m «9/< 1=A Alles over de Winterspelen ook in Pyeongchang op een gouden plak Wüst rijdt al in negende rit 25 Landenrecord Onze voorspelling: podium van de dag VANDAAG BIJ DEZE KRANT I Interviews, reportages en j het volledige programma I Deze NK wint ze voor het eerst sinds 2008 geen enkele afstand. Maar Wüst verklaart na afloop dat de opluchting overheerst. Ze mag naar internationale wedstrijden. Heerenveen 10 november 2017 De datum voor de presentatie is geprikt, het interview om het boek onder de aandacht te brengen is uitgewerkt en de eerste exempla ren zijn gedrukt. Maar het feestje gaat voorlopig niet door. Ireen Wüst stelt haar autobiografie voor onbepaalde tijd uit. Te veel aflei ding, zo kort voor de Olympische Spelen, is het enige dat Wüst er over wil zeggen aan de vooravond van de eerste wereldbekerwed strijd, waar opnieuw De Jong de 3 kilometer wint. Stavanger 19 november 2017 Wüst verbreekt het wereldrecord tas inpakken. Pislink is ze na haar mislukte t.ooo meter. Veertiende bij de wereldbekerwedstrijd in LOTING Stavanger, daar doet ze het niet voor. De chaperonnes van de do pingcontrole moeten sprinten om haar niet uit het oog te verliezen. Pers? Vandaag even niet. Een dag later meldt ze zich af voor de 1.500 meter en vliegt naar huis. De Olympische Spelen lijken hier in de Sormarka Arena heel ver weg. Maar coach Rutger Tij ssen spreekt zalvende woorden. „Er komt een hoop op Ireen af. Al vier jaar gaat het over het feit dat ze op de vierde opeenvolgende Spelen goud wil winnen. Dat wordt uitvergroot, ook door haarzelf, meer dan nodig is. Maar het komt goed. Ik snap dat Vier jaar geleden had ik een droom. De weg ging vol hobbels. Maar nu is het aan mij om het af te maken het op dit moment nogal zelfver zekerd klinkt, maar ik meen het." Heerenveen 29 december 2017 Vorig seizoen hield Wüst haar ontluikende liefde met collega schaatsster Letitia de Jong stil, in middels is er geen ontkomen aan. De twee, hoewel soms rivalen, moedigen elkaar fanatiek aan en praten openlijk over hun relatie. Wüst is zelfs bereid haar olympi sche ticket op de 1000 meter aan De Jong te geven, als dat mag. Zij wordt op het OKT derde, haar vriendin vierde en valt net buiten de boot. „Iets mooiers kan ik me niet bedenken", zegt Wüst. He laas, de reglementen staan het uit wisselen van startbewijzen niet toe. Wüst plaatst zich op drie af standen voor de Spelen en bewijst haar eigen stelling: hoe later in het seizoen, hoe beter ze wordt. Bo vendien weet Wüst: haar voorbe reiding verliep wel vaker stroef. Gangneung Eigenlijk, zegt Wüst, moet ik over 10 minuten de bus naar het olym pisch dorp halen. Om vervolgens uitgebreid de tijd te nemen om met de Nederlandse pers te praten. Ze oogt afgetraind, straalt kracht uit en lijkt te barsten van het ver trouwen. Kenners die haar in de Gangneung Oval zien schaatsen, zeggen: Ireen is ouderwets goed. Het moeizame voorseizoen lijkt eeuwen geleden. Waar anderen de zenuwen krijgen van de groots heid van de Olympische Spelen, voelt het voor haar als een warm bad. Bij de Spelen kan ze wat ex tra's, zegt zij geregeld. En wie kan dat nog ontkennen? Maar de vraag in Gangneung is: lukt dat vier Spe len op een rij? „Vier jaar geleden had ik een droom. Nu is het aan mij om het af te maken. De weg ging over hobbels, maar uiteinde lijk staan we hier." NEDERLANDERS IN ACTIE Vandaag (Ned. tijd) Morgen Maandag Ons olympisch team Wat doen we tijdens de Winterspelen? bTUDIO HALLO WE ZIJN ER zaterdag 10 februari 2018 GO Aan de Winterspelen doen sporters mee uit 91 landen. Dat is een record. Vier jaar terug waren het er 88. Elke dag een prognose van deze krant. Vandaag: 3 km schaatsen. 