II 'Mijn zoon had een bloedtransfusie nodig... Salar Azimi aast nu op kopen Roda JC 3 um Je bent soms duizelig of licht in je hoofd na het geven van bloed Zeeland kent veel trouwe bloeddono ren. Een van hen is Rinus Paardekoo per uit Goes. Onlangs haalde hij een jubileum, hij gaf voor de looste keer bloed en kreeg daarvoor een oorkonde. „Ik zie bij de bloedbank veel dezelfde gezichten", ver telt Paardekooper. „Dat ik too keer bloed heb gegeven is niet heel bijzonder, er zijn wel meer mensen die dat halen denk ik", zegt Paardekooper. „Maar het is voor mij wel een mijlpaal. Ze ker omdat ik het eigenlijk helemaal niet zo op dat prikken heb." Duizelig Paardekooper geeft al 24 jaar bloed. „Sinds mijn zoon Lars werd geboren, die had toen een bloedtransfusie nodig. Op zo'n moment zie je in hoe belangrijk het is om bloed te geven. Het aftappen duurt tussen de tien en 35 minuten, het hangt er vanaf of je plasma of volbloed geeft", legt de Goesenaar uit. „Bij dat laatste wordt er behoorlijk wat bloed afgenomen, dat voel je wel. Dan heb je soms wel even nodig om bij te komen in de wachtkamer. Je kunt je duizelig voelen of licht in je hoofd, er zijn ook mensen die de eerste keer flauwvallen. Toch is plasma ge ven minder belastend voor je lijf." Paardekooper zou het geen gek idee vin den als er een onkostenvergoeding betaald zou worden. „Het kan mensen over de streep trekken. Er zijn donoren die met de auto naar de bloedbank moeten komen, dan kost het je geld." Bij Sanquin zijn ze maar wat blij met de Zeeuwse jubilaris. „Hulde. We hebben re gelmatig jubilarissen, maar met elke donor zijn we even blij. Zeker als ze dit al vele ja ren doen." Azimi voerde al gesprekken met de grootaandeelhouder en de raad van commissarissen van Roda JC. „De interesse is 100 procent serieus", gaf Azimi vrijdagmiddag aan. De Ne- derlands-Iraanse miljonair was woensdagavond in Kerkrade aan wezig waar hij het duel Roda JC- Ajax bezocht. „Het moet een deal zijn die voor beide partijen goed is. De tijd begint wel te dringen voor Roda. Het is natuurlijk van levens belang dat ze in de eredivisie blij ven. Je moet de club de tijd gunnen om de juiste keuzes te maken. Maar hoe sneller, hoe beter natuurlijk." Azimi heeft al een team om zich heen verzameld dat hem bij een eventuele overname kan onder steunen bij het naar een hoger ni veau tillen van de club. „Ik heb zelf altijd gevoetbald en ken een aantal goede spelersmakelaars, die parel tjes kunnen aanleveren." Hij geeft aan goed op de hoogte te zijn van wat er speelt in het voetbalwereldje. „Die nieuwe spits van Hoek die van Tottenham Hotspur komt, die zit hier bij ons in het hotel in Aarden burg." Eerder flirtte Azimi met FC Dor- Die nieuwe spits van Hoek, die van Tottenham komt, zit bij ons in het hotel drecht. „Ik ben sponsor bij Dor drecht, de banden zijn goed. Maar op dit moment speelt daar verder niks." Ook toonde Azimi eerder deze week interesse in de Belgische profclub KV Oostende, waar hij ook op bezoek was. Inmiddels heeft de club een andere geldschieter ge vonden. Vorig seizoen haalde de Aardenburger het nieuws als 'wel doener van NAC', toen hij de Bre dase club 110.000 euro gaf voor de promotie naar de eredivisie. Bij Roda JC temperen ze voorals nog de verwachtingen: „Een prof club koop je niet als een pak sui ker", liet de club weten in dagblad De Limburger. Bij Roda werd vorig jaar Aleksei Korotaev nog als grote investeerder binnengehaald. Maar de Zwitsers-Russische miljonair zat in Dubai in de cel op verdenking van het uitschrijven van een onge dekte cheque van 17,7 miljoen euro Zijn celstraf werd onlangs omgezet in een boete van 3500 euro. zaterdag 10 februari 2018 Zeeuwse bloeddonoren ordening -Rinus Paardekooper Rinus Paardekooper gaf in 24 jaar tijd 100 keer bloed: „Ik zie bij de bloedbank veel dezelfde gezich ten." FOTOMARCELLEDAVIDSE Miljonair Salar Azimi uit Aarden burg heeft zijn oog laten vallen op Roda JC. De zakenman heeft interesse om de betaald voet balclub over te nemen en heeft een bod uitgebracht. „Dat ligt nu bij Roda JC. Inhoudelijk kan ik er niet op ingaan om het proces niet te verstoren", zegt Azimi. „Maar een beetje Zeeuws be taald voetbal in Limburg zou na tuurlijk wel mooi zijn." Maurice Steketee Vlissingen -Salar Azimi Salar Azimi foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39