I Terreurspeelgoed 66 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak 5. Lamp 6. Mok Opbouwen Uitsparing Twee hoeken Ik verbaas me regelmatig over de mensonvriende lijkheid van een heleboel soorten speelgoed. Zo kreeg onze dochter een plastic terreurkever cadeau waaruit zo'n ongelofelijke bak herrie kwam dat je er gratis gillend gek van werd. Het pedagogische doel van de speelgoedterreur (het juiste blokje in het juiste gat plaatsen) was to taal irrelevant voor onze (toen nog) 2-jarige. Als een volleerde dj mixte ze uren de meest psychedelische set herrie aan elkaar door bij voorkeur alle geluidknop pen die die kever bezat, te gelijk in te rammen. Vernietigen Tot waanzin gedreven (en ik geef toe: zonder enige scru pules) bonjourde ik de ter reurkever naar de kringloop. Alhoewel ik het ding in het kader van medemenselijk heid misschien nog beter had kunnen vernietigen. Hetzelfde geldt voor hou ten bouwblokjes. Die zijn niet zozeer schadelijk voor het gehoor, maar wel voor de rest van je lijf én je interi eur. Ze worden door de kamer gekeild, de kat wordt ermee 'geaaid' en als je erop gaat staan doet dat zo'n pijn dat je het je ergste vijand niet toewenst. Houten bouw- Tot waanzin gedreven bonjourde ik de terreurkever naar de kringloop blokjes zijn alleen leuk als er daadwerkelijk iets mee ge bouwd is en dat bouwsel netjes op een kast staat. Maar voor dat doeleinde worden ze volgens mij door geen enkel kind gebruikt. Ik denk dat ze daarom in gro ten getale bij de kringloop eindigen. Toch oefenden die blokjes lange tijd een enorme aan trekkingskracht op mij uit. WAT DOEN WE ERMEE? Zoals een heleboel nostal gisch speelgoed dat doet als je nog geen kinderen hebt. De schellen vielen me wat die blokjes betreft op tijd van de ogen tijdens een kringloopbezoek met een vriendin die in die tijd al moeder was. Terwijl ze de houten blokjes links liet liggen en twee balletjes van zacht plastic afrekende, lichtte ze toe: 'Mijn kind gooit alles door de kamer en met deze ballen kan hij tenminste geen schade aan het meubi lair, ons of de kat aanrich ten.' Een illusie armer maar een levensles rijker kwam ik die middag de winkel uit. Hanger Ik ben inmiddels moeder én de gelukkige eigenaar van een zak houten bouwblok jes van de kringloop. Ik ge bruik ze echter uitsluitend voor creatieve projecten, zo als voor deze decoratieve hanger die ik ermee maakte. Bijkomend voordeel van dit idee is trouwens ook dat ze hangend een minder groot gevaar voor je voeten vor men. 7. Papierhouder vrijdag 9 februari 2018 GO €109,80, Slide Design €14,95, Oliphant De keeplatten maak je op maat. Soms moet je een stuk opbouwen omdat één keeplat niet hoog genoeg is. Dat kan gewoon, ook zonder schroeven. Let er wel op dat de opbouw uit vier identieke stukken bestaat waarbij de inke pingen op dezelfde hoogte verspringen. An ders worden de planken scheef. De planken hebben in de hoeken dus een uit sparing voor de keep latten. Meet de breedte en diepte van de kast altijd op twee plaatsen: achter en voor, links en rechts. Als je de planken op lengte gaat of laat zagen, houd je dus de kortste maat aan. Heb je geen vier hoe ken maar twee? Meestal heb je links- en rechtsachter altijd wel een hoek, maar vóór niet. Bevestig dan een rechte lat tegen de muur die de hoek vormt samen met de muur. Dat is dan het enige boorwerk dat je moet verrichten. Marlous moet er he-le- maal niets van hebben: houten blokjes als speel goed voor haar kinderen. Doe jezelf een lol en laat de terreurkevers lekker links liggen bij de kring loop. Of doe ze cadeau aan iemand die je niet aar dig vindt. Kan ook. Alle gekheid op een stokje: de speelgoed afdeling van de kringloop is een vreugde voor hen die op Y zoek zijn naar materia len voor zelfmaakideeën. Houten blokjes, maar ook speelgoedautootjes of playmobilpoppetjes bij voorbeeld, zijn geweldige voorwerpen om thuis mee te stylen. Speel goedauto's kosten een appel en een ei en zijn uitge bracht in de meest fantasti sche kleu ren en gekke uitvoeringen. Het is alleen al plezierig om naar de mooiste exemplaren te speuren tijdens een kring loopbezoekje. Lijm playmobilpoppetjes 'zittend' op een plankje en je hebt een leuk kinderkap- stokje. Opgestapelde hou ten speelblokjes zijn een mooi grafisch element op een kast of plank. Of verf ze (deels) en hang ze aan een koord als decoratieve hanger. €60, Skultuna

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51