'IK ERGER ME NIET VAAK, MAAR WEL AAN MENSEN DIE ZEGGEN: WORDT HET NIET EENS TIJD VOOR KINDEREN?' „Ik was blessuregevoelig en uiteindelijk niet goed genoeg. De dag dat ik definitief met hockey stopte, heb ik keihard ge huild. Nu nog zou ik mijn complete tv- carrière geven om één keer Olympische Spelen mee te maken. Sporten op top niveau: zó mooi, zó spannend, niks is vergelijkbaar." „Veel mensen buiten Brabant kenden me nog niet. Die dachten: blond, hockey, vrouw, wat weet die van voetbal? Ik begreep dat wel. Ik moest het eerst maar eens laten zien. Ik had natuurlijk door: ik zal keihard moeten werken om het waar te maken." „Nee, net zo hard. Maar ik had wel wat in te halen, hè. Ik wist vroeger meer van hockey dan van voetbal. Ik ben dus alles gaan lezen, alles gaan zien, alles op soci ale media gaan volgen. Ik heb mijn Bra bantse 'g' bij logopedie afgeleerd. Anders was er nóg iets om me op te pakken." „Vroeger wel. Nu zou ik twijfelen. Hij doet bijna alleen studiowerk, terwijl ik het geweldig vind om live vanaf de vel den te presenteren. En nee, dat zeg ik niet omdat mijn werkgever meeleest." zelf hoog heb gesport? Wij namen elkaar in de hockey ook altijd in de maling. Een hard ei in iemands tas verstoppen, zodat het enorm gaat stinken. Folie over de wc- bril, lachen, als je gaat plassen. Ik kan heel hard lachen om die gasten van VI." „Waarom zou ik? Ik vind dat van die tieten helemaal niet erg. Ik ben blij dat ik tieten heb. En ik weet dat hij het niet denigrerend bedoelt." „Nee. Hij roept toch ook tegen iedereen dat ik het goed doe?" „Weetje: ik denk niet elke seconde: oei, ik ben een rolmodel. Ik ben gewoon me zelf, met mijn eigen gevoel voor humor, en vind helemaal niet dat ik alles weg lach. Een trainer - wiens naam ik niet noem - riep eens 'wat weet jij er nou van, je bent een vrouw'. Dat trok ik dus weer niét. Die heb ik daarna nog uitgebreid gesproken." „Ik krijg het idee dat deze vrouwen er maar wat uitpikken om zelf in the picture te komen. Er zit toch geen foute intentie achter? Gijp en Derksen hebben ook ge zegd dat ze niets tegen homo's hebben, en daar hebben deze vrouwen het dan weer niet over." „Misschien zullen sommige homo's het als kwetsend ervaren, maar ik kwam op social media ook homo's tegen die het gewoon grappig vonden." „Natuurlijk. Toen ik hier begon, waren er vast mannen die het beter konden. Maar ik kreeg de kans, omdat ik wat kan én vrouw ben." „Ik vind mezelf niet zo mooi. Meer ie mand die er met make-up en kleding behoorlijk uitziet. Ik doe er ook wel wat aan hè. Ik heb extensions in mijn haar en heb mijn ogen laten liften. En dan nog informeren ze bij visagie of het 'mis schien niet goed zou zijn iets aan mijn voorhoofdrimpels te laten doen'." „Vrouwen in de sportjournalistiek zijn nu eenmaal bijzonder. Die krijgen meer mogelijkheden en er wordt extra op gelet. Misschien wordt dat nog weieens anders, want alleen al het feit dat ik bij FOX zit, laat zien dat het kan. Maar, eerlijk: er zijn nog steeds weinig Nederlandse vrouwen met bovenmatige interesse in voetbal. Er komen geregeld bloedmooie, goedge- bekte vrouwen langs voor een screentest, maar die weten dan niks en dat werkt niet, hè." „Wacht. Ik laat je zien hoe de FOX-pre- sentatrices in de VS eruitzien." Op haar telefoon: een foto van een Amerikaanse collega, in knellende gele kokerjurk, im mobiel, op een bank. „Ze hebben me ook weieens in de krullen gezet en zulke wimpers opgeplakt. Dat wilde ik ab-so- luut niet. Dat is de reden dat ik mijn haar in een vlecht heb - waar ik overigens ook weer commentaar op krijg. 'Waarom al tijd die vlecht?"' „Alle? Nee joh. Het is allemaal niet zo spannend: het gewone spel tussen man en vrouw. En nee, je krijgt geen namen. Het is trouwens al minder dan in het begin. Mannen kennen me nu en Oranje nooit gehaald. Was dat een teleurstelling? Toen je bij FOX kwam, had je al behoorlijk wat tv-ervaring, en toch reageerden velen verrast: wat doet die vrouw daar? Keihard werken. Bedoel je: harder werken dan mannen? Is Studio Sport nog altijd je droom? De nieuwe Tom Egbers? De mannen van Voetbal Inside, het tv-programma waar je aankondigin gen doet, maken nog steeds seksis tische opmerkingen. Dan is het weer 'schatje', dan is het je truitje, dan haalt Derksen je 'tieten' aan. „Ze zeiken iedereen af, man en vrouw, jong en oud, dus ik ervaar het totaal niet als seksistisch. Het is kleedkamerhumor, ik vind het prima. Misschien omdat ik Maar ben jij juist niet in de positie om Derksen af en toe op zijn plek te zetten? Nee? Geef je niet een vreemd voorbeeld aan andere vrouwen in de voetbal wereld? Dat je dit moet pikken om erbij te horen? Andere vrouwen vinden de V/-humor wel schadelijk. Sunny Bergman en Sylvana Simons riepen op het programma te boycotten vanwege de 'homofobe' grappen. Hebben die twee vrouwen niet een beetje gelijk? Dat het zo nog moei lijker wordt uit de kast te komen in de voetbalwereld? Je hebt, zeg je, je positie bij FOX te danken aan je vrouw zijn. Een móóie vrouw. Een lelijkerd had den ze niet genomen. Je krijgt als 'behoorlijke' vrouw dus meer kansen, maar ligt ook onder een vergrootglas. Dat moet een dubbel gevoel geven. Van FOX moeten de vrouwelijke presentatoren in vrouwelijke strakke kleding, zei je. Waarom eigenlijk? Een nette blouse is toch ook oké? Je unieke positie heeft nog een rare kant: alle voetballers willen je daten. magazine 113

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 141