MIT DB \JA$TBLAO\I£NO BIN TKAOISIB GB&AORe MIT PB MSTElAOVENP DIT frEIT NooiT NB DIT ZBBN DE Hit van 2018: Feestdaag. Grootste hit: Sjuuf, Trek, Bloas, Klep. Allerbelangrijkst: Kort en krachtig. „Vleisboeket, de naam be tekent niets, is ontstaan uit frustratie over de Lim burgse carnavalsmuziek. Al tientallen jaren hoor je dezelfde brave liedjes die op elkaar lijken! Er zit geen vernieuwing in. Logisch dat jongeren afhaken en liever met wintersport gaan. Wij gooien het over een andere boeg met lekker dansbare muziek, met invloeden van rap en dance. In Roermonds dia lect. Dat slaat enorm aan en niet alleen bij jongeren. We trekken er volle zalen mee. Onze teksten zijn scherp en vindingrijk, soms dub belzinnig. Neem Sjokola. Dat gaat over chocola, maar ook over een mooie vrouw. Leuk voor de kinderen, die dansen vóór het podium. Hun ouders gniffelen erbij. We steken graag de draak met mensen die zichzelf belangrijk vinden. De muziek is simpel, met makkelijk te volgen akkoor denschema's en een pak kend refrein. Eén keer luisteren en het zit in je hoofd. We stoppen veel energie in onze liedjes. Kort en krachtig. Drieënhalve minuut, radiolengte, is het maximum. Onze carnavalskraker heet Feestdaag en gaat er over dat er voor ons maar één feest is: carnaval. Ver geet Kerstmis en oud en ieuw! Het zal onze laatste hit zijn, want na zes jaar stop pen we ermee. Het is mooi geweest. We komen in een nieuwe levensfase. Ons af scheidsconcert eind januari was snel uitverkocht. Vier duizend man in de zaal! Het dak ging eraf! Of we met onze muziek wat hebben veranderd? Misschien. Er zijn meer bandjes die doen wat wij doen. Wat nog niet zo mak kelijk is als mensen denken. Pas over vijf of tien jaar zal blijken of we blijvende in vloed hebben gehad. Ik hoop het, want anders zullen minder jongeren zich aangetrokken voelen om vastelaovond te vieren. Daarvoor is het een te leuk feest!" magazine 41 De drie grootste Nederlandse carnavalshits aller tijden 1. Bloemetjes gordijn (1980) - Wim Kersten 2. Er staat een paard in de gang (1981)-André van Duin 3. Bij ons staat op de keukendeur (1970) - De Twee Pinten De drie grootste Brabantse car navalshits aller tijden volgens Jan-Willem Wassili, muziek redacteur van Omroep Brabant 1. Bloemetjes gordijn (1980) - Wim Kersten 2. De Grózzie van Mèn Buurvrouw (Derin, deruit) (2014) - Ferry van de Zaande Veul Gère 3. En nou die hèndjes de lucht in (2007)-Van Alle Wè De drie grootste Limburgse car navalshits aller tijden volgens Henk Hover, muziekredacteur van L1, de regio nale omroep van Limburg 1. De nach is toch zoe laank (1989) - Beppie Kraft 2. D'n Disco dans (1982) - Gebroe ders Peters 3. Same doert mer aeve (1998) - Ben Erkens Pim Vossen (32) van Vleisboeket uit Roermond. y WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 169