Uitslag onderzoek Perkpolder laat weken op zich wachten Ze blijven zo hangen in je hoofd Festival schuift met jeugd mee van house naar eclectic 4 Kris Kross Amsterdam, Kraantje Pappie, Mr. Polska, Jody Bernal, Mental Theo en DJ La Fuente. De eerste headliners van City of Dance 2018 zijn bekend. Op 13,14 en 15 juli is Middelburg weer even de hoofdstad van de house, dance en - de nieuwe trend - eclectic. Leut metMelita De dijk werd enkele jaren geleden aangelegd rond een nieuw natuur gebied bij Perkpolder, als onderdeel van een veel groter project waarin ontwikkelaar Hulst aan Zee onder meer woningen, een jachthaven en een golfbaan wil aanleggen. Eind vorig jaar rezen opeens twijfels over de aard van de dijk. Daarbij is ther misch gereinigde grond gebruikt, en ervaringen elders in het land leerden dat de resultaten daarvan niet altijd goed zijn. Rijkswater staat onderzoekt nu daarom zowel de sterkte van de dijk als eventuele ongezonde stoffen in de gebruikte grond. Dat duurt langer dan ge pland. „Rijkswaterstaat heeft me laten weten dat er meer tijd nodig is om de resultaten te duiden", gaf wethouder Van Driessche aan. „Bo vendien zijn nog niet alle testen klaar. Ik hoop dat we binnen enkele weken van hen horen." Een groot deel van de gemeenteraad maakt zich zorgen over de voortgang van het plan Overigens maakt een groot deel van de gemeenteraad zich zorgen over allerlei aspecten binnen het plan, bleek donderdag weer eens. Raadslid Karei Martinet was onbe doeld de aanstoker van een inhou delijke discussie over het project. De CDA'er diende een motie in waarin B en W werd opgeroepen de vaart erin te houden. Martinet wilde dat de raad daarmee een sig naal zou afgeven dat er nog steeds breed vertrouwen is in het plan. Het tegenovergestelde gebeurde: meerdere fracties gaven aan de ti ming van de motie vreemd te vin den - die kwam juist op een mo ment dat B en W zelf pas op de plaats willen maken in afwachting van de uitslagen van het onder zoek. Al snel ging het in de raadszaal weer over de zorgen over de dijk, de 'industrieklasse' grond die straks gebruikt gaat worden om een deel van het gebied op te hogen en over de financiële haalbaarheid van het plan. Progressief Hulst, SP, onafhankelijk raadslid Van Eek en Algemeen Belang Groot Hulst stemden tegen de oproep van het CDA, waardoor de stemmen staak ten. Ironisch genoeg komt de mo tie van Martinet daardoor volgende keer opnieuw in stemming, waar bij dan ongetwijfeld de door de CDA'er zo verfoeide verdeeldheid in de raad opnieuw aan het licht zal komen. De bekendmaking van de eerste serie hoofdacts is de voorbode van pakweg tweehonderd artiesten die uitein delijk op City ofDance Festival zullen optreden. Maar zelfs zon der te weten wie er optreden, heb ben de grootste danceliefhebbers hun slag al geslagen. De early birds tickets die twee weken geleden in de verkoop gingen, waren in een mum van tijd uitverkocht. City ofDance plaatst ook dit jaar weer diverse podia op het terrein aan de N57 bij het aquaduct in Mid delburg. Vorig jaar vond het festival daar voor de tweede keer plaats en dat ging goed. „We zijn toen ook flink gegroeid in het aantal bezoe kers: van 12.000 in 2016 naar 15.000 vorig jaar", zegt organisator Martin Priem, die het festival samen met zijn vrouw Elina organiseert. Muzikaal zal een kleine koers wijziging merkbaar worden. „Het Main Stage wordt minder main stream house en gaat meer richting eclectic", kondigt Elina Priem aan. „House trekt op dit moment min der aandacht. Dat gaat dus naar een ander podium: Heroes of house, de vroegere helden. Jongeren luisteren nu liever naar eclectic: live muziek met rappers en hiphop. Dat komt daarom op het hoofdpodium." Bij die nieuwe