Domweg gelukkig op 15 vierkante meters De cirkel rond in Paradiso Ruzie om erfenis wordt bloedig drama EUWS 11 Stel je voor. Elke dag met je ge liefde in een huis niet groter dan de gemiddelde huis kamer. Wat sommige paren tot waanzin drijft, is voor Martijn Wenting (31) en Irene Ubeda (32) de ideale wereld. Ze zijn ziels gelukkig in een zelf gebouwd minihuisje van 15 vierkante me ter. Verplaatsbaar, ecologisch verant woord en lekker op eikaars lip. Van meer wordt een mens niet altijd gelukkiger, ontdekten ze in hun huurhuisje in Haar lem. „We zagen elkaar weinig, hadden werk dat oké was maar niet uitdagend", zegt Mar tijn. Tijd om het geluk achterna te gaan: 's zomers werken in de watersport, 's win ters reizen. En wonen in een tiny huis. „Het geheim is dat je geen geheimen moet heb ben. We spreken alles uit. Ik snap best dat er mensen in een relatie zijn waar ze elkaar af en toe even niet wil len zien, wij hebben dat niet. Nou zijn we allebei ook best mee gaand. En soms moet je een beetje bij- schroeven." Ze doen veel samen. Zo planden ze zelfs samen een operatie in. „We hebben alle bei onze kruisband afgescheurd. Precies dezelfde blessure, heel apart. Normaal reizen we 's winters, nu lieten we ons ope reren." Een week na elkaar gingen ze on der het mes, om nu samen te revalideren. Op Valentijnsdag krukken ze naast el kaar richting zieken huis, waar ze allebei op controle moeten. Zij heet Femke Konings (36). Hij heet Gerrit Boerstra (47). Ze hou den van elkaar, en hij houdt heel veel van Paradiso aan de Wete ringschans. Hij woonde vroeger te genover het poppo dium. Het was zijn tweede huiskamer. En ook die van Femke, toen Gerrit haar aan de haak sloeg. Tegenover die pop tempel waren ze die eerste jaren heerlijk samen. Aan die plek hebben ze veel mooie herinneringen. Op Valentijnsdag ma ken ze de cirkel rond, weer aan de Wete ringschans. Dan be treden ze het podium van Paradiso om el kaar het jawoord te geven, als de poptem pel voor één dag wordt omgetoverd tot trouwlocatie. „Toen we hoorden dat er 250 inschrijvingen waren voor tien plekken, hadden we het al uit ons hoofd gezet", ver telt Femke. Eventjes keerden ze terug naar plan A: verloofd blij ven tot 2020, en daarna man en vrouw worden. Maar de selectiecommissie besloot het stel een plekje te geven, omdat Gerrit zo van Paradiso houdt. En van Femke, natuurlijk. En zij van hem. De vechtpartij vond plaats in de woning van de vader in Groenekan. Hij kampt sindsdien met zware psychische klachten en woont in middels in een gesloten afdeling van een verzorgingshuis. Gisteren moest zoon Bas T. zich voor de rechter verantwoorden. Alle stoppen sloegen door bij Bas T. toen hij op 29 juli vorig jaar zijn vader bezocht in Groenekan. Wat er precies is gebeurd, is na alle politie verhoren en na de zitting van giste ren nog steeds niet helemaal duide lijk. De verdachte zegt uit nood weer te hebben gehandeld, omdat zijn vader hem zou hebben be dreigd. De vader en zijn partner kunnen zich niet meer goed herin neren wat er is gebeurd. De vader en zijn partner werden door de hulpdiensten bebloed en gewond aangetroffen. In de huiska mer was alles kort en klein gesla gen. Vader T. moest met een kaak- fractuur en schaafwonden naar het ziekenhuis. Zijn partner was buiten bewustzijn en had een hersen schudding opgelopen. De 79-jarige T., die voor het inci dent al licht begon te dementeren, is na het voorval snel tempo geeste lijk afgetakeld. „Het was een trau matische ervaring voor hem", liet zijn partner door een advocaat ver tellen. „Hij zit inmiddels in een ge sloten afdeling van een verplee- W De vader van de verdachte moest met een kaakfractuur naar het ziekenhuis ghuis in De Bilt. Dit is geen leven voor hem. Zijn dochter heeft in middels een kleinkind gekregen. Wij zouden een dag per week gaan oppassen. Dat gaat niet meer. Ons leven wordt sinds 29 juli gedomi neerd door verdriet, zorgen, stress en angst. Ons leven is een hel." Zoon Bas bleef zich tijdens de zit ting beroepen op zijn zwijgrecht. Op geen van de vragen van de rech ters gaf hij