Invulling voormalig Aldi-terrein in beeld Gezonde amberbomen hoeven toch niet te worden gekapt 'Kapelle heeft géén parkeerprobleem' 6 Onderzoek naar mfc in Wissenkerke Vijftien partijen gaven bij de ge meente en Marsaki aan interesse te hebben in een vaste of flexibele ruimte in het multifunctionele centrum. Om wie het gaat, willen verantwoordelijk wethouders Anja Slenter (CDA) en Adrie van der Maas (SGP) nog niet zeggen. „Vijf tien gegadigden is een mooi aan tal", zegt Van der Maas. „Maar het is nu zaak te onderzoeken in hoeverre zij ook echt willen participeren." Eén ding is zeker: als het centrum er komt, dan gaat de plaatselijke muziekvereniging Apollo er ge bruik van maken. Het muziekgezel schap repeteert nu tijdelijk in het oude dorpshuis in Kortgene, omdat verenigingsgebouw De Uitkomst aan de Ooststraat te klein is gewor den. Dat de gemeente de mogelijk heid van een multifunctioneel cen trum (mfc) onderzoekt, is min of meer te danken aan de muziekver eniging. Onhandig Apollo klopte een tijdje geleden na melijk bij de gemeente Noord-Be veland aan met de vraag of de ge meente met hen wilde meedenken Eén ding is zeker: als het mfc er komt, dan gaat de plaatselijke muziekvereniging Apollo er gebruik van maken over een ander onderkomen. „Wij opperden dorpshuis Zaal onder de Toren, maar dat bleek geen optie omdat de gezamenlijke muziek avonden van Apollo altijd op vrij dagavond zijn", legt Anja Slenter uit. „Dan zouden er die avond geen verdere activiteiten meer mogelijk zijn en dat is op de vrijdag niet han dig." Andere optie was de voorma lige brandweerkazerne, maar ook dat bleek geen haalbare kaart. Reuring Op de vraag wat Apollo nu eigenlijk precies zocht, kwam het bestuur met een plan voor een nieuw mu ziekcentrum aan de Voorstraat, op de plek die lange tijd gereserveerd was voor de Aldi. „Een ambitieus idee, maar voor alleen de muziek vereniging vonden wij dat geen op tie", zegt Slenter. „Het gebouw zou veel leeg staan, terwijl de locatie juist om reuring vraagt." Zo ont stond het idee om meerdere par tijen bij het plan te betrekken. Dat lijkt te gaan lukken, en met dat voorzichtige vooruitzicht zijn Slen ter en Van der Maas erg blij. „Wis senkerke kan wel wat reuring ge bruiken. Een ontwikkeling als deze is goed voor het dorp." Zelf had de gemeente onderzocht of het Aldi-terrein een horecabe- stemming kon krijgen, maar daar zag ze van af omdat diverse andere dorpen op het eiland daarin voor zien. Er waren beginnende plannen voor woningbouw, maar de ge meente zet nu vol in op een multi functioneel centrum. Dertien kerngezonde en beeldbepa lende amberbomen in Kruiningen worden toch niet gekapt. De ge meente Reimerswaal had al een kapvergunning verleend, maar heeft die na protest van buurtbewoner Dick Huissoon weer ingetrokken. De dertien bomen aan Eindje de Rondte moesten aanvankelijk weg omdat Delta Netwerkgroep (DNWG) een elektriciteitskabel in de straat wil repareren. Als het trot toir toch open moet, kan meteen een oude waterleiding van asbestce- ment worden vervangen, rede neerde DNWG. Omdat de bomen bovenop die waterleiding staan, moesten ze gekapt worden. Huissoon, die jaren directeur was van de afdeling Gemeentewerken, tekende bezwaar aan tegen het be sluit. Volgens hem ligt Reimers waal 'bezaaid' met asbestleidingen en vormen ze geen acuut gevaar. De onafhankelijke bezwarencommis- sie was het met hem eens en het college van B en W heeft dat stand punt overgenomen. Huissoon is blij met het besluit. „Sommige buren waren ook blij, maar anderen had den liever gezien dat ze gekapt wer den omdat ze overlast hadden van bladeren." Een woordvoerder van DNWG laat weten dat nu de vergunning is ingetrokken de oude waterleiding onaangeroerd blijft. De elektrici teitskabel kan worden gerepareerd zonder de bomen te kappen. Zes dagen telde bureau Juust gepar keerde auto's in het centrum van het dorp. Onderzoekers noteerden vier keer per dag op 28 plaatsen hoeveel auto's er stonden en hoe veel plekjes vrij waren. Zelden stonden straten of terreinen vol en als dat toch het geval was, was er in aangrenzende straten wél ruimte. De gemeente liet het onderzoek uitvoeren als voorbereiding op een structuurvisie voor 2030. Ook wilde Kapelle weten of de ontwik keling van nieuwbouwwijk Zuid hoek