NYNKE DE JONG Rem op huurstijging bij verkoop van corporatiewoning Rimond Grand Resort 6 Vroegboekvoordeel zomerzon 2018 met vertrek vanaf Amsterdam Maastricht Column Het voorstel bevat een zogeheten kettingbeding dat huurverhoging moet afremmen. Dat houdt in dat corporaties eisen mogen stellen aan de hoogte van de huren bij verkoop en eventuele doorver koop. Volgens CDA-Kamerlid Erik Ronnes komt het nu te vaak voor dat voormalige sociale huurwo ningen na verkoop opeens meer dan ïooo euro per maand kosten, terwijl de corporatie eerder niet meer dan het wettelijke maxi mum van 710 euro mocht vragen. Die huursprong is volgens Ron nes veel huurders te gortig, omdat zij maar 800 tot 900 euro per maand kunnen betalen. Vooral in de binnensteden zijn woningen in het middensegment nu nauwelijks voorhanden. In Utrecht ontstond onlangs veel commotie nadat uit onderzoek van deze krant bleek dat het bui tenlandse investeringsvehikel Aventicum 23 miljoen euro ver diende aan de doorverkoop van 252 voormalige corporatiewonin gen in de wijk Kanaleneiland waarvan de huur in de tussentijd bijna was verdubbeld. De invoering van een ketting- beding is een van de maatregelen die het CDA voorstelt in zijn Woonmanifest dat moet zorgen voor een 'eerlijker woningmarkt'. Omdat het aanbod tekortschiet, moet er de komende jaren veel W Huurders betaalden opeens 300 euro meer meer worden gebouwd, meent de partij. Een speciale noodwet moet zorgen dat belemmeringen wor den weggenomen zodat de pro ductie flink kan worden opge schroefd. Het manifest is onderte kend door CDA-afdelingen in 25 steden en wordt vandaag gepre senteerd door de Rotterdamse CD A-lijsttrekker Sven de Langen. leen te zijn. En zo ervaren we ook niet meer de prettige ervaringen van solitude, namelijk de ruimte voor zelfreflectie en voor creativi teit. Ook ik denk dat ik de sociale me dia in de gaten moet houden. Ik moet immers weten wat er speelt. Maar voor ik het weet krijg ik een lamme vinger van het Fs'en van de pagina's. Raak ik oververhit door alle meningen. De oplossing? Een peuter die er met je telefoon vandoor gaat. En 'm zo goed verstopt dat je 'm uren later pas terugvindt. In de voor raadkast, achter de beschuitbus. Maar voor alle mensen voor wie deze oplossing niet toereikend is, hoop ik van harte dat sociale me dia-verslaving eindelijk officieel erkend wordt. Een op de zes jongeren zegt verslaafd te zijn aan social media, zo melde het AD een paar dagen geleden. Dat gaat soms zo ver dat ze niet meer normaal kunnen functioneren. Ze krijgen slaaptekort, kunnen hun studie niet afmaken en raken het contact kwijt met vrien den in de offline we reld. Alleen: wat doe je eraan? Dwangma tig gebruik van so cial media is geen officieel erkende ziekte, dus probeer er maar eens hulp te krij gen. Verslavingsdes kundigen pleiten daarom voor erken ning van deze versla ving, zodat ze beter in kaart kunnen brengen hoe groot dit probleem is, en adequater mensen kunnen helpen. De oplossing? Een peuter die er met je telefoon vandoor gaat ook steeds meer kan. Ik kan me een leven zonder telefoon al niet meer voorstellen. En ik ben -ver- geleken met de jongeren uit het onderzoek- een ouwe zak van 32. Ik snap Snapchat niet eens. Ik weet nog hoe het vroeger was, toen we niet altijd bereikbaar waren. Deze jongeren hebben geen idee. een artikel over eenzaamheid. Lars Svendsen, een Noorse fi losoof die daar onderzoek naar heeft gedaan, stelt dat we ons eenzamer voeler ómdat we zoveel on line zijn. Omdat we altijd in contact staan met de ander, zijn we niet meer ge wend om al- Grrfct'ts poorlcereiA (I^OAStr'icVvt) EXTRA 8 DAGEN NUVANAF All Inclusive Kreta vrijdag 9 februari 2018 GO @Nynke Social Media Investeerders die sociale huur woningen kopen van corpora ties mogen de huren niet lan ger met honderden euro's op schroeven zodat deze huizen onbereikbaar worden voor middeninkomens. De Tweede Kamer steunt een voorstel daartoe van het CDA. Laurens Kok Den Haag Altijd online, toch eenzaam. Dat lijkt me een prima plan, want onze afhan kelijkheid van de tele foon wordt groter en groter, omdat dit ding Tegelijkertijd las ik deze maand in Filosofie Magazine VROEGBOEK v KORTING VERTREK OKTOBER GELDIG T/M12 FEB. Vertrek mei Vertrek juni Vertrek juli Sauna en Spa Center Ook suites met privé zwembad mogelijk Privégedeelte op het strand Bijzonder Alt-Suite Boutique concept Gratis shuttleservice naar het strand Buffetrestaurant Kinderbad miniclub Gratis wifi in de openbare ruimtes Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en COfïl 023 751 00 00 J ANVfl administratiekosten €25 per boeking. De extra vroegboekkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6