Eindhoven mee naar Dordt Groene Ster Vlissingen in de Eredivisie 13 Ot °ÏZeinB°UZamb0"3l Opmerkelijk in thuisduels aanvangstijdstip 21:30 uur is het lucratiefst 21:30 uur: 28 duels 15 gewonnen 3 gelijk 10 verloren winst 20:45 uur: 20 duels 7 gewonnen 3 gelijk 10 verloren winst 20:45 uur: 20 duels 7 gewonnen 3 gelijk 10 verloren winst THUIS winst verlies 99 duels doelsaldo 381 - 446 Eerste duel: 06-09-2013 GSV - AORC/Lebo Vastgoed 5-2 Eerste doelpunt: Said Bouzambou Vaakst tegenstander gTPP-Rotterdam 9 Hovocubo 9 FC Marlène 9 ASV Lebo 8 FCK/De Hommel 7 't Knooppunt 7 FC Eindhoven 7HV/Veerhuys Topscorers Said Bouzambou 79 Khalid El Hattach 46 Salim Ben Sellam 44 Abdoe Abdenbi 29 Josimar Pattinama 28 LenEversdijk22 Mourad Azzanagui 21 Stadse zorgen 9 duels in Amsterdam gespeeld: 2 gelijk 7 verloren 8 duels in Eindhoven gespeeld: 1 gewonnen 7 verloren Opmerkelijk in uitduels duels op zaterdag zijn zeer nadelig Vrijdag Zaterdag 30 duels 19 duels 13 gewonnen 2 gewonnen 5 gelijk 2 gelijk 12 verloren 15 verloren winstpercentage 43 winstpercentage 11 Seizoen Duels Winst Gelijk Verlies 13/14 22 10 2 10 14/15 20 5 5 10 i 15/16 22 9 1 12 A 16/17 22 7 3 12 17/18 13 6 3 4 GSV ligt op schema voor eerste positieve balans keer, in de uitwedstrijd bij WSV in Apeldoorn (6-5-winst). Met 25 goals is hij topscorer van de eredivi sie. Op het hoogste niveau is hij ook de topscorer aller tijden van Groene Ster, terwijl hij toch tweeënhalf jaar weg is geweest. Eerst anderhalfjaar naar Gelko Hasselt, daarna nog één seizoen naar FT Antwerpen. Twee keer kwam hij terug op het oude nest, twee keer scoorde hij daarna aan de lopende band. „In ons eerste seizoen in de eredivisie maakte ik er in het eerste halfjaar 23", weet hij. .Daardoor kwam Gelko Has selt en kon ik naar België." De allereerste wedstrijd in de ere divisie met Groene Ster, kan hij zich nog goed voor de geest halen. „Thuis tegen Lebo, dat toen echt een goede ploeg had, met een paar Ik ben meer een veldvoetballer die lekker kan voetballen in de zaal internationals", blikt Bouzambou terug. „We kwamen met 1-0 achter en daarna maakte ik de gelijkmaker. Onze eerste goal in de eredivisie." Bij rust staat het 2-2, in de tweede helft loopt Groene Ster uit naar een 5-2-overwinning, mede door twee treffers van Salim Ben Sellam. Wat was voor beiden eigenlijk de mooiste wedstrijd van de voor gaande 99? Los van elkaar geven ze hetzelfde antwoord: FC Eindhoven thuis. Dat duel, op 20 december 2013, was inderdaad één van de spectaculairste wedstrijden van Groene Ster in de afgelopen jaren. „Ik was geschorst", aldus Bouzam bou. „Dan moet je normaal gezien op de tribune zitten, maar ik zat op de bank. Ik wilde het van dichtbij meemaken. FC Eindhoven was de landskampioen, Baskensburg zat In het eerste halfjaar maakte ik er 23. Daardoor kon ik naar Gelko Hasselt echt bomvol." Ben Sellam: „Bij rust stond het 1-1 en in de tweede helft kwamen we met 5-3 achter. Het was eigenlijk zo'n wedstrijd waar van je denkt: we hebben het wegge geven." Dat leek ook zo, tot Len Eversdijk een vrije trap binnenschoot (4-5) en Khalid El Hattach er 5-5 van maakte. Met nog twintig seconden op de klok besloot FC Eindhoven een extra veldspeler in te zetten. „Ze dachten: deze ploeg moeten we pakken", weet Bouzambou. „Ze wilden vol voor de winst gaan. Voor ons was een gelijkspel al een stunt." Na de aftrap laat de Brabantse ploeg de bal rondgaan, maar het gaat mis als