Bannani neemt bagage uit O O) CD O 12 ZE Bakx kan inlopen op AlmereCityFC Cadzand vindt coach bij I Jzendijke Van Geyt overleeft eerste ronde HONDERDSTE WEDSTRIJD IN EREDIVISIE Groene Ster Vlissingen bereikt vanavond een nieuwe mijlpaal. De zaalvoetballers spelen in eigen huis tegen FC Eindhoven hun honderdste wedstrijd in de eredivisie. Salim Ben Sellam en topscorer Saïd Bouzambou blikken terug. Met&xi Istvan Bakx neemt het vanavond in de Jupiler League met FC Oss op tegen Almere City FC. Beide ploegen trappen om 20.00 uur afin de Brabantse stad. Het verschil op de ranglijst tussen FC Oss en Almere City FC is maar klein, drie punten om precies te zijn. De ploeg van Bakx staat op de negende plek met 33 punten, de bezoekers staan zevende met 36 punten. Zowel de ne gende als zevende plek geeft aan het einde van de rit recht op de nacompetitie om promotie naar de eredivisie. Ook het FC Eindhoven van Augustine Loof, dat twaalfde staat, heeft de nacompetitie nog in zicht. Die ploeg treft FC Den Bosch. Bij twee Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs weten ze wie er volgend seizoen voor de groep staat. Zaterdag-vierdeklasser Cadzand heeft in Ma rino Dhooge een opvolger gevonden voor de naar Oostburg vertrekkende David Almekin- ders jr. Bij Aardenburg, dat uitkomt in de vijfde klasse van het zondagvoetbal, blijft Pa- trick Boute een jaar langer. Dhooge is oud-speler van onder meer Hoek en RIA W. Momenteel is hij trainer van het tweede elftal van IJzendijke. Boute blijft nog een jaar langer bij Aardenburg. Hij is sinds de zomer van 2016 actief bij de vijfdeklasser. Biljarter Ronald van Geyt, inwoner van Hans- weert, heeft in de eerste Grand Prix drieban den van dit kalenderjaar de eerste ronde over leefd. Sylvia Eckel, ook uit Hansweert, werd uitgeschakeld in de eerste ronde. Van Geyt begon met een goede overwinning op Nico van Roon, 20-16 in 28 beurten, aan het toernooi. Zijn tweede partij was op basis van gemiddelde nog beter (0.916), maar ging ver loren tegen een ontketende Leon Brouwer. Het was genoeg om door te gaan. Sylvia Eckel verloor haar twee partijen kansloos. Ze was niet helemaal fit. Vandaag komt er met Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde nog een Zeeuw in actie. Zv.. Dammen Domburg Regioteam ^^^ijk de beelden terug van de allereerste Hjj^L wedstrijd van Groene Ster in de eredivisie ^^ken je ziet jonge kop pies. Het zijn stuk voor stuk be kende gezichten, want veel spelers die op 6 september 2013 in actie kwamen tijdens het debuut op het hoogste niveau maken nu nog steeds deel uit van de hoofdmacht. Zoals Saïd Bouzambou, de topsco rer die de afgelopen jaren wel twee keer naar België uitweek. En Salim Ben Sellam, één van de trouwste Vlissingse soldaten, die aan zijn laatste seizoen bezig is. Ben Sellam (29) wordt mend seizoen hoofdtrainer bij Zee- landia Middelburg. „Ze trainen nu op maandag, woensdag en vrijdag. Dat blijven we volgend seizoen ook doen", legt hij uit. „Daarom is het straks einde verhaal voor mij bij Groene Ster. Ik wil me op mijn trai nerscarrière focussen." Bij de mijl paal van vanavond is hij nog wel van de partij. Van de voorgaande 99 duels heeft Ben Sellam er heel wei nig gemist. Hij was de afgelopen tien jaar, sinds de op richting van de club, een stabiele factor en uithangbord van Groene Ster. „Ik heb ook nooit echt de kans ge had om een stap naar bijvoorbeeld België te zetten", vertelt hij. „Dat komt misschien doordat ik niet echt een pure zaalvoetballer ben. Ik ben meer een veldvoetballer die lekker kan spelen in de zaal. Een teamspeler, vind ik. Ik loop voor an dere mensen, ben