'BIJ VI ZEIKEN ZE IEDERÉÉN AF, DUS IK ERVAAR HET NIET ALS SEKSISTISCH e pakt haar mobiel, scrolt door de afbeel dingen en wijst op een foto. „Wat vind jij van deze foto van me? Hij is voor Veronica Magazine. Eerlijk zeggen." „la. Dat vind ik dus ook. En ik had nog duidelijk gezegd: het mag best een beetje sexy, want ik begrijp dat het voor dit blad moet, maar wel stoer. Kort topje, strakke broek, zoiets. En dan wordt het dus dit. Dit! Dit is..." „Toen ik voor die fotoshoot aankwam, dacht ik al: nee. Dan ben ik toch zo'n zacht ei dat ik denk: ik kan niet zomaar weggaan. Voor je het weet, vinden ze me..." „Dat zou erg zijn." Ze kijkt op van de telefoon. „Vind je? Ik heb in vijfjaar maar twee of drie keer een decolleté gehad, en dat blijft blijkbaar nogal hangen. Ik houd er op tv niet van. Ik voel me niet vrij, kan niet eens naar voren buigen. Dus ja, dat is een dingetje." „Ja. Als het aan mij lag, droeg ik altijd een trui en skinny jeans, maar mijn stylist ziet dat anders. Ze wil opvallende kleding en dat snap ik. En dan zijn er nog de re gels van FOX Sports. Zo'n Amerikaanse tv-zender is strikt over de stijl van de presentatoren. Mannen in keurig pak, vrouwen vrouwelijk met hakken." Dat 'dingetje' is ook weieens een 'ding' in het leven van Hélène Hendriks. Zij weet hoe ze wil overkomen - vakvrouw, hart voor de zaak - maar sommige fotografen, visagisten en kappers hebben een ander beeld. „Als ik niet oppas, hijsen ze me al snel in een sexy glamouroutfit. Dus, als je de mensen voor de fotoshoot bij dit arti kel nog spreekt: liever niet." Hélène Hendriks is een fenomeen in tv-land, want zij is een van de weinige vrouwen in de sportjournalistiek en de enige vrouwelijke anchorvan een voet balprogramma. Ze presenteert samen met Jan Joost van Gangelen De Eretribune, hét praatprogramma van FOX Sports, de betaalzender die na een voorzichtige start in 2008 meer dan één miljoen abon nees trekt. Ze is inmiddels ook op RTL 7 te zien, en als tafeldame bij De Wereld Draait Door. „Nu herkennen ook vrou wen me, ha!" Haar aanstelling in 2013 bij FOX leverde nogal wat verbazing, gegiechel en posts op Mokkels.nl op, en het predikaat 'col lega met tieten' (een bedenksel van Johan Derksen, waarover later meer). Ze is er laconiek over. „Veel vrouwen op tv moe ten bij de start door iets heen. Zeker in die mannenwereld. Kijk naar Eva Jinek. Zij kreeg bakken kritiek over zich heen en nu reageert iedereen enthousiast." Ze zit vanochtend op de bank van het appartement van drielingzus Judith in Breda, pulkend aan het lipje van een blikje cola. ('Ontbijt. Niet gezond. Wel veel cafeïne'.) Ze wilde niet thuis afspre ken: 'te privé'. Ze vindt sommige dingen (relatie/geen relatie) al snel te persoonlijk en zegt dan - met lachje - 'ik zal eens na denken of ik er wat over ga zeggen'. Hendriks rolde een beetje toevallig de journalistiek in. Ze hockeyde op het hoogste niveau, belandde in 2010 met een gehavende pink in het ziekenhuis, gaf een tv-interview, de interviewer van dienst zag wat in haar en vroeg haar voor de regionale zender Brabantio. Dat ze ooit 'iets met sport' zou doen, was van jongs af aan duidelijk. Haar vader was turnleraar, Studio Sport stond altijd aan, en zij was een sportief, springerig meisje, van het koppige soort. „Ik was het meest uitgesproken. Als we op straat voet balden, bepaalde ik waar iedereen moest staan. Ik was geen tirannetje hoor, maar mijn ouders zeiden weieens: Hélène, an deren hebben ook recht op een mening." Ze werd als eerste van de drieling ge boren, daarna volgde Claire, en toen zat er onder het middenrif van haar moeder - verrassing - nog eentje, Judith. De zussen zaten tot de middelbare school in Breda in dezelfde klas, droegen af en toe dezelfde kleding ('wel altijd in andere kleuren'), maar verder was het Eh... ...een korte strakke blote zilveren jurk. ...een diva? Ik wist niet dat je bloot erg vond. Je hebt bij Fox Sports op tv toch ook weieens een flink decolleté? Een dingetje. 101 zaterdag 10 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138