Paspoort Hélène Hendriks weten dat ik nergens op reageer. Ik was rond de kerst op vakantie op Curagao; waar in die periode ook altijd veel voetballers rondhangen. Dan infor meer ik van tevoren waar die verblijven, zodat ik die plek kan mijden. Ik hoef er niet in mijn bikini tussen te liggen, alsje blieft niet. Het is een zakelijke verstand houding." „Ik wil uit de bladen wegblijven en dat kan, denk ik, door niet veel privé-infor- matie weg te geven." „Klopt. Dus er is geen beroemde voetbal ler. Als er al iemand is." „Interessante theorie." Lachje: Maar ik houd het hierbij." „Ik denk dat ze gelijk hebben. Want dan moet ik niet alleen de liefde van mijn leven hebben, die liefde moet zich aan mijn onregelmatige leven aanpassen, én we moeten nog maar eens kinderen zien te krijgen. Ik denk niet dat aan al die voorwaarden kan worden voldaan. Ik moet zeggen: ik erger me niet vaak aan mensen, maar ik erger me wel aan men sen die tegen me zeggen: wordt het niet eens tijd?" „Jawel, maar het moet wel kunnen alle maal. Ik heb in elk geval nog geen, hoe heet dat...' „Nee. Maar zeg nooit nooit. Want het is niet zo dat ik super aan mijn carrière hecht. Liefde en geluk zijn altijd belang rijker." „Voor een man is het anders in tv-land. Die kan langer door. En ja, dat is ouder wets, maar dat is zo. Ik hóéf op mijn öoste ook niet meer. Deze baan is te intensief om lang mee door te gaan: altijd maar aan het werk als anderen vrij zijn. Ik zie mezelf in de toekomst wel iets doen bij een grote voetbalclub of andere sport organisatie." „Ja! Daar kunnen ze me zeker gebruiken." Hendriks belt na afloop van het gesprek nog een keer. Het gaat over de fotosessie bij dit artikel. Ze wil één foto, waarop ze met haar benen wijd zit, niet afgedrukt hebben. „Voor de rest viel het mee. De nadruk lag gelukkig op: 'sportief." Ook de reacties op 'het zilveren geval' in Vero- nica Magazine - inmiddels in de kiosk - bleken zo afkeurend niet. „Zelfs mijn vader vond het niet te ver gaan en die is altijd eerlijk. Hij zei 'het is oké'. Maar hij zei ook 'jij bent het niet'." II Geboren 6 augustus 1980 in Breda. Opleiding CIOS. Loopbaan Speelt twaalf jaar hockey op hoofd- klasse-niveau: bij Push, Den Bosch, Rotterdam en Vic toria. Begint haar journalistieke car rière in 2005 bij BrabantIO en werkt daarna voor Om roep Brabant en L1. In 2013 stapt ze over naar FOX Sports. Daar pre senteert ze onder andere De Eretri bune met Jan Joost van Gange- len. Ze is regel matig te zien bij Voetbal tnside (RTL7), presenteert op dezelfde zender sportquiz Match winner Pro en treedt sinds 2017 op als tafeldame bij De Wereld Draait Door. Privé Houdt ze graag privé. Ik begreep dat je nooit iets over je relatie zegt. Waarom zo geheim zinnig? Maar je gaat niet met een beroemde voetballer, want dan hadden die bla den dat wel geweten, toch? Als het 'Piet uit Oosterhout' is, kun je dat dan niet beter zeggen? Anders krijg je net als bij Mark Rutte de reflex: hoe meer mysterie, hoe in trigerender. Je vrienden klinken vrij uitgespro ken: Hélène gaat niet meer aan een gezin beginnen. Die vraag is ook nogal zuur. Ik wil weten: zie je jezelf ooit in een moederrol? ...rammelende eierstokken? Je zei recent: mijn houdbaarheid op tv is over tien jaar op. Is dat niet een beetje vreemd als voetbalpre sentator Kees Jansma, toch al 70, nog steeds op de buis is? Of het IOC? Tussen de oude, cor rupte mannen. 141 zaterdag 10 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 142