8 INTERVIEW MINISTER ARIE SLOB Het moet eens afgelopen zijn met ouders die hun kinderen almaar omhoog drukken', vindt onderwijsminister Arie Slob. Er is niks mis met het vmbo. „De roep om praktisch geschoolde mensen wordt alleen maar groter." Een compleet verraste vmbo-klas blikt in het verwachtingsvolle gezicht van minister Arie Slob van Basis- en Voortgezet Onderwijs. „Hebben jullie nog een vraag voor mij?" klinkt het uit zijn mond, nadat hij de scholieren heeft gevraagd naar hun toekomstplannen. „Hoe heet u eigenlijk?" wil het dap perste meisje weten. Terwijl de lerares opschrikt en mompelt: „Ik heb ze niet voorbereid op uw komst", is Slob niet van de wijs te brengen. „Mijn ouders hebben mij Arie genoemd." Arie is op deze maandagochtend op bezoek bij het Edison College in Apeldoorn en valt tijdens de rond leiding binnen bij een aantal klassen waar leerlingen de eerste stappen zet ten in de richting van een carrière als kapper, bakker, verzorgende of kok. Slob en zijn collega-minister Ingrid van Engelshoven hebben het beroeps onderwijs tot speerpunt verklaard en Slob gaat over het voorbereidend mid delbaar beroepsonderwijs, het vmbo. Een middelbareschoolsoort die te ma ken heeft met een hardnekkig imago probleem. Die constatering leidt even later, wanneer Slob in de kamer van de directeur de tijd neemt voor een gesprek, tot een diepe zucht. „Zullen we een keer stoppen daarover te discussiëren? We doen net alsof dat bij deze schoolsoort opeens een heel groot probleem is. Het vmbo mag er gewoon zijn. Ik bedoel: ik weet dat uit eigen ervaring, ik heb zelf ook les gegeven aan deze leerlingen. Twee van mijn eigen vier kinderen gingen naar het vmbo. Dit is gewoon prachtig onderwijs dat voor een hele groep kinderen - want er gaan er heel veel heen - erg passend is." „Dat ben ik ook echt. Met mijn achter grond is het niet zo dat ik voor het eerst de school binnenwandel. Ik ken het vmbo op verschillende manieren; als docent, ouder, Tweede Kamerlid en minister. Ik weet hoe waardevol het is. Ik zal waar het kan die bood schap uitdragen. Het vmbo moet ook smoel naar buiten hebben." „Het heette toen nog lbo en mavo, maar feit is dat het toen ook al tussen de oren van docenten zat. Zo van: leuk om te beginnen op deze afdeling en dan maar hopen dat je meer diploma's haalt om in gymnasium 6 te mogen lesgeven. Dan had je het hoogste doel vrijdag 9 februari 2018 GO Arie zou nog j aloers worden op die gouden handj es in het vmbo Ellen van Gaaien Hanneke Keultjes Apeldoorn U klinkt als een ambassadeur. Hoe heeft u als docent het nega tieve imago van het vmbo ervaren? De minister in de werk plaats van het Edison College in Apeldoorn. FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8