O \-IN\ nN 'Erik Dijkstra wordt de nieuwe presentator Per Seconde Wijzer' 22 MEDIA ANGELA KIJKT TV r Henry Schut probeerde het donderdag avond echt, dat zag ik heus wel. „]a, goedenavond. Welkom, live vanaf het Olympisch Park. We zitten er midden op, met daar het schaatsstadion, daar het short trackstadion. En in de studio.wat een line- up!" Maar de wervende aankondiging sloeg he laas meteen dood op een donker en verlaten Olympisch Park en gasten die op de bank af tastend naar elkaar koekeloerden. En als je dan ook nog een presentator hebt die best kundig is, maar bij wie de sfeer nou niet auto matisch aan zijn kont hangt. Dan krijg je dus dat NOS Studio Sportwinter oogt als een ver- jaarfeestje dat maar niet op gang komt, hoe wel de gastheer goed voor zijn visite zorgt door op tijd de glaasjes jus bij te schenken en nog eens met de leverworst rond te gaan. En dat vind ik zo zonde. Het zijn de Olympi sche Spelen. Dat blijft ook voor niet-sportlief- hebbers iets bijzonders. Al is het maar omdat we in dit landje van felle voor- en tegenstan ders van bijvoorbeeld Renate van der Gijp wel wat gezelligheid en saamhorigheid kun nen gebruiken. Het zuiden heeft zijn carnaval voor die instantverbroedering. Wie donder dag de geweldige 3D0C Nao 't Zuuje zag, ging er gewoon een potje van janken uit jaloezie. Maar voor ons arme stakkers van boven de ri vieren doen Sven, Ireen en Sjinkie hetzelfde als de Prins, een beetje schmink en liters bier. Dus maak ons gek, NOS. Hang de serpenti nes op, slinger aan de bel voor een naderende storm aan medailles en mooie verhalen. Dat betekent niet dat Gerard Joling met Britt Dekker in polonaise over het Olympisch Park hoeft te trekken. Kijk eens af bij Eva Jinek, hoe zij het publiek en zichzelf avond aan avond opzweept. Je kunt van haar vinden wat je wilt, maar bij haar in de studio gebeurt het om 23 uur 's avonds. Je schuift als kijker naar het puntje van de bank, in plaats van lang zaam onderuit, om wakker te schrikken van twee schaatsers die karaoke zingen. Maar goed. We zijn pas net begonnen in Korea. Ik hoop dat co-host Erben Wennemars die ene stoute oom blijkt die twee flessen pina colada naar binnen smokkelt en dat gast heer Henry na twee slokken ineens de lever worst opzij gooit om te gaan breakdancen. Genoeg plek tussen schaatsbaan en short trackhal. Quote van de dag Mijn moeder vertelde dat ze liever een kussen op mijn gezicht had gedrukt als ze had geweten dat ik homo was Run op Elton en Paul Simon Fred van Leer krijgt programma TOEKOMST KIJKCIJFERS \fi8sctpi O v<-\ ->• Programmamaker Erik Dijk stra, bekend van Bureau Sport en De Wereld Draait Door, is de beoogde nieuwe presentator van Per Seconde Wijzer. Inge wijden vertellen deze krant dat Dijkstra (40) inmiddels een proefaflevering heeft opgeno men. Dijkstra wil het nog niet be vestigen. „Ik kan daar niets over zeggen, daarvoor moet je bij BNNVARA zijn." Een woordvoerder van de omroep laat weten 'in de pilot-fase nooit uitspraken te doen over wie wel of niet een test doet'. Per Seconde Wijzer was liefst 29 jaar lang het terrein van Kees Driehuis. Hij nam in 1989 het stokje over van Berend Boude- wijn. Eind vorige maand werd duidelijk dat de huidige reeks de laatste van Driehuis zal zijn. BNNVARA nam onlangs af scheid van de presentator van wege zijn pensioengerechtigde leeftijd. Als het aan Driehuis zelf lag, was hij nog jaren door gegaan. Dat vertelde hij on langs in het programma Tijd voor MAX. „De omroep heeft de be hoefte een nieuwe generatie de kans te geven, zoals dat for meel klinkt. Dat snap ik ook best, maar als je het al 29 jaar presenteert is het wel wat zuur." Het nieuwe seizoen van Per Seconde Wijzer, wordt komend najaar uitge zonden op NPO 2. Sfee Gordon in zijn nog te verschijnen biografie over zijn moeder die niet accepteerde dat hij homo was. zaterdag 10 februari 2018 PC MUZIEK De concerten in de afscheids- tournees van Elton John en Paul Simon (foto) zijn al vrij wel weg. Er zijn alleen nog wat VIP-kaarten. Op 7 juli speelt Paul Simon in de Ziggo Dome. Elton John volgt pas in 2019. TELEVISIE Fred van Leer wordt presenta tor bij TLC. In een modepro gramma, dat in het voorjaar be gint, geeft de stylist kandida ten meer zelf vertrouwen met een make-over: „Ik vind dat ie dereen, er mooi uit kan zien." V ■o m 'Complete NPO Is Omroep MAX aan het worden' Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22