C9 Goes is bezig met overspel In weerwil van de SGP blijft overspelreclame op de borden in Goes Irritatie bij BEN over uitstellen besluit ZL Overhemd 2 Hurling is dé nationale teamsport van Ierland. Dit spel wordt gespeeld met een slaghout, de hurleys. Zeeuws essenhout is daarvoor uitermate geschikt. HOUTVOOR HURLEYS BOMENKAP A Commentaar Zin om vreemd te gaan? Schrijf je in voor een leuk avontuur! Dat is het idee achter de website Second Love. Smaakvol is het niet. Van enige moraal is geen sprake. Dus lijkt het logisch dat de SGP en de CU in Goes pleiten voor een verbod op de reclame van Second Love die aanzet tot overspel. Maar burgemeester en wethou ders van Goes willen er niets van weten. Terecht. De vrij heid van meningsuiting staat het niet toe. Er is veel schijnheiligheid rond deze kwestie. De christelijke partijen zijn pas geloofwaardig als ze net zo vurig aan dacht vragen voor de verwerpelijke praktijk dat partners onder druk van de kerk tegen hun zin bij elkaar blijven. De overheid ontloopt de principiële vraag. Het kabinet is al blij als Second Love zijn reclame op radio en tv beperkt tot de late avonduren. Eigenlijk is alleen Second Love conse quent. Voor de internetdienst is het commerciële belang duidelijk allesoverheersend. Second Love is zo schimmig en onfris dat een beetje ge zond verstand genoeg is om er niet in te tuinen. Daar heb ben we de SGP en de CU niet voor nodig. Overigens staat het de Goese partijen natuurlijk helemaal vrij hun punt te maken. In de lokale politiek komen wel minder interessante zaken op tafel. Toch is het nu, aan de vooravond van de raadsverkiezingen, beter als het even over echt Goese problemen gaat. B en W willen terecht niets weten van een verbod op de reclame voor Second Love De fractie van SGP/CU stelde in no vember voor om in de algemene plaatselijke verordening (apv) een verbod op te nemen op reclame-ui- tingen in de openbare ruimte die aanzetten tot overspel, zoals voor de website SecondLove. Maar dat is om twee redenen ju ridisch niet toe te passen, zei wet houder Derk Alssema gisteren. „Dat komt door de vrijheid van me ningsuiting. Dat maakt een verbod op die reclame onmogelijk. Daar naast is het Europees verdrag voor de rechten van de mens van belang. „Dat zet eigenlijk nog een streep onder de vrijheid van meningsui ting." Burgemeester Herman Klitsie raadde het voorstel van SGP/CU in De vrijheid van meningsuiting maakt een verbod op die reclame onmogelijk november al gelijk af. Volgens hem is de apv daar niet voor bedoeld en is zo'n verbod bovendien in strijd met de wet. ALMANAK Zijn nieuwe overhemd viel nogal op bij de collega's op het Vlissingse kantoor. Er stonden allemaal kleine fietsjes op - ge zien zijn passie voor wielrennen een logische keuze. Eén van de dames op kantoor vond het ook wel wat voor haar echtgenoot en informeerde naar het merk. Om- dat haar chef het zo gauw niet wist, zakte hij door zijn knieën zodat zij in het boord van zijn hemd kon kijken. Een manne lijke collega die binnen liep, keek het schouwspel geamuseerd aan. „Zo", informeerde hij, „ben je aan het kijken waar hij nou pre cies uit zijn nek kletst?" Luisteren naar programma VVD Absolutely Floyd speelt in Brogum Minister Bruins komt op bezoek Meer zand te zien in Meeuwenduinen „Zeker een stuk of 25 kan ik er uit deze hurley butt zagen, schat Nico Hofman, als de onderste ander halve meter van de es op de grond in het bos van landgoed Ter Hooge bij Middelburg ligt. Het bovenste deel van de boom is al eerder ge veld. Hofman heeft het over 25 hur leys, het slaghout waarmee de Ieren hun nationale sport hurling spelen. Het is een snelle, harde sport die lijkt op een kruising tussen hockey en rugby. Nederlands essenhout is uitermate geschikt voor het maken van een hurley. Een Ier die bij Staatsbosbeheer was gaan werken, ontdekte jaren geleden dat het Ne- WISSENKERKE - De fractie van BEN op Noord-Beveland is het niet eens met het telkens uitstellen van het protest van ondernemer Marco Doeleman tegen het afschieten van zijn plannen voor de Zeeuwse La gune. „Een beslissing in een belangrijk dossier wordt telkens uitgesteld", zei fractievoorzitter Mark Faasse gisteravond in de gemeenteraad. Het bezwaar van Doeleman zou in januari al behandeld worden, maar is nu al twee keer uitgesteld omdat de stukken niet compleet zijn. Faasse vindt dat het college de stukken die er wel zijn alvast naar de raad moet sturen. „Wij willen onze agenda niet laten bepalen door de advocaat van de ge meente", zei hij. Burgemeester Marcel Delhez zei Bezwaar tegen afschieten Zeeuwse Lagune zou in januari behandeld worden dat het college wil wachten tot alles compleet is. Het protest van Doele man staat nu op de agenda van de raad van 22 februari. vrijdag 9 februari 2018 Een verbod op reclame-uitingen die aanzetten tot overspel is door de gemeente Goes niet op te leggen. Dat antwoorden bur gemeester en wethouders op een voorstel van de fractie SGP/CU. Michiel Bouwman Goes - Derk Alssema, wethouder Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De tien hoofdpunten uit het verkiezingspro gramma van de Schouw- se VVD zijn te horen op de website van de partij. Ze zijn ingesproken door nummer twee op de kies lijst, Margo Lemsom. Volgens haar is de ge sproken versie van het tienpuntenplan ideaal voor mensen die moeite hebben met lezen. Zij is presentatrice bij Radio Schouwen-Duiveland. Website: schouwen-dui- veland.vvd.nl/nieuws. ZIERIKZEE De Nederlandse cover band Absolutely Floyd speelt zaterdagavond in Popcultura Brogum in Zierikzee. Precies een jaar geleden stond de band hier voor een uit verkochte zaal nummers van Pink Floyd te spelen. Nu brengt de band, die inmiddels elf leden telt, de nieuwe Pink Floyd- show 'Signs of Life II'. Toegangskaarten kosten 17,50 euro. Het concert begint om 21.00 uur. VLISSINGEN Minister Bruno Bruins van Medische zorg en Sport komt op bezoek bij de VVD Vlissingen. Maandag 12 februari be zoekt de minister eerst de daklozenopvang het Witte Huis in de Hendrik straat. Daarna loopt hij door de stad naar café De Dighter op het Bella- mypark om te praten met inwoners. Het bezoek van de minis ter duurt van 18.30 tot 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Het zand keert terug in de Schouwse Meeuwen duinen. Zo was het ooit, laat een foto uit 1927 zien, én het voorkomt het ontstaan van een te hoge concentratie stik stof. Het gebied is flink onder handen genomen. De werkzaamheden werden gisteren for meel afgesloten. ZEELAND7 Zeeuwse essen goed voor Iers slaghout Theo Giele Middelburg Nico Hofman zet de zaag in een essenstam. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57