Muziekschool vraagt hoofdprijs van Sluis Aanpak misbruik vergunningparkeren 6 Neefs: Kwaliteit onderwijs gegarandeerd Zoetevaart Hulst veiliger voor fietsers zv Neefs reageerde onder meer op de kritiek die klonk toen het Zwin College een aantal maanden gele den besloot de lessen op dinsdag te verkorten. In de tijd die daarmee gewonnen wordt, overleggen direc tie en docenten over de fikse stap pen die de school de komende tijd moet zetten. Het noodlijdende Zwin College moet immers, samen met de andere drie Zeeuws- Vlaamse scholen voor voortgezet onderwijs, een toekomstplan ma ken om zo in de toekomst uit de fi nanciële zorgen te blijven. De lestijdverkorting leverde kri tiek op van ouders en raadsleden: het niveau van de leerlingen zou er onder kunnen lijden, was het ver- We doen alles wat we moeten doen, en zelfs meer dan dat wijt. Dat is zeker niet zo, bena drukte Neefs, die door de gemeen teraad was uitgenodigd om over de stand van zaken te praten. „Leerlin gen dienen een minimum aantal uren les te krijgen. Daar voldoen we ruimschoots aan. We plannen nu eenmaal altijd meer uren in, juist omdat we rekening houden met wat uitval. Dus we kunnen dit prima opvangen." Neefs ontmoette de afgelopen tijd nogal wat ouders die twijfelen of ze hun kind naar het Zwin Col lege moeten sturen. De toekomst was eind vorig jaar immers enige tijd onzeker. De school is nu voor zeker vier jaar gered, maar wel dankzij een forse bijdrage van met name het Rijk. Goed onderwijs is echter gega randeerd, gaf directeur Neefs aan. „We doen alles wat we moeten doen, en zelfs meer dan dat. Bij ons kunnen vmbo-leerlingen in veer tien vakken examen doen als ze dat willen, of kunnen kinderen die op hoog niveau een aangepast rooster volgen, net als kinderen met pro blemen met zicht of gehoor. Dat is echt niet overal zo vanzelfspre kend." Raadsleden adviseerden Neefs wat meer en wat vaker dit soort 'te gengeluiden' te laten horen. „We proberen dat ook wel", reageerde de directeur, die met zijn school de af gelopen tijd informatiebijeenkom sten in verschillende West- Zeeuws-Vlaamse kernen hield en zo (toekomstige) ouders zelf op zocht. „Maar ik geef toe dat we mis schien wat te bescheiden zijn ge weest." Sluis besloot ruim twee jaar gele den om vanaf 2018 te stoppen met de Zeeuwse Muziekschool - een samenwerkingsverband van Zeeuwse gemeenten. Het ge meentebestuur vond de organisa tie log, de kosten hoog en het aan bod niet gevarieerd genoeg. Daarna ontstond getouwtrek met de Muziekschool over de kosten daarvan. Afgelopen voorjaar meldden B en W aan de gemeen teraad dat er volgens een 'voorlo pig akkoord' 214.000 euro betaald moest worden. De Muziekschool vraagt nu, bij de eindafrekening, maar liefst 818.000 euro. „We zijn nog aan het uitzoeken hoe dat kan", geeft wethouder Chris van de Vijver aan. „Het lijkt erop dat onderzoeksbureau's met verschil lende normen hebben gewerkt." Sluis heeft bezwaar aangete kend bij Gedeputeerde Staten. Net als Vlissingen, die tegelijk met Sluis uitstapt. Die gemeente kreeg ook een veel hogere rekening dan waar op was gerekend. HULST Eén van de doorgaande wegen aan de rand van de Hulster binnenstad, de Zoetevaart, wordt deze zomer veiliger gemaakt voor fietsers. Het gaat om het stuk tussen de Van der Maelstedeweg en Mozart- straat. De fietsstroken zijn daar erg smal. Om die te kunnen verbreden wordt de rijbaan aan de kant van de Lidl 'opgerekt' van zes naar zeven meter, wat wel ten koste gaat van een deel van het voetpad en de groenstrook bij de apotheek. Zo ontstaat ruimte voor rode fietsstro ken van 1,75 meter breed. Het aantal parkeervakken blijft gelijk. De werkzaamheden zullen in fasen worden uitgevoerd om de overlast te beperken. Het probleem zit hem bij eigenaren van auto's met buitenlandse kente kens. Zij weten dat Nederland boe tes in hun land niet kan innen en blijven maar op vergunninghou- dersplekken staan. Dat steekt. Terneuzen heeft een oplossing in petto: de invoering van een dag kaartje voor een vergunninghou- dersplek van 20 of 30 euro. Wie dat kaartje niet koopt, wacht een wiel klem of z'n auto wordt wegge sleept. Verkeersambtenaar Peter van de Kerkhove verwacht dat autobezit ters dan snel eieren voor hun geld kiezen, zei hij in de wijkraad bin nenstad. „Een dagkaart in een par keergarage kost tenslotte maar 4 euro en voor bovengronds parke ren 6 euro." De