trend passen Kris Kross Amsterdam (main stage) en Kraantje Pappie (rap). Voor de house en hardstyle zorgen dit jaar onder anderen DJ La Fuente en Mental Theo. Mr Polska komt voor Children of the 90's en Jody Bernal voor het Go Dutch Café. Het vorig jaar geïntroduceerde Rock Café biedt ook nu weer drie dagen lang een podium aan muzi kanten die klein en akoestisch wil len optreden. „Wie een plek wil in Jongeren luisteren nu liever naar eclectic: live muziek met rappers en hiphop. Dat komt daarom op het hoofdpodium het Rock Café kan zich aanmelden. Stuur maar een filmpje of linkje", zegt Martin Priem. Zo'n zelfde op roep doet hij voor de Street Parade op zaterdag in de binnenstad. „Be drijven en organisaties die willen meelopen, kunnen zich melden." City ofDance begint met de Free Friday op vrijdag 13 juli. Dan opent ook de camping met pakweg 350 plaatsen. Voor zaterdag en zondag moeten kaarten worden gekocht. Info: www.cityofdancefestival.nl. Mail: info@you-dance.nl. deer ik wel. De lokale politiek op de hak met een grap of aansluiten bij een landelijk thema. Ik heb maar zo het vermoeden dat ik de komende dagen juf Ank van de Luizenmoeder heel wat keren voorbij hoor komen. Hallo allemaal Carnavalsmuziek. Ik val maar met de deur in huis, het is aan mij niet besteed. Het zal wel met mijn gebrek aan carnaval-genen te maken hebben, maar ik vind het niks. Ik ben jaren geleden al afgehaakt. In de tijd dat je op radio en televisie nog wekenlang werd doodgegooid met carnaval. Ik zat dan op het Noord-Groningse platteland op de bank naar de televisie te kijken en had de keuze tussen buutreedners die in Limburgs dialect grappen maak ten en Op Volle Toeren. Ik herinner me boeiende tek sten over paarden in een gang, bloemetjesgordijnen en gras dat twee kontjes hoog is. Verheffend, zal ik maar zeggen. En nog zo'n vervelende eigenschap: de meeste liedjes blijven irritant lang in je hoofd hangen. Wat dat betreft ben ik Pikpot iets minder dankbaar. Jarenlang had een oud-collega van mij de gewoonte om te pas en te onpas de eerste zinnen van de mega-hit 'Heb je even voor mij' van Frans Bauer over de redactie te schallen. Sinds hij met pensioen is heb ik er niet meer aan gedacht. Tot af gelopen zondag tijdens de carnavalsmis. Het is (met een aangepaste tekst) dé carnavalshit in Pikpot. Aan de andere kant heeft carnavalsmuziek natuurlijk een heel duidelijke functie. En het lijkt nu wel alsof het allemaal niks is, maar dat klopt zeker niet. Stil blijven staan en net doen of er niets aan de hand is lukt ook mij gewoon niet. Meehossen dus. Armpjes in de lucht en hoppa! Je kan er meestal ook geweldig op meezingen door de simpele teksten. Bij deze alvast sorry voor de overlast, maar ik ga me niet inhouden de ko mende dagen. Carnavalsliedjes heb ben vaak een twist, een grap en soms sluiten ze aan bij een actueel thema. Dat waar- zaterdag 10 februari 2018 Het kan nog enkele weken duren voordat Rijkswaterstaat de uit slagen over het onderzoek naar de nieuwe zeedijk bij Perkpolder beschikbaar heeft. Dat zei wet houder Frank van Driessche van Hulst donderdag tijdens een ge meenteraadsvergadering. Martijn de Koning Hulst Kraantje Pappie, archieffoto camileschelstraete City ofDance strikt Kraantje Pappie Maurits Sep Middelburg -Elina Priem, City of Dance Festival Verslaggeefster Melita Lanting heeft helemaal niets met carnaval. Als Gronings meisje was het feest een ver-van-haar-bed-show. Nu doet ze verslag van het wel en wee in Zeeuwse plaatsen waar carnaval in de genen zit. Daarom is het in de aanloop naar het leutfeest de hoogste tijd om de kneepjes van het carna val te leren. Vandaag aflevering 5: carnavalsmuziek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40