fl 3 Meer bijzondere woonprojecten ■■■■■■■BH Aai de wilg Barstensvol goud Puzzel de boodschap KANTOREN te laag zijn, kun je beter slopen." Door het vertrek van Philips Lighting naar de High Tech Campus Eindhoven kwam vorig jaar een kan toorpand van ruim 43.000 vierkante meter vrij. Midden in de stad. Hon derden bouwvakkers werkten een halfjaar lang aan het ombouwen van het voormalige hoofdkantoor van Philips Lighting. Sinds eind 2016 zit ten daarin meer dan 600 lofts en ap partementen. Strijkbout Dat was nogal een uitdaging; het ko lossale jaren 80-pand was niet be paald een eyecatcher. Aan weerskan ten lagen parkeerterreinen en ston den andere hoge gebouwen. Het was een afgesloten enclave midden in het centrum. Diederen: „Het was ge woon niet mooi en het gebouw met de omgeving had geen waarde voor de stad." „De oude structuur van het ge bouw en de betonnen trappenhuizen hebben we erin gelaten", vertelt Die deren terwijl hij het raam van een van 'zijn' opgeleverde appartemen ten omhoog schuift met een af- standsbedieninkje. „Voor de nieuwe gevels hebben we grote schuifbare puien gemaakt, van de vloer tot het plafond." Op de bovenste verdieping, waar Philips zijn installatieruimtes had, kwamen penthouses met terras sen. Alle lofts zijn volledig ingericht opgeleverd: van verlichting tot strijk bout en tv. Leuk detail: alles is van Philips. Op de begane grond zit de wasserette. Voor een appartement van 45 m2 betalen huurders 880 euro per maand, inclusief gas, water en licht. De bewoners zijn veelal star ters, studenten en expats. Ondanks lelijke systeemplafonds waar je al gauw aan denkt bij kan toorpanden, ziet Diederen ook veel voordelen in wonen in een kantoor pand. „Deze gebouwen hebben ka rakter, een geschiedenis, mensen zijn trots om in een Philipsgebouw te wo- Bewoners zijn trots om in een Philipsgebouw te wonen nen. Kantoorverdiepingen zijn vaak hoog: dat is al snel mooi." En je kunt gelijk de buurt aanpakken. „We leg gen hier op de plek van de parkeer plaats een park aan en laten de rivier de Gender weer bovengronds stro men. Terwijl het bijna onmogelijk is tegenwoordig, een park aanleggen in de stad. Veel te duur." Maria del Mar (24) woont sinds een halfjaar in het oude Philipskantoor, al wist ze niet dat het een oud kan toorpand was. „Elk appartement heeft een Philips Hue, zo'n lamp die verschillende kleuren heeft." Haar tv, strijkijzer, stofzuiger en magnetron: allemaal zijn ze van het merk Philips. „Mooi dat ze die elementen erin te rug hebben gebracht." Een nadeel vindt Del Mar dat de omgeving indu strieel is. „Bij de hoofdingang ligt een lelijk oud parkeerterrein, vreselijk. En we zitten vlakbij een industrieel gebied. Niet zo gezellig." Daar komt met een park en rivier nog verande ring in. ïllll iimmi inTn vrijdag 9 februari 2018 Europoint II en III in Rotterdam Twee van de drie Europoint- torens, waarin voorheen de ge meente Rotterdam was geves tigd. 78.000 m2 aan kantoor ruimte wordt getransformeerd tot 840 appartementen, horeca en werkruimtes. In ontwikkeling. Boven: Jinesh Hetal. Onder: Maria del Mar. Ze wonen beiden in het voormalige hoofd kantoor van Philips Lighting. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN —Paul Diederen ■■■■BB m 1BBB m. ■■■■KÏBPj- ■■■■niMiiiBi m T 1 Europoint II en III (midden en rechts), fotoguusschoonewille 2 De voormalige ministeries van Veiligheid en Justitie en Binnenlandse Zaken in het centrum van Den Haag Van 50.000 m2 kantoorruimte naar 170 appartementen, 15.000 m2 onderwijsruimte en horeca. Een van de grootste kantoor transformaties van Nederland. 3 Voormalig GAK- kantoor Amsterdam Van 43.000 m2 kantoor ruimte naar 320 koop- en huur- appartementen, horeca en flexi bele werkplekken. Het gebouw is ontworpen door Ben Merkel- bach. Het oorspronkelijke karak ter wordt zo veel mogelijk be houden. 4ABN AMRO-gebouw, Amsterdam Hierin zijn 355 kamers voor studenten gebouwd. 5ABN-gebouw in Arnhem Kantoor omgebouwd tot 36 studio's, 17 tweekamerap partementen en 4 penthouses. Het oude ABN-pand. FOTO ERIK VAN 'T HULLENAAR De salix is de mi- niversie van de wilg die je vaak in de polder langs het water ziet. Deze kleine variant is perfect voor op je balkon of terras. Deze maand bloeit hij, de katjes die dan aan de takken groeien, zijn heel zacht. Een aaibare wilg dus! Knip de bloeiende takken af en zet ze in een hoge vaas. Zo haal je de voorjaarssfeer in huis. Zonde toch, die barst in je favoriete bord of theekopje. De New kintsugi re- pair kit biedt daarvoor de oplossing. Kintsugi is een eeuwenoude Japanse techniek, waarbij porselein wordt gerepareerd met goud. De repair kit van Hu- made (27 euro) is een moderne variant daarop. Het is goud- of zilverlijm, dat je kunt gebruiken om gesneuveld porselein eenvoudig en op een originele manier te repareren. Door de beschadigin gen duidelijk te bena drukken, krijg je zelfs een stuk servies met een heel nieuwe look. Heb je nog geen idee waarmee je jouw geliefde kunt verrassen op Valentijnsdag? De hartjespuzzel van Luckies (14,95 euro) is een originele manier om jouw boodschap duidelijk te maken. Leg de puzzel in el kaar en schrijf een boodschap op de achterkant. Haal hem daarna uit elkaar en pak 'm in. Het laatste stukje is in de vorm van een hart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47