gemeente wil ook het voor velen onduidelijke par- keerregime op de Scheldekade, met vergunning- én gewoon betaald parkeren, wijzigen. Hierover wor den de bewoners eerst nog geraad pleegd. Verkennen De veranderingen zullen niet snel worden ingevoerd. Van de Kerk hove: „We zijn nog maar aan het verkennen, maar we moeten wel iets doen." IN DE REGIO Karin Bloemen treedt op Lichtshow op museum Techno in strandcafé MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 9 februari 2018 Het Zwin College voldoet aan eisen Het Oostburgse Zwin College is een prima school, voldoet aan alle eisen en levert zelfs extraat jes die op veel andere scholen niet voorhanden zijn. Dat bena drukte directeur Frank Neefs deze week tijdens een presenta tie voor de Sluise gemeente raad. Martijn de Koning Oostburg - Frank Neefs, directeur Zwin College Een afkoopsom van twee ton moet wel genoeg zijn om uit de Zeeuwse Muziekschool te stappen, dacht het Sluise ge meentebestuur. De Muziek school stuurt echter een reke ning van vier keer zo hoog. Sluis tekent bezwaar aan. Martijn de Koning Oostburg Na klachten van binnenstadbe woners wil de gemeente Terneu- zen het misbruik van vergunning parkeerplaatsen aanpakken. Harmen van der Werf Terneuzen TERNEUZEN Karin Bloemen (foto) brengt van avond, vrijdag, haar voorstelling 'Volle Bloei' in het Schel- detheater in Ter neuzen. Bloemen (1960) wil uitstralen dat ze nog vol ener gie en inspiratie zit, en neemt de bezoe kers daarin mee, met het idee: de bloei van mijn leven is nu! Het optreden begint om 20.00 uur en de entree is 30 euro. HULST Een bijzondere lichtshow is vol gende week dins dagavond te zien op de gevel van mu seum De Vier Am bachten aan de Steenstraat in Hulst. De Cinemo- biel komt ervoor naar Hulst. Op de gevel worden de streken van Rey- naert de Vos ver toond. Ook worden tekeningen van leerlingen van ba sisschool De We reldboom geprojec teerd. En de Op- pervos van het Vos- senrijk spreekt een woordje. De licht show is van 19.00 tot 21.00 uur. GROEDE Strandcafé De Groese Duintjes bij Groede is zaterdag 17 februari 'the place to be' voor techno-liefhebbers. De eerste Journey- party met dj's uit de regio (Tom K., Jay- veeda, Rob Wil- lems, Baksteen en Mathieu) vindt dan plaats van 22.00 tot 05.00 uur. BETEKOPSOKPOPPENTOPPERS SAS VAN GENT Wethouder Cees Liefting had er nog een hele kluif aan om de mooiste te kiezen. Een groot aantal kin deren van de naschoolse opvang van De Statie in Sas van Gent maakte carnavalspoppen. Aan de wethouder en om wonenden uit de aanleunwoningen de taak om te kiezen uit Bumba, Piet Piraat, nar, mini-betekop of fanatiek volgestifte onduidelijke creaties. Voor het vijfde jaar knutselden de kin deren van de opvang in aanloop naar carnaval in Betekop- penstad poppen. Wie dit jaar de prijzen winnen, wordt van daag bekendgemaakt in De Statie, fotocamileschelstraete AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken, mindfull dans; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Bingo Senioren Groot Hulst; HULST De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Carna valsmiddag; De Lieve, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 14.30 uur: Carnavalsviering; Spoor 011, 20.00 uur: Vintage carna valsparty; Stadskantoor, 19.30 uur: Overhandiging sleutels aan Hulster carnavalsstichtin gen; KLOOSTER- ZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo, viering carnaval; De Binnendeur, 10.00 uur: Wandel club; Café De Kastanje, 19.30 uur: Carnava lesk pietsbaktoer- nooi; KOEWACHT Lange Akkers, 14.00 uur: Carna valsmiddag; OOSTBURG Zwincollege, 13.30 uur: Openingssym posium gezond heidscentrum Anto nius; Ledeltheater, 20.00 uur: 'De Tovenaar van Ozburg', door jongeren van De Plattelanders; SAS VAN GENT St. Albert, 13.00 uur: KBO biljarten, bridge; De Statie, 18.45 uur: Jeugdschaken; SINT JANSTEEN Vanaf 8.30 uur: Carnavalsoptocht basisschool Inghe- losenberghe; SLUIS Grote Markt, 8.00- 16.00 uur: Week markt; SLUISKIL 't Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Winkelcentrum Zuidpolder, 8.30- 16.00 uur: Week markt; De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; Portaal van Vlaan deren, Binnenvaart- weg 9,13.00-17.00 geopend; De Kameleon, 19.00 uur: Carna valsdisco; Scheldetheater, 20.00 uur: Karin Bloemen met 'Volle Bloei'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65