Ze is de shorttrackster anno 2018, van wie alles te zien is via vlogs en Instagram. Een foto van haar indrukwekkende sixpack levert zo duizenden likes op „Ze houdt van aandacht en drukte. Helaas geldt dat ook voor de Suus van buiten het schaatsen. Ze vindt jongens leuk, tv-dingen ook. Ze is echt de volgende generatie. Ze moet zorgen dat ze energie krijgt van aandacht, dat het een batterijoplader wordt in plaats van een energiezuiger." Otter vindt Schulting schaatstechnisch gezien niet het grootste talent, vroeger niet en nu nog steeds niet. Maar Schulting heeft een drive waarmee ze het volgens haar coach héél ver kan schoppen. „Dat is het belangrijkste talent dat een atleet nodig heeft en dat zit in haar DNA, meer dan bij wie ook." Die drive heeft haar gebracht naar het punt dat ze op haar 20ste kopvrouw van het Nederlandse short track is en, op een goede dag, een serieuze kandidaat voor olympisch goud. En dat terwijl ze eind 2015 pas haar eerste wereldbekermedaille veroverde. Daarna ging het hard met Schulting, die trekjes vertoont van Sjinkie Knegt op die leeftijd. Talentvol, vaak succesvol, maar soms ook grillig en wild. Het kan dooien, het kan vriezen, ook straks in Pyeong- chang. Soms kijkt ze vol ongeduld naar Knegt, die in Dresden niet meer wist waar hij zijn medailles moest laten. Schulting zette een kroon van de Burger King op zijn hoofd, maakte een foto met het liefko zende fotobijschrift 'King Knegt' en plaatste die op social media. Zo de EK afsluiten, met een handvol medailles, dat wil ze ook. Niet net als Knegt op 28-ja- rige leeftijd, nee, nu. 'King Knegt' en 'Queen Schul ting', dat moet het worden in Pyeongchang. Valkuil In haar ongekende gretigheid schuilt ook een valkuil. Té graag willen, waardoor het shorttracken wild en ongecontroleerd wordt. Dan zal ze op ervaring wor den afgetroefd in de Gangneung Ice Arena. Uit haar mond geen teksten als 'het zijn mijn eerste Spelen dus we zien het wel'. Voor een vijfde plaats gaan is in haar eigen woorden gewoon bullshit. Een Spelen zonder medaille kan ze pas accepteren als ze het ge voel heeft dat ze er alles, maar dan ook alles uitge haald heeft. Voor de gretige Friezin telt eigenlijk maar één ding: een plak. En wel nu. c FOTO ANP Suzanne Schulting legt alles vast. Vlnr: haar sixpack, haar vriend, haar teamge notes én Sjin- kie en Daan Breeuwsma. FOTO'S INSTAGRAM Pyeongchang 2018 143

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107