Lein Kodde hoopt gezellige ritjes met de Sprinter nog vijf jaar te doen Vrijwilligers bakken voor jarigen die bij de voedselbank komen 7 Als ouders bij de voedselbank aankloppen, is er voor gebakgeen geld Taartjes voor Goes' doet daar iets aan. Al vijfjaar. en brokje geel fon dant ligt op de grond en op de zwarte trui van Sija van Baaien i (41) uit Goes prijken I bloemvlekken. De eettafel is een slagveld van gereed schap, fondant en decoratiespul len. Langzaam verandert de taart bodem van biscuitdeeg in een vro lijke gele smiley met zonnebril. Maakster Sija bekijkt op haar tele foon het voorbeeldplaatje en gaat dan geconcentreerd verder. „Ik kan het niet zo netjes", verontschul digt ze zich. „Maar ik vind het heel leuk om te doen. En ik maak een kind blij." In dit geval gaat het niet Toen ik mij aanmeldde, had ik nog nooit een taart gebakken om één van haar eigen kinderen, maar om een jarige jongen die met zijn ouders gebruikmaakt van Voedselbank De Bevelanden in Goes. Het taarten bakken voor Beve- landse 'voedselbankkinderen' is een initiatief van Debbie van den Berge. Zij maakte in het verleden zelf gebruik van de voedselbank en merkte dat kinderen van wie de ouders afhankelijk zijn van de voedselbank, vaak geen taart heb ben op hun verjaardag. Zo ont stond het initiatief'Taartjes voor Goes', wat inmiddels vijfjaar be staat. De oprichtster is niet meer bij het project betrokken, maar nog steeds bakken ongeveer 25 vrijwilligers - allemaal dames - taarten voor kinderen tussen de vier en twaalf jaar. De vrouwen bekostigen hun baksels zelf en zorgen er anoniem voor dat iedere maand zo'n tien tot achttien jongens en meisjes een verjaardagstaart krijgen. De coördinatie van het taarten project is alweer diverse jaren in handen van de 64-jarige Anke van den Broecke uit Goes. „Toen ik mij aanmeldde, had ik nog nooit een taart gebakken", zegt ze lachend. „Maar ik vond het zo'n mooi ini tiatief dat ik me toch heb opgege ven." Iedere maand plaatst Anke een lijst met jarige kinderen op de Ik kan het niet zo netjes, maar ik vind het heel leuk om te doen en ik maak een kindblij besloten Facebookpagina. Aan de hand van een summiere beschrij ving (voornaam, geslacht, leeftijd en verjaardag) kunnen de vrijwil ligers kiezen of en voor wie ze een taart bakken. „Dat gaat eigenlijk altijd goed", vertelt Anke. „Er heeft nog nooit een kind geen taart ge kregen." Mocht er onverhoopt toch een tekort aan baksters zijn, dan is er altijd nog de vriezer, waarin een aantal reservetaarten liggen opgeslagen. Verreweg de meeste aangele verde baksels bestaan uit een bo dem van biscuitdeeg, versierd met fondant. Toch is dat geen vereiste. „Er zijn geen regels voor de taart soort en hoe vaak iemand moet le veren", zegt Anke. „Dan is het niet meer vrijwillig te noemen, vind ik." Sija knikt. „Er zijn maanden dat het bakken erbij inschiet door dat ik druk ben met mijn gezin en werk. Ik heb er zelfs een tijdje uit gelegen door een schouderopera tie. Dat is gelukkig geen pro bleem." Op de Facebookpagina plaatsen de vrouwen foto's van hun bak sels. Daar zitten prachtexemplaren bij, aldus een stralende Anke. Zelf is ze ook steeds behendiger gewor den in bakken en decoreren. „Je bent nooit te oud om te leren, dat blijkt maar weer", zegt ze. „Mijn volwassen kinderen zijn stiekem zelfs een beetje jaloers. Die zeggen wel eens: wij kregen vroeger nooit zo'n taart!" Voor wie zich wil aansluiten bij 'Taartjes voor Goes', kan Anke een mail sturen: ankevdb@ zeeland- net.nl. Gisteren stapte Lein Kodde (70) voor de honderdste keer achter het stuur van de Sprinter. „Ik had geen idee dat ik al honderd ritjes had ge maakt. Het was dus een hele grote verrassing om in het zonnetje te worden gezet", zegt hij. „De Borselse Sprinter is in het le ven geroepen om mensen uit hun eenzaamheid en isolement te halen met een dagje uit. In de praktijk zijn het vooral mensen van boven de ze ventig die je een heerlijke middag bezorgt." Gisteren stond een lunchrit naar dijkpaviljoen De Westkaap in Westkapelle op het programma. „Dan rijd ik op de heenweg over Vlissingen en Zoutelande, en terug via Domburg, Oostkapelle, Vrou wenpolder en Veere. Het heet wel een lunchrit, maar je wil het die mensen ook niet aandoen om met een na het eten weer naar huis te rijden, dus dan maak je nog een ex tra rondje." We zijn om half tien vertrokken en om vier uur waren we weer in 's- Gravenpolder, vertelt hij. „Dat is een mooi dagje uit." Duizendste rit Naast Kodde zijn er nog zo'n tien chauffeurs actief voor de Borselse Sprinter. Dit jaar wordt waarschijn- lijk de duizendste rit gereden. Kodde: „We hebben afgesproken dat chauffeurs op hun 75ste moeten stoppen. Ik hoop de komende vijf jaar dus nog veel van zulke gezellige ritjes te kunnen maken." vrijdag 9 februari 2018 BE Voor alle kinderen feestelijke taart Ellen Jobse Goes - Anke van den Broecke - Sija van Baaien Hij was betrokken bij de oprich ting, zat acht jaar lang in het be stuur, pleegt onderhoud aan de bus en vervult allerlei admini stratieve taken. Maar voor Lein Kodde blijven de ritjes zelf met de Borselse Sprinter het aller leukst. „Die geven de meeste voldoening." Joeri Wisse 's-Gravenpolder Onder toeziend oog van coördinator Anke van den Broecke (links) bekleedt Sija van Baaien haar smileytaart. fotomechteldjansen Lein Kodde is gisteren gehuldigd voor zijn honderdste rit met de Borselse Sprinter, foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62