Zaak rond misbruikkliniek in Meerkerk breidt zich uit 7 Het misbruikdrama in zorginstelling Jedidja in Meerkerk krijgt een nieuwe wending. Medewerkster Linda den H. wordt in verband gebracht met de dood van vier mensen, onder wie haar dochters. Helpdesk voor gevluchte kids Lijstduwer (100) bijt door Beving in Groningen Ze was al heel lang ziek, ziek ge maakt door haar moeder. Zeggen bekenden van de jonge Noord-Hol landse vrouw Joëlle die in 2012 overleed. Zelfmoord, heette het. Een tragedie die helaas slechts de opmaat bleek naar een volgend drama: de dood van Joëlles jongere zus Thirza. Want na de dood van Joëlle ging het ook snel bergafwaarts met Thirza. Zij kon haar psychische pro blemen en angststoornissen niet meer de baas en belandde daardoor al snel in de christelijke zorgkliniek van Aaldert van E. (nu 77) in het Zuid-Hollandse Meerkerk. Ver weg van Noord-Holland, maar hopelijk in goede handen. Viespeuk Dat laatste was dus niet het geval. Aaldert van E. bleek een viespeuk. De al jaren omstreden baas van de zorgkliniek werd in 2016 veroor deeld tot twee jaar cel omdat hij minstens vier patiënten seksueel had misbruikt. Binnenkort moet hij voorkomen voor zijn vijfde slachtoffer: Thirza. Jarenlang zou de vrouw een gedwongen relatie heb ben gehad met Van E.. Zelfs vanuit zijn cel zou hij contact hebben onderhouden met de kwetsbare Thirza, totdat ook zij in 2016 zelf moord pleegde. Pas 29 jaar oud. Omdat het Openbaar Ministerie de straf voor Van E. te laag vond én de zaak van Thirza er inmiddels is bijgekomen, staat Aaldert van E. - die alweer op vrije voeten is - bin nenkort weer voor de rechter. Maar ondertussen lijkt het drama rond i Justitie verdenkt Linda en Leo van moord of aanzetten tot zelfmoord zijn kliniek Jedidja veel en veel gro ter te worden. Want in zijn kliniek werkte een aantal jaren ook Linda den H. (58), de moeder van patiënte Thirza. En van Joëlle dus, die jaren eerder overleed. Bekenden van Linda uit Noord-Holland schetsen een verschrikkelijk beeld van de vrouw die zou lijden aan het syn droom van Münchhausen by proxy, een stoornis waarbij je door een hang naar aandacht je eigen kinde ren ziek maakt. Jarenlang zou Linda haar eigen dochters (van wie één is geadop teerd) 'de vernieling in hebben ge holpen', zo zijn de verhalen in het Noord-Hollandse Zwaag, waar Linda nu woont. Ook Linda zou een relatie hebben opgebouwd met Aaldert van E., de man die onder tussen Linda's eigen dochter mis bruikte. Linda zou de relatie zelfs zijn begonnen uit jaloezie over het feit dat Aaldert seks had met Thirza. Waar justitie Aaldert van E. in middels al jaren op de korrel heeft, bleef Linda den H. altijd buiten beeld. Tot nu. De zelfmoord van Thirza zette justitie aan het denken: twee zussen die zelfmoord plegen, terwijl een van die twee jarenlang slachtoffer was van misbruik in de kliniek waar haar eigen moeder werkte. Is dat toeval? Inmiddels lijkt justitie ervan overtuigd dat er meer aan de hand is: niet alleen de zelfmoorden van Joëlle en Thirza worden onder zocht, maar nog twee gevallen van zelfdoding liggen onder de loep. Kort geleden werden Linda den H. en haar man Leo opgepakt. De ma nipulerende Linda zou Leo totaal onder de duim houden. Zij zou hem ondertussen alweer hebben ingeruild voor een nieuwe man. Buiten schot Justitie verdenkt Linda en Leo van moord of aanzetten tot zelfmoord. Het zou in elk geval geen eigen keus zijn geweest om de dodelijke mid delen in te nemen, waaraan de slachtoffers zijn overleden. Of Aal dert van E. buiten schot blijft in de zaak rond de sterfgevallen is de vraag. Voorlopig wordt hij niet ver dacht van betrokkenheid. Volgens ingewijden kan de zaak rond de kli niek Jedidja en rond Linda nog veel groter worden. vrijdag 9 februari 2018 ROTTERDAM Vluchtende kinderen krijgen dankzij Nederlands geld een kinderrechtenhelpdesk in Griekenland en Italië. Hulporganisatie Defence for Children zorgt daarvoor dankzij ruim 1,6 miljoen euro van het Goed Geld Gala van de Postcodeloterij. Kinde ren kunnen bij de helpdesk terecht voor juridische bij stand en dat is geen luxe. Veel vuchtelingenkinderen zijn onderweg hun ouders verloren en vallen hierdoor ten prooi aan mensen handelaars. Ze worden misbruikt en verhandeld. Volgens de laatste cijfers van de Verenigde Naties verblijven er alleen al in Griekenland 3.270 alleen staande kinderen. Sommi gen verdwijnen uiteindelijk volledig uit het zicht van de hulporganisaties. HOEVELAKEN Met een kaartjesactie steekt Hoe velaken de 100-jarige lo kale lijstduwer Rie Lensen een hart onder de riem. De CDA'er heeft haar heup gebroken en ligt in een verzorgingshuis, waar ze hoopt op een spoedige rentree in de politieke arena. De lijstduwer was in het verleden lerares op een basisschool. LOPPERSUM Bij het Gro ningse dorp Loppersum is gistermiddag een aard beving geweest. Die had een kracht van 2.0 op de Schaal van Richter. Dat is net zwaar genoeg om te worden gevoeld. Het is de elfde aardbeving in Groningen dit jaar. Daarvan was alleen die bij Zeerijp op 8 januari zwaarder: 3.4. De beving gebeurde om 16.25 uur op ongeveer 3 ki lometer diepte. Daar zit het gasveld van Groningen. De christelijke zorgkliniek Jedidja van Aaldert van E. in Meerkerk, fotocordekock Joeg moeder Linda haar dochters de dood in? Aaldert van E. is op vrije voeten, maar staat binnenkort opnieuw voor de rechter, ilustratie petra urban Victor Schildkamp Kees Tanis Meerkerk FOTO THEOZUURMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7