niet de man van de acties en zal ook niet snel drie, vier keer scoren." Dat is Saïd Bou zambou dan weer wel. Dit seizoen scoorde hij al eens vijf In rap tempo werd onlangs de over gang van de t9-jarige Karim Ban nani van Jong PSV naar FC Dor drecht beklonken. De komende tweeënhalf seizoen is de linksback met een Tunesisch en Nederlands paspoort actief aan de Krommedijk. „Mijn zaakwaarnemer Youssef El Akchaoui liet me de ene dag telefo nisch weten dat er belangstelling was en de andere dag zat ik samen met hem en mijn andere zaakwaar nemer Ali El Khattabi rond de tafel met technisch manager Peter Drij ver. Vervolgens waren we er heel snel uit. Ik hoop in Dordrecht op speeltijd, zodat ik me verder kan gaan ontwikkelen." In de Merwestad wordt hij her enigd met trainer (en provinciege- noot) Gérard de Nooijer, die hij nog kent van de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ). „Gérard heb ik als trainer in de Dl gehad. Ik ben toen ik nog heel jong was begonnen bij Terneuzense Boys en heb daarna de overstap gemaakt naar JVOZ. Toen ik de C-leeftijd kreeg ben ik gescout door PSV. Er was toen ook belangstelling van clubs als FC Twente, NAC Breda en Willem II, maar ik heb gekozen voor de club Er was destijds ook belangstelling van clubs als FC Twente, NAC en Willem II die de beste faciliteiten bood op dat moment, met ook een gastgezin." In de jeugdopleiding van de Eindhovense club werd de oor spronkelijke linksbuiten Bannani vrijdag 9 februari 2018 VOETBAL VOETBAL Patrick Boute heeft zijn contract bij Aar denburg verlengd, fotocamileschelstraete BILJARTEN Door een lek in het dak van sporthal 't Spor- tuus in Axel konden niet alle wedstrijden in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws- Vlaanderen doorgaan. In Terneuzen kon wel worden gespeeld. ZVV Hulst deed daar met een 12-6-zege goede zaken in de strijd om de titel. Smit Sportprijzen behield weliswaar de koppositie door een 5-3-zege, maar heeft met twee duels meer slechts één punt voorsprong. De Middelburgse karter Ted Monfils (20) heeft in het Belgische Genk de eerste wed strijd voor het NK 2-takt gewonnen. Er volgen nu nog drie races, in Venray, Assen en Emmen. Monfils komt uit voor het internationale kart- team De Feyter Karting uit Belgie. H In de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie heeft Aagtekerke de zegereeks voortgezet met een 9-7-overwin- ning op Tholen/ DSVF. De ploeg heeft nu aan een 8-8-remise ge noeg om kampi oen te worden. 1 Patrick Sins houdt het na één jaar al weer voor gezien bij Domburg. De trainer vertrekt aan het einde van het seizoen bij de Walcherse zater dag-vierdeklasser. Domburg bezet onder Sins mo menteel de ne gende plaats in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. J Een regioteam van voetbalsters van Schouwen-Duive- land neemt het morgen op tegen het eerste vrou wenelftal van Zee- landia Middelburg. MZC'11 is met zeven speelsters hofleverancier. Er wordt om 11.30 uur afgetrapt op het veld van Dui- veland. De mooiste? Die 6-5 tegen FC Eindhoven! Barry van der Hooft Vlissingen Salim Ben Sellam (links), die aan het eind van dit sei zoen stopt, Saïd Bouzambou (mid den) en Achraf Laabich (rechts) spelen vanavond met Groene Ster de hon derdste wedstrijd in de eredivisie, foto's paulten A. Het Zeeuwse aandeel binnen de selectie én de laatste linie van FC Dordrecht heeft onlangs uit breiding gekregen. Na Julius Bliek is met Karim Bannani op nieuw een jonge verdediger neergestreken die wil investeren in een mooie voetbaltoekomst. Arco Bomgaars Dordrecht - Karim Bannani o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40