C9 Goes is bezig met overspel Zelf fietsen op parkoers Vestingcross in Hulst Overhemd 2 Hurling is dé nationale teamsport van Ierland. Dit spel wordt gespeeld met een slaghout, de hurleys. Zeeuws essenhout is daarvoor uitermate geschikt. HOUTVOOR HURLEYS BOMENKAP A Commentaar Zin om vreemd te gaan? Schrijf je in voor een leuk avontuur! Dat is het idee achter de website Second Love. Smaakvol is het niet. Van enige moraal is geen sprake. Dus lijkt het logisch dat de SGP en de CU in Goes pleiten voor een verbod op de reclame van Second Love die aanzet tot overspel. Maar burgemeester en wethouders van Goes willen er niets van weten. Terecht. De vrijheid van me ningsuiting staat het niet toe. Er is veel schijnheiligheid rond deze kwestie. De christe lijke partijen zijn pas geloofwaardig als ze net zo vurig aan dacht vragen voor de verwerpelijke praktijk dat partners onder druk van de kerk tegen hun zin bij elkaar blijven. De overheid ontloopt de principiële vraag. Het kabinet is al blij als Second Love zijn reclame op radio en tv beperkt tot de late avonduren. Eigenlijk is alleen Second Love conse quent. Voor de internetdienst is het commerciële belang duidelijk allesoverheersend. Second Love is zo schimmig en onfris dat een beetje ge zond verstand genoeg is om er niet in te tuinen. Daar heb ben we de SGP en de CU niet voor nodig. Overigens staat het de Goese partijen natuurlijk helemaal vrij hun punt te maken. In de lokale politiek komen wel minder interessante zaken op tafel. Toch is het nu, aan de vooravond van de raadsverkiezingen, beter als het even over echt Goese problemen gaat. B en W willen terecht niets weten van een verbod op de reclame voor Second Love Kinderen van 6 tot en met 15 jaar mogen zelfs zondag 18 februari met hun mountainbike over het echte parkoers rijden en daarmee de pa den alvast klaarmaken voor de profs, die een paar uur later van start gaan. Ze moeten niet alleen zo hard mogelijk fietsen, maar ook alle obstakels proberen te trotseren. Aanmelden kan door te mailen naar Steffen de Weers van Hulst in Beweging, via sdeweers@hulst- voorelkaar.nl. De cross is van 9.00 tot 9.30 uur, verzamelen bij de VIP- tent aan de Glacisweg. Deelname is gratis. Je moet wel zelf voor een mountainbike zorgen. Hulst in Beweging organiseert nog meer. Wie zijn fiets beter on der controle wil krijgen, kan woensdag van 13.30 tot 16.00 uur naar Morres komen. Daar wacht een behendigheidsparkoers, voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar Hulst in Beweging houdt allerlei evenementen rond Vestingcross oud. De kleintjes kunnen tegen el kaar racen op een skelter. Aanmel den kan tot en met dinsdag, via c.vanwaterschoot@morres.com. Helmen en fietsen zijn aanwezig, deelname is gratis. ALMANAK Zijn nieuwe overhemd viel nogal op bij de collega's op het Vlissingse kantoor. Er stonden allemaal kleine fietsjes op - ge zien zijn passie voor wielrennen een logische keuze. Eén van de dames op kantoor vond het ook wel wat voor haar echtgenoot en informeerde naar het merk. Om- dat haar chef het zo gauw niet wist, zakte hij door zijn knieën zodat zij in het boord van zijn hemd kon kijken. Een manne lijke collega die binnen liep, keek het schouwspel geamuseerd aan. „Zo", informeerde hij, „ben je aan het kijken waar hij nou pre cies uit zijn nek kletst?" ZLTO en Sluis evalueren samen I Bouw Het Bastion begint eind april Minister Bruins op werkbezoek „Zeker een stuk of 25 kan ik er uit deze hurley butt zagen, schat Nico Hofman, als de onderste ander halve meter van de es op de grond in het bos van landgoed Ter Hooge bij Middelburg ligt. Het bovenste deel van de boom is al eerder ge veld. Hofman heeft het over 25 hur leys, het slaghout waarmee de Ieren hun nationale sport hurling spelen. Het is een snelle, harde sport die lijkt op een kruising tussen hockey en rugby. Nederlands essenhout is uitermate geschikt voor het maken van een hurley. Een Ier die bij Staatsbosbeheer was gaan werken, ontdekte jaren geleden dat het Ne- De specialist in kunststof kozijnen Groepsreizen vrijdag 9 februari 2018 Het is nog een dikke week tot de Vestingcross en Hulst begint langzaamaan op te warmen. Zo organiseert Hulst in Beweging verschillende sportevenemen ten in het teken van de veldrit. Bob Maes Hulst Tip? redactie@pzc.nl SCHOONDIJKE De gemeente Sluis en de ZLTO evalueren na het oogstseizoen de nieuwe verkeerssituatie in Schoondijke. De ZLTO is bang dat, door de herin richting, landbouwvoer tuigen elkaar niet meer goed kunnen passeren. Het gemeentebestuur denkt dat dit wel los loopt. Sluis betrekt de landbouwers verder bij de herinrichting van de aanloopstraten in het dorp: de Willemsweg en de Lange Heerenstraat. TERNEUZEN Een volgend nieuwbouw project staat in de start blokken in Terneuzen. Ontwikkelaar Interesting Vastgoed meldt eind april te beginnen met de bouw van Het Bastion, een complex met 37 apparte menten op de plek van het vroegere CZ-kantoor aan de Oostkant, tegen over de bibliotheek. De helft van de appartemen ten met twee en drie ka mers, van 50, 93,5 en 95 vierkante meter, is ver kocht. TERNEUZEN Minister Bruno Bruins (VVD, Volksgezondheid) brengt maandagmiddag een werkbezoek aan ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen. Een pro grammapunt is grens overschrijdende samen werking in de zorg, onder meer over het erkennen van Belgische diploma's. Zeeuwse essen goed voor Iers slaghout Theo Giele Middelburg Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND Nico Hofman zet de zaag in een essenstam. foto lex de meester WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64