Paul de Leeuw Schulz toch geen minister GRAND TOUR OF IRELAND wSÊk pharosreizen 17 Op dag drie besluit ik degokte wagen, en daar spring ik Opeens is Vrienden van Amstel in Ahoy afgelopen. In zes tien dagen tijd heb ben 190.000 men sen genoten van veertien shows in het leukste café van Neder land. Ik kwam tijdens de repeti ties met griep binnen en nu, ruim drie weken later, is ook het laatste restje verkoudheid bijna verdwenen. Hoogtepunten zijn er te veel om op te noemen. Zoals Lil' Kleine, die me steevast Meneer tje Paul noemt en me vrolijk om helst. Op de laatste avond komt hij zijn vader aan me voorstellen. „Pa, dit is Meneertje Paul. Weet je nog dat we vroeger elke zater dag naar Mooi weer De Leeuw ke ken?" Ik stel voor dat, als het pro gramma terugkomt, Lil' Kleine met z'n vader mijn eerste gast is. We hebben allemaal een kleed kamervoor deze drie weken. De grotere ruimten zijn vanzelfspre kend gereserveerd voor de bands. Dit amuseurtje doet het met een kamertje. Met een tafeltje, drie stoeltjes, Amstel-koelkastje, een spiegel en een douche. Een beetje celletje-Holleeder. Ik vroeg nog aan de organisatie of er een bank beschikbaar was waar ik even op kon liggen, omdat we gedurende de show veel wachten. Maar de laatste bank blijkt al vergeven te zijn aan de jongens van Broeder liefde. Wel kan ik een rode zitzak krijgen. Dat schrikt een beetje af want ik voel me zelf vaak een soort zit zak. Op dag drie besluit ik de gok te wagen, en daar spring ik. De zitzak vormt zich strak om mijn lichaam en ik doe alsof ik me ontspan. Als Roel van Velzen aanklopt om me te halen voor ons optreden, kom ik er moeilijk uit. Roel besluit tot een riskante onderneming en begint me uit de zitzak te trekken. Uiteindelijk lukt het, met de hulp van twee extra mannen, en opgewekt lo pen we richting podium. van Koningsbrugge heb ik een improvisatiemomentje. Omdat ik meezingen een van de leukste dingen in het leven vind, zet ik al heel snel Vogeltje, wat zing je vroeg en Daar is een muis in. Op een avond ga ik een beetje uit mijn dak en laat Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht en O dennenboom voorbijkomen. Na afloop vraagt de organisatie of ik mijn improvisatiemedley korter kan houden. „Hoe kort?" „Nou, dat O dennenboom is net iets te lang." Dus zet ik op een avond - na drie afleveringen van Luizenmoe der-Hallo allemaal in, en zingen 14.000 vrienden van Amstel ver volgens uit volle borst: 'Ik ben Ank en wie ben jij?' thuiskom, is mijn man nog wak ker. „Is hier nog wat gebeurd?' vraag ik, en trek voor de verande ring nog een biertje open. „Niet veel. Op tv het donorde bat in de Eerste Kamer gevolgd." Mijn lever komt deze weken niet in aanmerking voor trans plantatie. Mijn man maakt zich zorgen of hij het donorcodicil nog wel er gens heeft. Ik kijk hem aan. „Maak je maar geen zorgen, lieve schat. Deze zingende zitzak zorgt er na jouw dood voor dat alles goed wordt verkocht." i -Zwam, Reden is de stijgende druk en het aanzwellende gemor vanuit de ei gen partijrangen, vooral dan in de dichtstbevolkte deelstaat van Duitsland Noord-Rijnland-West- falen. Schulz zegt dat 'door de discussie binnen de partij' om zijn persoon hij 'een succesvolle stemming in gevaar ziet' als de SPD-leden bin nenkort mogen beslissen over een nieuwe 'GroKo'. De voormalige voorzitter van het Europees Parlement hoopt tegelij- kertijd 'nadrukkelijk, dat daarmee de persoonsdebatten binnen de SPD ten einde zijn.' Schulz had oorspronkelijk aange kondigd dat hij niet wou toetreden tot een nieuwe Duitse