TH nuiTÉ igjfailT 4 HEILIG HUISJE Na een tijdje in Barendrecht te hebben gewoond, trokken Martijn Ernest en Janita van Gastel - Ernest in 2013 naar Oosterland op Schouwen- Duiveland. In de voormalige burgemeesterswoning hebben ze hun draai gevonden. Huizenpaspoort P2 Dit hebben onze lezers allemaal in huis Janita: „In juli wonen we hier alweer vijf jaar. Met veel plezier. We waren op slag verliefd toen we dit huis voor het eerst zagen. We woonden nog in Barendrecht. We hoefden er niet per se direct weg, maar wilden op den duur wel dichter bij onze fa milies wonen. Ik ben opgegroeid in Schuddebeurs, een gehucht op Schouwen-Duiveland. Martijn komt uit Roosendaal. Voor hem was het wennen, een klein dorp. Toen we het huis kochten, waren we met zijn tweeën. In de tussentijd zijn Julia en Florian geboren. Als ik onze stijl van inrichting zou De trap is het mooist geworden. Naar boven lopen is een feestje moeten typeren, dan houd ik het op landelijk met robuuste elementen. Martijn en ik zitten gelukkig op de zelfde lijn. Discussies hebben we zel den gehad. Behalve over de lampen in de keuken. Die vind ik vreselijk, terwijl Martijn ze juist mooi vindt. Maar ja, als dat alles is. Het huis is al meer dan honderd jaar oud, dus er is veel onderhoud nodig. Er zitten al ontelbaar veel uurtjes werk in. De vorige eigenaar had al flink wat opgeknapt, maar er waren nog veel zaken die aangepakt moesten worden. Neem het toilet beneden. Of ja, een toilet kon je het niet noemen. Het enige dat aanwezig was, waren de lei dingen. Onze trap vinden we het best opgeknapt van alles. Die hebben we helemaal laten bekleden. Het is elke keer weer een feestje om naar boven te lopen." Handig „Alle klussen die we zelf kunnen uit voeren, proberen we zelf te doen. Het moeilijke werk, zoals op hoogte schilderen, hebben we uitbesteed. Ik vind klussen best leuk, vooral bin nenshuis. Martijns hobby is het niet. Gelukkig is zijn vader ontzettend handig. Aan hem zijn we veel dank verschuldigd, want hij heeft ons met OOSTERLAND vrijdag 9 februari 2018 Ontelbaar veel uurtjes Bas Dingenouts 44 —Janita van Gastel - Ernest Het huis van Janita en Martijn is in 1906 gebouwd. Van 1926 tot 1960 deed het dienst als burgemeesterswo ning. Aan de achter zijde van het huis lag vroeger een parkje. Van daaruit liep de burgemeester elke dag naar het gemeen tehuis, dat vlakbij de woning stond. Het woonoppervlak van het huis is circa 160 m2. Het totale perceel is ruim 1.000 m2. De woning heeft een waarde van tussen de 350.000 en 400.000 euro. iTQj jËËjpl in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48