III en de uitbreiding van Smokkelhoek gevolgen heeft voor de parkeerdruk in het centrum. Volgens Juust is dat niet het geval. Naar aanleiding van het rapport bekijkt de gemeente of het relatief weinig gebruikte terrein achter de Emté beter kan worden aangeduid. Een parkeerverbod op een deel van de Dijkwelsestraat verbetert vol gens Juust de veiligheid en door stroming voor fietsers en auto's. De gemeente laat nu onderzoe ken welk effect deze maatregel heeft op de gemiddelde snelheid in de straat. IN DE REGIO Info-avond omscholing Workshop String-Art Winterconcert Euphonia MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 10 februari 2018 BE Een andere invulling voor het braakliggende Aldi-terrein aan de Voorstraat in Wissenkerke lijkt in zicht. De gemeente Noord-Beveland en projectont wikkelaar Marsaki onderzoeken de mogelijkheid om er een multi functioneel gebouw neer te zet ten. Ellen Jobse Wissenkerke Joeri Wisse Amberbomen aan Eindje de Rondte in Kruiningen. Kruiningen Kapelle heeft geen parkeerpro bleem en zal dat waarschijnlijk ook niet krijgen. Dat is de op merkelijke conclusie uit een dit najaar gehouden onderzoek. Joeri Wisse Kapelle GOES Woonzorgorganisa tie Cedrah en het Hoornbeeck Col lege in Goes hou den maandag een informatiebijeen komst over om scholing voor men sen met een oud zorgdiploma. Doel is dat zij in één jaar worden omge schoold naar de huidige opleiding Verzorgende-IG. De informatieavond begint om 19.30 uur en vindt plaats op het Hoornbeeck College in Goes. Aanmelden kea@hoornbeeck.nl THOLEN Jongerenwerk ge meente Tholen houdt dinsdag een workshop String- Art, ofwel spijkerpa tronen. De work shop is in de Vos- senkuil in Oud-Vos- semeer. De avond is voor meiden ver deeld in twee leef tijdsgroepen. De workshop voor de groep 12-16 jaar be gint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De workshop voor de groep 16- 23 jaar begint om 20.30 uur en duurt tot 22.00 uur. WILHELMINADORP Muziekvereniging Euphonia uit Goes geeft morgen een winterconcert in het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp. Er zal een afwisse lend programma ten gehore worden gebracht door de fanfare onder lei ding van Sam Wer- brouck. Het con cert begint om 14.30 uur. GOES Meer dan tweeduizend kinderen op de Bevelanden kregen gisteren het boek Ronja de Roversdochter van Astrid Lindgren. Dat gebeurde in het kader van de landelijke actie 'Geef een boek cadeau'. Het boek van Lindgren kostte daarom gisteren maar twee euro, maar de Goese boekhan delaren Manda Heddema (De Koperen Tuin) en Anthoni Fier- loos (Het Paard van Troje) boksten het met sponsoren voor elkaar om de boeken gratis beschikbaar te stellen voor Be- velandse basisscholieren. De primeur was gisterochtend weggelegd voor kinderen uit groep 7 en 8 van de Zuidwest hoek en de Beatrixschool in Goes (foto). ZATERDAG GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Bibliotheek, 13.00-15.30 uur: 'CoderDojo', leren programmeren voor kinderen van 7-12 jaar; Theater de Mythe, 20.00 uur: Voorstelling Eric van Sauers; Café Baarends, 21.00 uur: Carnavalsbal; Podium 't Beest, 21.00 uur: Optreden Bettie Serveert 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 10.00-12.00 uur: Vo- gelbeurs 'S-HEERENHOEK Jeugdhoeve, 14.30 uur: Kinderoptocht; 15.15 uur: Kinderbal KAPELLE De Vroone, 20.00- 22.00 uur: Optre den Marjon van Iwaarden KORTGENE Manypath, Hoofd straat 126a, 13.30- 16.30 uur: Lezing over de ziekte van lyme; 19.30-22.00 uur: Groepshealing en meditatiework shop KWADENDAMME Centrum, 14.00 uur: Carnavalsoptocht; Feesttent, 16.00 uur: Carnavalsbal LEWEDORP Centrum, 14.00 uur: Carnavalsoptocht; De Goede Ver wachting, 18.30 uur: Prijsuitreiking op tocht en carnavals bal OUD-VOSSEMEER De Vossenkuil, 12.49 uur: Carna valsoptocht; 15.00 uur: Vlooiecircus; 20.10 uur: Vlooiebal WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; Dorpshuis De Wemel, 19.30 uur: Filmvoorstel ling met oude beel den van Wemel- dinge ZONDAG GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schat zoekers voor kinde ren van 4-13 jaar; Café Baarends, 13.30 uur: Kinder carnaval; 21.00 uur: Mottobal en afslui ting carnaval; Thea ter de Mythe, 20.00 uur: Danielle Lous. GRATIS BOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 198