1. Ireen Wüst 2. Miho Takagi 3. Antoinette de Jong I ^^3 Wüst op dreef - Ireen Wüst (31) GANGNEUNG Ireen Wüst 'moest' in Rusland ooit op de foto met Lidia Sko- blikova, de Sovjet schaatsster die in 1960 en 1964 zes olympische gouden medailles verza melde en daarmee recordhouder is in het schaatsen. De meest succesvolle Nederlandse olym piër heeft acht plak ken in de kast, waarvan vier goud. Bonnie Blair en Claudia Pechstein staan er nog tussen met vijf. „Zes keer goud is geen doel op zich, maar het zou mooi meegeno men zijn", zegt Wüst. „Dan mag Skoblikova met mij op de foto." Wüst heeft in Gang- neung vier kansen om haar goudcol lectie aan te vullen. Vanmiddag rijdt ze de 3 kilometer, maandag de 1.500 meter, woensdag de 1.000 meter en over anderhalve week nog de ploegachter volging. De loting voor de 3 kilometer leverde voor Wüst een ontmoeting op met Isabelle Weide- mann, in rit 9. De olympisch kampi oene gaat als eer ste van de favorie ten het ijs op. Antoi- nette de Jong treft in rit 11 Miho Takagi. 7 februari 2018 2014 Voor de derde Spelen op een rij op de hoogste trede van het po dium, ze kan het zelf nauwe lijks geloven dat ze de 3.000 meter heeft gewon nen. FOTO PIM RAS 2014 Ook goud op de achtervolging, met Lotte van Beek (midden) en Jorien ter Mors (achter), fotoanp Schaatser Jan Smee- kens draagt de vlag, wan neer de Ne derlandse delegatie het Olympisch Stadion in Pyeongchang betreedt voor de officiële opening. FOTO PIM RAS 02.00 uur: snowboarden slopestyle (m), kwalificaties met Niek van der Velden 11.00 uur: shorttrack (m), 1500 m, kwalificatie+finale met Daan Breeuwsma, Sjinkie Knegt en Itzhak de Laat 11.00 uur: shorttrack (v), 500 m, kwalificatie met Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting 11.00 uur: shorttrack (v), 3000 m relay, kwalificatie met Yara van Kerkhof, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting, Rianne de Vries 12.00 uur: schaatsen, 3000 m (v), met Carlijn Achtereekte, Antoinette de Jong, Ireen Wüst 02.00 uur: snowboarden, slopestyle (m), finale, met evt. Niek van der Velden 05.30 uur: snowboarden, slopestyle (v), kwalificaties met Cheryl Maas 08.00 uur: schaatsen, 5000 m (m) met Sven Kramer, Bob de Vries, Jan Blokhuij- sen 02.00 uur: snowboarden, slopestyle (v), finale, met eventueel Cheryl Maas 13.30 uur: 1.500 meter vrouwen, Lotte van Beek, Marrit Leenstra, Ireen Wüst De olympische equipe van deze krant in Zuid-Korea, met van links naar rechts: Rik Spekenbrink, Thijs Zonneveld, Pim Ras, Lisette van der Geest en Tim Reedijk, foto pim ras KRANT Elke dag krijgt u tijdens de Olympische Spelen extra sportpagina's. Zodat u niets van de gebeurtenissen in Pyeongchang hoeft te mis sen. SITE Op de website vindt u dage lijks voorbeschouwingen van alle evenementen waarbij Nederlanders kansrijk zijn. Direct na afloop van de wed strijd staat er een verslag op de site en brengen we zo snel mogelijk de eerste re portages. VIDEO Gedurende de gehele dag kunt u in het programma Stu dio Korea video's bekijken op de site. We beginnen 's och tends met een voorbeschou wing van Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam. Gianni Romme legt u alles uit over het schaatsen en verder hebben we alle relevante reacties, reportages en de highlights van de olympische dag. Ook hoogtepunten van de huldigingen in het Holland Heineken Huis zijn op de site te zien. Q-music DJ Mattie Valk maakt exclusief voor ons interviews en reporta ges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25