Wie: Wilco Vreeswijk (45) en Irma van Gelderen (49) Samen: acht jaar Ontmoet: op de begraafplaats Irma: „Ik werk in een verpleeghuis en soms komt het voor dat cliënten geen naaste familie meer hebben. Zo ook Willem, een voor mij dierbare cliënt. Toen hij overleed, zocht ik een graf voor hem uit op de begraafplaats, waar Wilco bleek te werken. Ik zag hem en dacht meteen: goh, leuke jongen. Hij zal wel getrouwd zijn." Wilco: „Ik dacht helemaal niets toen ik haar in het oog kreeg. Ik ben dan zo verdiept in mijn werk; ik zie niet eens dat er een leuke vrouw voor me staat." Irma: „Maar ja, ik blééf maar terug komen. Dan wilde ik de plek nog eens goed bekijken, dan weer moest ik de steen uitzoeken en voor de begrafenis kwam ik natuurlijk weer. Dan kon ik Wilco zien." Wilco: „Ik begon het wel gezellig te vinden. Op een gegeven moment arri veerde Irma met haar zus, die wilde ook 'het graf van Willem weieens zien'. Achteraf dacht ik: dit was dus de keuring." Irma: „Na een paar bezoekjes stelde Wilco voor om eens af te spreken. Hij vroeg mijn telefoonnummer en 's avonds belde hij me al meteen. We hebben urenlang, tot middernacht zitten kletsen." Wilco: „We praatten over wat we hadden meegemaakt in het leven, wat voor persoon je bent. Het klikte. Dit kan weieens een blijvertje zijn, dacht ik." Irma: „Mensen grappen weieens: jullie hebben elkaar op de begraafplaats ontmoet? Dan hangt er zeker wel een grafstemming bij jullie thuis. Ik kan erom lachen, hoor. Ik vertel het verhaal graag. Zo graag dat mijn familie verzucht: kómt ze weer, met d'r verhaal." Wilco: „Ik zeg dan zo nonchalant mogelijk: Heb ik dit weieens eerder gehoord?" Irma: „Maar ja, wie ontmoet zijn vriend nou op een begraafplaats!?" magazine 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 151