-1 Dan Kunne v»t ómém, >- DROEËME M(T D£ OtÏGt OOP V/ER 'T inm, MAK T UAOK VASTê LAOll£NP,C,èMB SLAOp Op en neer. „Wij maken weieens mee dat we ergens een nieuw nummer spelen en dat ie dereen meteen meebrult. Dat is het geheim van een goede tekst: zo pakkend en simpel dat hij je bij de lur ven grijpt en niet meer los laat. Het refrein is het aller belangrijkst. Dat moet zich in je hoofd nestelen, zodat je er niet meer aan ontkomt. Maar let op: het mag niet vervelen. Want als je carna val viert, hoor je het overal, vijf dagen achtereen. Een carnavalstekst mag best ergens over gaan, maar moet niet te diepgravend zijn. Lange halen, snel thuis. Ik hou zelf van teksten met een tweede laagje. Het eer ste niveau voor de kinderen, het diepere laagje voor de ouders. En dat mag dan op een leuke manier best dub belzinnig zijn. In 'Op en neer' zingen we bijvoor beeld: De nacht is kort maar de mijne lang, ik heb geen zadel, wel een stang. Ouders snappen dat, kinderen heb ben er geen erg in. Het mooiste is als je in kort bestek een verhaal ver telt, hoe klein ook. Onze hit Vrouwkes gaat over een man die één keer per jaar onge geneerd naar mooie meisjes wil kijken, zonder last te hebben van zijn kritische echtgenote die hem met haar ogen volgt. Herkenbaar toch? Onze muziek is een com binatie van hoempapalied jes en uptempohouse. In onze begintijd richtten we ons daarmee vooral op jon geren, maar we hebben tot onze verbazing gemerkt dat we er ook een breder publiek mee bereiken. Wat onze hits ook ken merkt: er zit in het refrein bijna altijd een gimmick, iets wat je ter plekke met elkaar kunt doen. Springen bijvoorbeeld, of van links naar rechts stappen. Daar door blijft zo'n nummer beter hangen. Een carnavalsnummer is goed als je na afloop van het feest wazig naar huis loopt en je nog steeds automa tisch meestapt in de maat van de muziek." „In Limburg is carnaval, vastelaovend zeggen wij, een intiem feest dat je viert met je familie, je vrienden, je buren, je dorps- of stads genoten. Ingetogen, met een lach en een traan. Dat is de Duitse carnavalstraditie: het serieuze onserieus maken en het onserieuze serieus. We vieren het mooie en het leuke van het F 381 zaterdag 10 februari 2018 Rob Kemps (32) van de Snollebollekes uit Best. Carnavalshit van 2018: Grootste hit: Vrouwkes. Allerbelangrijkst van een hit: Het refrein. Björn Poels (30) van 'Björn en Mieke' uit Venray. Hit van 2018: Droeëme mit de oeëge oop. Grootste hit: tooo sterre. Allerbelangrijkst: Dialect. En gevoeligheid. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 166