Abdoe Abdenbi de bal verovert. Ben Sellam: „Hij speelde mij aan, ik gaf de bal terug aan Abdoe en Hoessein Bouzambou dook op aan de tweede paal. Met nog drie secon den te spelen knalde hij de 6-5 bin nen." Saïd Bouzambou: „Baskensburg ont plofte. Het was één grote chaos. Wat een feest, prach tig." Ben Sellam: Het teamgevoel spatte er vanaf. Echt, dat jaar hadden we een ge weldige balans in de ploeg. Iedereen speelde vanuit zijn mogelijkheden, zonder fratsen. We hadden al drie, vier jaar dezelfde groep en ook daardoor was het een hecht team.' Twee Brazilianen 1 Vanavond is FC Eindhoven P de honderdste wed- strijd in de eredivisie :oevallig weer de tegen standervan Groene Ster. Eerder dit seizoen verloren de Vlissingers in Eindhoven met 4-3. „Die hadden we echt moeten winnen", weet Bouzambou. „We misten heel veel kansen, raakten drie keer de paal en twee keer de lat. Het is ook de enige wedstrijd waarin ik dit seizoen niet heb gescoord... FC Eindhoven heeft vorige maand nog twee Brazilianen erbij gehaald, dus ook dit kan weer een mooie wedstrijd worden." En misschien wordt-ie wel net zo spectaculair als dat memorabele duel van 20 december 2013. Het mooiste van de eerste 99 duels van Groene Ster. linksback. „In de Ai onder Geert Brusselers. Ik heb ook veel steun ge had aan voormalig topverdediger André Ooijer, die wel potentie in mij zag. Ik ben wel opgeleid als een aanvallend ingestelde back met diepgang. Ik heb inmiddels begre pen dat ik in die rol wat soberder moet spelen, maar het is zeker niet zo dat ik - als ik zou spelen - niet over de middenlijn mag komen." Voor Jong PSV, waar hij tot voor kort tot de selectie behoorde, kwam Bannani de afgelopen periode nog slechts zelden uit. „Ik ben er in de loop der tijd even uit geweest van wege een knieblessure en heb daarna de pech gehad dat er vol doende keuzemogelijkheden wa ren, waardoor ik nauwelijks meer aan spelen toekwam. Daarom had ik ook wel zin in een overgang naar FC Dordrecht, omdat ik hoop dat ik speeltijd ga krijgen in de toekomst en ik de Jupiler League zie als een competitie om als voetballer te groeien." Karim Bannani kwam uit voor Oranje onder 15 jaar, maar hij speelde twee jaar geleden ook al eens een interland met Tunesië te gen Algerije. „Ik heb een dubbel paspoort, maar ik moet eerlijk zijn: mijn kansen op een selectie in Ne derland zijn er niet groter op ge worden. Bovendien gaat Tunesië onder 23 jaar zich proberen te kwa lificeren voor de Olympische Spe len van 2020. Op internationaal ge bied biedt dat mogelijk kansen." Nu telt echter eerst FC Dor drecht, waar hij binnen is gekomen op een moment dat de resultaten prima zijn. „Ik besef dat ik niet di rect mijn kans zal krijgen, zoals het momenteel gaat. In enkele dagen tijd heb ik in Dordrecht mijn draai al kunnen vinden. Zeker door die andere jonge gasten in de spelers groep als Gustavo Hamer en Tho mas Kok, die afkomstig zijn van een eredivisieclub, was er ook veel inte resse om te horen hoe het met mij is gegaan bij Jong PSV. Het voordeel is dat ik ben binnengekomen met enige bagage door mijn ervaringen in Eindhoven." Vanavond speelt Bannani met FC Dordrecht tegen het Helmond Sport van trainer Roy Hendriksen. vrijdag 9 februari 2018 ZV duels duels gewonnen gewonnen verloren verloren - Salim Ben Sellam - Saïd Bouzambou A Karim Bannani in het shirt van zijn nieuwe club. fotoerwinspek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41