Vervolg lezen Hel duo neemt de beantwoording van eikaars brieven serieus worden gegooid. Hij heeft enkele keren aangifte gedaan, die alle zijn geëindigd in een veroordeling. Het 'rilling-criterium' bepaalt of Spong aangifte doet. 'Zodra de rillingen over mijn rug lopen en ik bevat telijk word voor huiver, doe ik aangifte'. Het zijn geen kattebelletjes uit de losse pols waarmee Spong en De Vries elkaar bijpraten. Het duo neemt de be antwoording van eikaars brieven serieus. Soms vervalt De Vries in herhaling - zo komt regelmatig voorbij dat hij al veertig jaar in het vak zit - maar door de bank genomen maken ze zich er niet met een jantje-van-leiden vanaf. Tal van onderwerpen passeren de revue. Ze bespreken onder meer de plas- seksopnamen van Patricia Paay, Joran van der Sloot, Spongs uurtarief van 500 euro, het open huwelijk van De Vries, seksboekjes, de funeste invloed van al cohol op het menselijk lichaam en de discriminatoire verschillen tussen de toga's van raadslieden en rechters. Spong openbaart bijna terloops dat hij qua man nen valt op 'bij voorkeur wat bleke, schriele, industriële scharminkels'. meer dan tachtig woorden die je leest en herleest en tenslotte laat voor wat hij is. De Vries en Spong zijn het over veel eens en dan kan hun conversatie weieens vervallen in gebabbel. Maar dat wordt ruimschoots gecompenseerd door thema's waarover ze elkaar in de ver zorgde kapsels vliegen. Zo vindt De Vries het kwalijk dat Spong als 'eenzijdige belangenbehartiger' van zijn cliënten optreedt en zich verder weinig lijkt te bekommeren om slachtoffers in straf zaken. Spong hekelt op zijn beurt een nationale DNA-databank waar De Vries voorstander van is. Ook begrijpt de advo caat geen snars van de 'echte vriend schap' van de journalist met de in 2003 vermoorde Heinekenontvoerder Cor van Hout en vindt De Vries het belachelijk dat onkreukbaar geachte rechters feestjes van advocatenkantoren bezoeken. Dit zijn vertrouwelijkheden waar je als lezer van smult. PS: Dit is vertrouwelijk... (Balans, €22,50) verschijnt op 13 februari. 41 schrijver leest Ik lees nu... Tijdens het schrijven, las ik... Wat ik altijd nog wil lezen is... Wat ik maar niet uitgelezen krijg... Bloemrijker De twee hebben elkaar hoog zitten, de waardering voor eikaars werk spat van de pagina's af. De Vries schrijft in zijn mails to the point en pro beert Spong uit zijn tent te lokken. De advocaat formuleert bloemrijker, maar soms alsof hij een juridisch referaat houdt. Zo produceert hij in een betoog over integriteit in de op sporing een zin van lezen MUHAMMEDALI Jonathan Eig vertelt in het vuistdikke AH het verhaal van bokslegende Muhammed Ali. Eig werkt aan een docu mentaireserie over de bok ser. (Voetbal Inside, €25) BEPVAN KLAVEREN In de roman van Hans Kanters, De danser van Katendrecht speelt de Rotterdamse bokser Bep van Klaveren een grote rol. (TIC, €19,90) Van Jan Postma verscheen onlangs De Trump-fluisteraars. When You Are Engulfed in Flames van Dave Sedaris. Na alle onderzoek voor mijn boek was ik toe aan iets luchtigers. De korte verhalen van Sedaris over ongemakken en absurdi teit in het dagelijks leven zijn hilarisch. The Gate Keepers van Chris Whipple. Met behulp van anekdotes omschrijft en analyseert hij de (wan)orde in het Witte Huis onder verschillende presidenten. Precies zoals ik dat heb gedaan voor de huidige president. Hillbilly Elegy van J.D. Vance. Over hoe de wor- king c/ass-Amerikanen het steeds moeilijker hebben. Ligt al een jaar in de kast. is Hard Choices van Hillary Clinton. Alles binnen de lijntjes, weinig onthullend, 181 zaterdag 10 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 146