FINAL SALE INTERIEURADVISEURS Roeiende mariniers willen revanche 9 Blof heeft nu al zin om in sfeervolle zaal op te treden a Altijd een MERK voor jou a Zijn er nog kaartjes voor optredens van Blof te koop? Nou, nee. 'Zoutelande' is een hit, de band begint ook België te veroveren en moet 'nee' verkopen als mensen naar tickets vragen. Het is bijna twintig jaar geleden, maar de herinnering staat bij Paskal Jakobsen (44) in het geheugen ge grift. De eerste keer in Ahoy, het was in 1999. Als deelnemer aan Vrienden van Amstel Live, nog lang niet zo hoog in de hiërarchie van de vaderlandse muziek als te genwoordig. „Alle acts stonden op het grote podium, wij op een klein podium in het publiek. Daar waren we enorm chagrijnig van, maar wat konden we doen?" Optreden, een andere optie was er niet. Dat was maar goed ook, want toen het Zeeuwse kwartet eenmaal was begonnen, bleek het juist een zeer intieme plek (inclu sief toeschouwers met sterretjes) die paste bij de liedjes. „De men sen zongen massaal mee met Liefs uit Londen en Hier aan de kust. Dat was achteraf een moment waar door we er in de band allemaal fi ducie in kregen dat we iets bij zonders hadden." Blof op een klein podium is te genwoordig ondenkbaar. Ook bij Vrienden van Amstel Live, waar de band dit jaar weer speelde. „Op dit moment krijgen we telefoon tjes van mensen die vragen of ze kaarten kunnen kopen voor een liveconcert. Nou, eigenlijk niet. We hopen met Ahoy aan die vraag te voldoen." In de zomer doet Blof mee aan het nieuwe concept Vliegende Vrienden en de band staat na tuurlijk op het eigen festival, Concert at Sea. Met een uitver kocht concert in Ziggo Dome en drie optredens in België, waar voor evenmin nog kaarten te krij gen zijn, is 2018 eigenlijk al ge slaagd. Zeker nu Zoutelande, een duet met de Vlaamse zangeres Geike Arnaert, op 1 staat in hitpa rades als de Top 40 en de Mega Top 50. „Onze eerste nummer t-hit sinds 2008", weet Jakobsen, die het originele nummer op het al bum Aan alleen zingt. „Maar voor de single kozen we voor een duet. Het is een romantisch nummer. We hebben met Geike een stem gevonden die goed past bij die van mij. De zin 'Ik ben blij dat je hier bent' klinkt toch lekkerder als je hem van man tot vrouw zingt en andersom." De Vlaamse inbreng in Zoute lande leidt ertoe dat de interesse in België toeneemt. Ook daar staat de single in de hitparades. „Nie mand die ons daar kent, meestal hadden we daar één optreden per jaar in een zaal van 700 mensen, van wie de helft Nederlands. Nu merken we dat er iets gebeurt, een Belgische carrière is reëel. We moeten die kans wel zien te pak ken." Het Sportpaleis in Antwerpen zal dit jaar vermoedelijk nog te veel gevraagd zijn, maar Ahoy is bekend terrein. „Een fijne zaal, waar ik sowieso goede herinne ringen aan heb. Samen met Bas (toetsenist van Blof, red.) heb ik daar Billy Joel gezien. We waren begeisterd. Iedereen heeft wel een act die in je jonge jaren je leven verandert en voor mij was dat Billy Joel. Ahoy ademt sfeer en historie. Ons laatste eigen concert daar was in 2005, we hebben nu al zin om daar zelf weer te spelen." Nederlandse mariniers roeien in september de route Vlissingen- Rotterdam buitenom; over zee. Re den: ze hebben nog wat in te halen van 2015. In september van dat jaar begon nen de sloeproeiers van de Dutch Marines Rowing Challenge aan de roeitocht Rotterdam-Vlissingen- Londen, ter ere van het 350 jaar be staan van het Korps Mariniers. De 140 roeiers in dertien sloepen wer den feestelijk onthaald in Vlissin gen om weer op krachten te komen voor de oversteek van de Noordzee. Dat was nodig ook, want de weers omstandigheden waren vanaf Rot terdam al zo slecht dat op de route door de Grevelingen, Oosterschelde en Veerse Meer de roeiers etappes in de begeleidende landingsvoer tuigen moesten doorbrengen. Om de roeiuitdaging dubbel dwars alsnog te volbrengen staat de route nu andersom en langs de Zeeuwse kust op de agenda. Met vertrek vanuit de Buitenhaven in Vlissingen op donderdag 6 septem ber om Rotterdam te bereiken tij dens de Wereldhavendagen op za terdag 8 en zondag 9 september. Nu merken we dat er iets gebeurt, een Belgische carrière is reëel. We moeten die kans wel zien te pakken LEOLUX POORTVLIET Paasdijkweg Poortvliet infolijn 0166 619100 www.woonboulevardpoortvliet.nl hülsta !2 LEOHJX vrijdag 9 februari 2018 'Ahoy ademt historie' Alexander van Eenennaam Claudia Sondervan Vlissingen -Paskal Jakobsen vanaf 00 ö\\e Fauteuil Caruzzo, design Frans Schrofer. In stof nu vanaf 2475. In leder nu vanaf 2740. Alessi - Arco - Artifort - ASA-Selection - Beek - Bert Plantagie - By Nord - Bree's New World - Carpet Sign - Claudi Cloak - Colibries - De Kussenfabiek - De Sede - Design on Stock - Dutch Originals - Elvang - Erpo - Ferm Living FSM - Geolux - Gelderland - Harvinck - Helderr - Elouse Doctor - Hülsta - Litala - lp Design - Jori - Kartell - Kosta Boda - Label - Leolux - Linteloo - Lookline - Metaform - Mrs. Me - Movani - Montis - Natuzzi Pastoe - Pilat Pilat Ploeg - Pode - Pols Potten - Rolt Benz - Royal Delft - Serax - Spectral - De Toekomst - Tonelli - Van Rossum - Zuzunaga A4 afslag 26 Tholen Openingstijden: Dinsdag t/m donderdag 10.00 tot 17.30, vrijdag van 10.00 tot 21.00, zaterdag van 10.00 tot 17.00, zondag en maandag gesloten Rotterdam Spijkenisse Dordrecht Reistijden: Zierikzee Rotterdam 35 min Breda r-, Roosendaal Breda 30 min l -Thoien Middelburg. .Goes Bergen op Zoom Antwerpen 35 min .vlissingen Hulsta Dressoir Fena 216 x 45 x 73 cm, Kleur: puur wit lak. Van 2089 voor 1599 Fauteuil Pallone, design Boonzaaijer. Nu van 1580 voor 999.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37