal 100 kilometer per uur toege staan. Bovendien haalden de Ter- neuzenaren andere auto's in op plaatsen waar dat verboden is. De politie heeft hun rijbewijzen afge pakt. De officier van justitie be oordeelt wat er verder met de twee Terneuzenaren moet gebeuren. Regio's bloeien op door migratie vanuit Randstad Theo Giele Vlissingen -RaboResearch 'OMG! Wat is dat?' Taha Alah med (11) wist vorig jaar niet wat hij zag. Carnaval? Daar had hij nog nooit van gehoord. Met een geleende hoed van school en in zijn gewone kleren, vierde hij voor het eerst van zijn leven car naval. Pascalle Cappetti Aardenburg Taha in de polonaise achter prins Bram. fotocamileschelstraete -Juf Marieke van de Vorsterman van Oyenschool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41