De mooiste busreizen Persgroep nieuwe partner NOC*NSF Tamara weet alles van Hollandse wintersport bij uitstek 3 OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Ze is 23 jaar en geloof het of niet, haar schaatsgeheugen is haast net zo oud. „Dat Erben Wennemars op de Spelen in Nagano keihard onderuit ging en lag te schreeu wen op het ijs, is me altijd bijge bleven", zegt Tamara Hiddes uit Emmen. 1998, Nagano, toen was ze drie! Haar hele leven al is ze gek op schaatsen. Langebaanschaatsen dus, wereldwijd niet bepaald de sport die de meeste aandacht trekt, maar waar in Nederland zo wat de hele Winterspelen om draaien. Kijken zo'n 1,5 miljoen mensen nog naar het WK All round, bij de Spelen zijn dat er zomaar drie tot vier miljoen. „Vandaag om 12.00 uur begint het", weet Tamara uiteraard uit haar hoofd. „Drie kilometer vrou wen." Haar kamer thuis is een klein museum. Een levensgrote kartonnen Sven Kramer valt met een op, net als dat schaatspak met handtekening van Lotte van Beek. Daarnaast wemelt het van de boeken en tijdschriften en veer tien jaar lang krantenknipsels. „Als ik in zomers het schaatsen mis, pak ik die knipsels erbij", zegt Tamara. Rondetijden Echt? „Echt." Het wordt zelfs nog iets gekker: Tamara schreef in het verleden zelfs alle rondetijden op, iets wat vroeger half Nederland deed, maar met alle digitale info van nu eigenlijk onnodig is. „Toch heb ik dat wel gedaan. Om wedstrijden te kunnen herbele ven af en toe, ik denk dat dat het is. Je ziet aan rondetijden precies wat er gebeurt. Rijdt Ireen Wüst steady rondjes 30.5 en zie je Antoi- nette de Jong beginnen met 30.1, maar oplopen naar 31 en 31.2, dan weet je dat ze het niet gaat red den." Het werd haar met de paplepel ingegoten, dat schaatsen. De tv stond altijd aan als er schaatsen was. „Dan schaatste ik op mijn sokken over het laminaat rondjes om tafel mee", lacht Tamara. Nu is ze fan van Sven Kramer, maar al ver vóór zijn jarenlange heer schappij had ze haar idolen. „Wieteke Cramer, Jochem Uytde- haage, die altijd met schuim op zijn mond reed. Vechten tot het uiterste, dat vond ik mooi. Maar ook buitenlandse schaatsers. Zo als die Finse sprinter, Mika Pou- tela. Die maakt er in Thialf altijd zo'n show van. Met rare bewegin gen, of zet een pion op zijn hoofd, die geniet." Tamara heeft ook haar eigen website: liefdevoorschaatsen.nl, Ik schaatste op mijn sokken over het laminaat rondjes om de tafel mee met nieuws, voorbeschouwingen en agenda's. Inmiddels weten jaar lijks 18.000 mensen de hobbysite te vinden. Tamara voorspelt: acht tien Nederlandse schaatsmedailles (van de 42 die er te winnen zijn). En hoeveel gouden? Tamara: „Ik denk op de 5 en 10 kilometer mannen, op de 1.500 en 1.000 meter mannen, op de 3 kilo meter vrouwen, op de ploege- nachtervolging mannen en op de massastart vrouwen. Zeven dus. Maar je weet het nooit. Vier jaar terug won de Pool Brodka de 1.500 meter. Dat verwachtte nie mand!" Zo. Brodka, 1.500 meter. Wie wist dat nou nog? Tamara Hiddes, een echte schaatsgek. Ze lacht: „Op de Olympische Winterspelen gebeuren altijd gekke dingen." PYEONGCHANG De Pers groep Nederland is de nieuwe mediapartner van sportkoepel NOC* NSF. Beide partijen gaan samen verhalen en nieuwsbe richten (geschreven, video, beeld en radio) maken en ver spreiden. Video speelt een grote rol in de samenwerking. Het is de bedoeling dat leden van TeamNL, Nederlandse olympiërs dus, een inkijkje in hun dagelijks leven en hun trai ningen geven. Denk aan de spe lers van het volleybalteam, die laten zien hoe de slaapvertrek ken tijdens een trainingskamp eruitzien. De video's worden verspreid via de websites van De Persgroep Nederland, waartoe onder meer deze krant behoort, en ook via de website van NOC*NSF en de aangesloten bonden. „Er is rond sport zoveel moois te beleven", zegt Gerard Dielessen, algemeen directeur van NOC*NSF. „Deze samenwerking zal ons structu reel mooie verhalen opleveren over wat we doen." Het kan hierbij gaan om spor ten als zwemmen, schaatsen, volleybal en judo. Met enkele grote bonden, zoals voetbal bond KNVB, hockeybond KNHB en tennisbond KNLTB heeft De Persgroep Nederland al een apart samenwerkingsver band, met eigen afspraken. Het samenwerkingsverband, dat vandaag in Pyeongchang wordt ondertekend, gaat in op 1 april. Tot die tijd is de Telegraaf Media Groep (TMG) nog medi apartner van NOC*NSF. Hoeveel geld ermee is ge moeid, zegt De Persgroep niet. Voor de uitgever is de samen werking een kans om 'dichter op de sporters te zitten'. „Ons sporthart klopt stevig", zegt top man Erik Roddenhof. KRAS p^XomTort Class of-Top Class touringca zaterdag 10 februari 2018 GO Liefde is... langebaanschaatsen Langebaanschaatsen mag dan internationaal niet zo veel los maken, in Nederland is het dé sport van de Winterspelen. Meer dan drie miljoen landge noten gaan er vanaf vandaag voor zitten. Zoals schaatsgek Tamara Hiddes. Victor Schildkamp Emmen - Tamara Hiddes (23) SCHAA rSHISWHIl De kamer van Tamara Hiddes ademt schaatsen, fotoandréweima Kras.nl/39396 Kras.nl/39557 Kras.nl/39529 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Opatija, Parel van Kroatië Singlereis Kroatische Rivièra Kroatische Kust Dubrovnik Italië Kroatië Slovenië Kroatië Vele excursie mogelijkheden Incl. drankjes bij diner in Opatija Klantbeoordeling 8,0 Combineer zon, zee en cultuur Met o.a. Opatija, Rovinj en Poreg Nieuw bij Kras! k" Trogir, Krken Plitvice Meren Inclusief bezoek aan Mostar Klantbeoordeling 8,2 I Gardameer, Dolomieten en Poreg II Incl. drankjes bij diner in Lovran al Klantbeoordeling 8,0 Combinatie van cultuur en natuur Meer van Bied, Sibenik en Split Klantbeoordeling 8,0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3