Eheen keeplat? 6 INDE ETALAGE Of je nou verliefd bent op een koukleum, sloddervos, noten liefhebber, bakfanaat of koffieleut: aan deze cadeautjes kan jouw geliefde zijn/haar hart ophalen. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: de keeplat 1. Walnotenopener 2. Sleutelhanger 3. Springvorm 4. Kruik DE KLUSVROUW Klemmen Verstekzaag vrijdag 9 februari 2018 GO €17, Alessi €5, Kikkerland Ik geef je mijn hart €18, Le Creuset €11, Fashy FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Keeplatten. Ik zag ze zo vaak liggen bij de bouwmarkt en telkens vroeg ik me af: waar zouden die in he melsnaam voor dienen? Toen ik aan een project begon (voor vier inbouw- kasten), ging ik op zoek naar een flexibel systeem zonder een gatenkaas te hoeven boren. Het welbe kende wandplankensys- teem met rails die je aan de muur schroeft, vond deze klant niet zo fraai. Behalve in de voorraad kast dan. Dus ging ik op zoek naar een alternatief. Je raadt het al: dat werd de keeplat. Wat een slim sys teem! Alleen al door er mee te werken voel je je een vakman. Of vakvrouw. Een keeplat is een lat met inkepingen, waarin re gels (de steunlatten waarop de plank 'rust') vallen. Daarop leg je ver volgens de planken. Om de zoveel centimeter kun je een regel plaatsen, dus het is een flexibel sys teem. Ideaal met opgroei ende kinderen, want dan veranderen je wensen nogal eens. Bij keeplatten krijg ik het gevoel van 'ophangen op de ouderwetse manier'. En dus vind ik het een de gelijk systeem. Soms heb ik het idee dat vakwerk door alle machines verlo ren gaat. Daarom ben ik nu een groot liefhebber van de keeplat. Je hebt vier hoeken van 90 graden nodig om keeplatten te kun nen toepassen. Het idee is dat je de latten in de hoeken klemt met de re gels en de planken. Er komt, werkelijk waar, geen schroef aan te pas. Dat is voor velen een groot voordeel. Je hebt bij voorkeur een verstekzaag met gradeninstelling nodig om de regels die tussen de keeplatten komen op maat te maken. Heb je die niet? Teken dan ge woon de hoek af op de regel, met een keeplat als malletje. Zaag die dan af met een hand- of decoupeerzaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50