antwoord. Uit eerdere verklaringen van T. bij de rechter commissaris en uit verhoren van familie en bekenden valt op te ma ken dat Bas T., die een zwervend bestaan leidt, op 29 juli zijn deel van de erfenis van zijn vier jaar eerder overleden moeder kwam opvragen. Hij eiste een bedrag van 150.000 euro. Al jaren was er gedonder over de erfenis. Maar Bas T. liet via zijn raadsman weten dat hij die dag niet voor de erfenis kwam, maar 'iets uit wilde praten'. Zijn vader zou toen in woede zijn ontstoken en op dat moment brak er iets bij T. Hij zou een black-out hebben gekregen en uit noodweer hebben gehandeld. De advocaat van T. eiste daarom vrijspraak. De officier van justitie denkt er anders over. Hij vindt het onver teerbaar dat de verdachte het nood weer weigerde toe te lichten. De of ficier van justitie eiste een gevange nisstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk. Ook eiste hij een gebiedsverbod van vijf jaar voor de verdachte voor de straat waar zijn vader woont én voor de straat in De Bilt waar de partner van het slachtoffer een huis heeft. De rechter doet over twee weken uit spraak. Ik keek vanuit mijn bed naar hem en dacht: zal ik het doen, zal ik met hem dansen? in haar trouwjurk werd geholpen, was Haijo met trouwpak, muziekin stallatie en slingers in de kofferbak naar het dorpshuis gereden. Met de gezichten dicht bij elkaar zong hij die middag Can't helpfalling in love van Elvis Presley voor haar. De ambtenaar die hen in de echt verbindt is een vriend. 'Wilt u op nieuw met haar trouwen', vraagt hij aan Haijo. Die laat hem amper uit spreken. „Voor 200 procent!" roept hij. Het mooiste moment van de dag moet dan nog komen, vertelt de brui degom. „Ze wilde met mij dansen." Adri: „Ik keek naar hem vanuit mijn bed en dacht: zal ik het doen, zal ik het niet doen? Opeens riep ik: 'Ik wil met je dansen!' Al zijn het maar een paar pasjes." Haijo neemt zijn vrouw in de armen en zwiert haar zachtjes rond. „We hebben vroeger wat afge- danst samen. Niet om op te schep pen, maar we waren ook echt goed." Het eerste jaar van hun verkering brachten ze in het geniep door. „Tot mijn vader ons op een dag betrapte in de hal. Hij zei: 'Wat mot dat hier? Ko men jullie maar eens naar boven'. We kregen een hele preek. Als we per se wilden samenwonen moesten we maar gaan trouwen. Nou, dat hebben we gedaan. Lopend gingen we naar het stadhuis. Zonder ouders. We denken dat ze elkaar niet mochten", vertelt Adri. Rotziekte Geld voor een trouwring was er des tijds niet. Zij werkte achter de bar van een restaurant, hij maakte kunst gebitten in een laboratorium. Later werd hij buschauffeur. „Gouden rin gen kostten destijds duizend gulden, een zilveren 20. Toen we een jaar ver kering hadden, kozen we de goed kope uit." Adri doet haar ring af en laat een kleine, bijna onleesbare in scriptie zien. 'H.K' heeft Haijo er zelf in gekrast. „Ik heb het altijd heel erg jammer gevonden dat we geen échte trouw dag hebben gehad. Het enige dat deze rotziekte heeft gebracht is dat we ons huwelijk opnieuw mochten bele ven." Haijo knikt. Soms is hij rade loos als hij denkt dat hij verder moet zonder haar. „Tegenwoordig blijven stelletjes alleen bij elkaar in goede tij den. Gaat het wat slechter, zijn ze weg. Maar wij niet hoor. Tot de dood ons scheidt." Haijo heeft nooit ge hunkerd naar een groots en meesle pend leven, vertelt hij. Wel naar een leven met Adri, zijn grote liefde. zaterdag 10 februari 2018 GO Martijn en Irene bouwden hun minihuisje zelf. Meer ruimte hoeven ze niet. privéfoto sr Si''y j—IgW' A Femke en Gerrit trouwen in Paradiso. PRIVÉFOTO Een conflict over een erfenis liep afgelopen zomer zo uit de hand, dat de toen 48-jarige Bas T. slaags raakte met zijn 79-ja- rige vader. Diens leven is sinds dien 'een hel'. Nils de Kruijff Groenekan/Utrecht kart A Op een brancard werd Adri naar de liefde van haar leven gereden. •4 Adri lag in bed, en dacht: zal ik het doen, of niet? En ineens riep ze: 'Ik wil met je dansen!' foto's peet eensteen —Adri Kloen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11