regering on der leiding van Angela Merkel. Hij verdedigde zijn bocht van 180 graden versus een coalitie met CDU/CSU door te stellen dat in het coalitieakkoord veel staat 'dat het leven van de mensen zal verbete ren' inzake gezondheidszorg, on derwijs, pensioenen, rente, werk en belastingen'. De aftredende Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Sigmar Gabriel, haalde donderdag nog zwaar uit naar Schulz en had de partijtop 'woordbreuk' verweten. Nog voordat Schulz' brief bekend werd, had de krant Bild geschreven dat de SPD-partijtop de ex-voorzit ter van het EP een 'ultimatum' had gesteld om nog voor vrijdagmiddag te verklaren dat hij Gabriel niet zal opvolgen in de regering. A anuub vanaf Ierland PbOX zaterdag 10 februari 2018 GO Met Roel van Velzen en Jeroen Zoals elke nacht als ik voldaan BERLIJN Martin Schulz ziet af van de post van minister van Bui tenlandse Zaken in de zoge naamde 'grote coalitie' (GroKo) met de christendemocratische CDU/CSU van Angela Merkel. De aftredend voorzitter van de Duitse sociaaldemocraten (SPD) heeft dat gisteren schriftelijk laten weten. Ook een andere portefeuille in een nieuwe regering-Merkel komt niet ter sprake. Martin Schulz (SPD) geeft toe aan kritiek, foto AUTOVAKANTIES VAN ANWB .Cushendall [^tterkenny Belfast Ballina IERLAND lijfden Llandudno' Rathcoole LNewmarket; [on Ferqus GROOT BRITTANNIË Dunmore East [Hlorglin Fishguard Dantry www.pharosreizen.nl/gelezen-in/dagbladen 023 - 55 42 870 I ZOEKCODE 98653 Ben je dol op ruige kliffen, ongetemde baaien en woeste bergen? Dan is dit een topreis, langs alle streken die Ierland en Noord-lerland zo onweerstaanbaar maken. Je ziet alle hoogtepunten én vele verborgen pareltjes! Je begint in het zuidwesten, waar je een verrassend mediterrane flora vindt. Dan reis je via de Wild Atlantic Way naar het westelijkste puntje van Europa. Geniet je in Doolin van de traditionele Ierse volksmuziek? In Noord-lerland ontdek je de prachtige filmlocaties van Game of Thrones. Wat Ierland extra bijzonder maakt zijn de gastvrije, vriendelijke leren zelf. In deze reis ervaar je dat uit de eerste hand: je overnacht in karaktervolle B&B's. Bovendien krijg je van je gastvrouwen en -heren vaak de leukste geheimtips! PRIJZEN 21 dagen 15/05-21/05 1305 22/05 - 28/05 1340 29/05 - 04/06 1400 05/06 - 11/06 1370 12/06-18/06 1375 19/06 -25/06 1380 26/06 - 02/07 1385 03/07 - 13/08 1395 14/08 - 20/08 1385 21/08 - 27/08 1380 28/08 - 03/09 1365 04/09- 17/09 1360 18/09-24/09 1320 Ga mee in het ritme FERRIES *Prijs bij aankomst tussen 03/04 -16/04 en 02/10 - 31/10. Voor overige periodes en prijzen bij vertrek op vrijdag en zondag zie pharosreizen.nl. Prijzen in p.p. bij vertrek op dinsdag. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. INBEGREPEN 2x overnachting met ontbijt en diner in Dunoon Hotel/Beaches Hotel Wales 16x overnachting met ontbijt in B&Bs in/bij Bantry, Killorglin, Shannon, Clifden, Ballina, Letterkenny, Cushendall, Rathcoole 2x overnachting in binnenhut overtochten Rotterdam-Hull- Rotterdam met P&O Ferries 2x overtocht Holyhead-Dublin Port reisbescheiden met geheimtips en suggesties voor route/uitstapjes live-tips onderweg (via WhatsApp) Ireland's Premier attractions Heritage Towns kortingsboekje (1 per reservering) ANWB-reisgids Ontdek Ierland (1 per reservering) 1x The Gobbins Cliff Path tour tijdens het verblijf in county Antrim (alleen in de periode vanaf 01/06 t/m 31/10) 1x Martin McRossan Historical Tour Of Derry City

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17