Muziek in De Mug stopt na klachten Strandschoonmaak van de kust nog niet in één hand 7 Schouwburg Middelburg eerder gereed dan parkeerplaatsen De verbouwing van de schouwburg in Middelburg ligt keurig op schema Ook voor het parkeerprobleem is een tijdelijke oplossing gevonden. Op 1 juni moet de renova tie van het theater klaar zijn. Zeeland Theaters heeft dan nog drie maanden tot de start van het thea terseizoen om alles op orde te krij gen, zodat voorstellingen vlekke loos kunnen verlopen en het pu bliek het naar de zin heeft. Volgens de gemeente loopt de renovatie volgens planning. De schouwburg is wel eerder klaar dan de parkeerplaats ervoor. Om te voldoen aan de afspraken met Zeeland Theaters en de omwonen den, moet een stukje van het Mo lenwaterpark ingericht worden als parkeerplaats. Daarvoor moet het bestemmingsplan worden gewij zigd. Die procedure loopt, maar kan een jaar duren. Als er geen be zwaren worden ingediend, kan het eind dit jaar rond zijn. Dat betekent dat daarna pas bin nen een straal van 150 meter rond de schouwburg 120 parkeerplaat sen beschikbaar zijn. De gemeente heeft daarom een tijdelijke oplos sing gekozen, om dat aantal in ie der geval zo dicht mogelijk te be naderen als de verbouwing klaar is. De tijdelijke oplossing loopt qua locatie, inrichting en uitstraling vooruit op de definitieve situatie. Voor de schouwburg komt een plein met bomen waaronder ge parkeerd gaat worden. De ruimte die nu beschikbaar is buiten het We denken dat er voldoende ruimte is, zonder dat de druk op de omgeving te groot wordt Molenwaterpark, wordt alvast in gericht zoals die uiteindelijk ook moet worden. „Zo zorgen we ervoor dat er bij de heropening van de schouwburg 115 parkeerplaatsen zijn in een straal van 150 meter", vertelt Ad van de Pas van de gemeente. Dat zijn er dus eigenlijk vijf te weinig. „We denken dat we dan toch vol doende ruimte hebben voor be zoekers, zonder dat de druk op de omgeving te groot wordt." Zodra het bestemmingsplan Molenwaterpark is goedgekeurd, komen er tien tot vijftien plaatsen bij. „Maar er gaan dan ook een paar plaatsen weg, omdat we een toe gangsweg over het terrein moeten maken naar die extra plaatsen toe", nuanceert Van de Pas. „Ik denk dat we net iets boven die norm van 120 uit gaan komen." „Hartstikke zonde", zegt 'jam mer' van het eerste uur Hans Walrave. Wat dik tien jaar gele den begon met iemand die op het terras wat ging zitten pinge len op een gitaar, is uitgegroeid tot jamsessies van twintig tot dertig artiesten op de eerste zon dag van de maand. Van 17.00 tot 20.00 uur gingen ze dan even los. Maar nu niet meer. Klachten van omwonenden hebben roet in het eten gegooid. Walrave: „De gemeente heeft naar aanleiding van de klachten metingen verricht en ja, we za ten nogal wat boven de maxi maal toegestane decibels. We hebben nog geprobeerd dan maar een tandje minder te doen, maar dat werkt niet." Walrave vindt dat de omwo nenden van een mug een olifant maken. „De Mug zit aan de Vlas- markt, midden in het uitgaans gebied en het is niet zo dat we tot 's nachts doorgingen." Uitbater Alain Vierhout wil zover niet gaan. „De klachten zijn een paar jaar geleden begonnen en we hebben nu eenmaal rekening te houden met de buren. Jammer blijft het wel. Een traditie is nu verloren gegaan, maar we willen natuurlijk niet onze vergunning kwijtraken." Vierhout overweegt een ver bouwing. „Dat bekijken we nu. Misschien kunnen we het pand beter isoleren." Hij hoopt dat hij, de overige muzikanten en het publiek, weer gauw in De Mug kunnen jammen. Voorlopig zijn de sessies ver plaatst naar bar American aan Plein 1940 en nu niet op de eer ste, maar op de derde zondag van de maand. Komend seizoen houden de ge meenten Veere en Vlissingen en het waterschap allemaal weer hun 'eigen' stranden schoon. Vlissingen beheert het Badstrand, Schelde stromen de overige Vlissingse stranden (waaronder het Nolle- strand) en Veere het resterende, grootste deel van de Walcherse kustlijn. De drie beheerders zijn niet ontevreden over het werk van de Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) vorig jaar, maar zijn het nog niet eens over alle voorwaar den om zowel het schoonmaken als het bewaken van het strand door SSV te laten doen. De Veerse 'strandwethouder' René Molenaar, door de drie be heerders naar voren geschoven als woordvoerder, bezweert dat er geen sprake is van ruzie of onenig heid. Het streven om strand- en kustbeheer helemaal samen te doen, blijft overeind. Samenwer king moet de prijs van strand- en kustbeheer drukken én de kwaliteit verhogen. Om die doelen op elkaar af te stemmen, kost tijd, benadrukt Molenaar. Eén van de complicerende oorza ken is ook dat Veere de gelegenheid te baat wil nemen om twintig gro tere parkeerplaatsen aan de voet van de duinen in te richten als 'ont- haalkamers'. „De stenen vlaktes zien er nu niet zo aantrekkelijk uit. Ze moeten een groenere, gastvrij ere uitstraling krijgen. Geen Dixies meer, maar keurige toiletgebou wen. Als duurzame gemeente wil len we die gebouwtjes ook op zonne-energie laten werken. Dat kan prima als we de parkeerplaat sen overdekken met daken vol zon nepanelen", schetst Molenaar. Het opnemen van de Veerse am bities in de onderhandelingen maakt het niet makkelijker, beves tigt Molenaar. „Het kost wat meer tijd om zaken op elkaar af te stem men, verantwoordelijkheden af te bakenen en losse eindjes aan elkaar te knopen. Maar het overleg is en blijft constructief, we zitten nog Ik ga ervan uit dat we volgend jaar het strandbeheer samen doen steeds aan tafel." Molenaar keert na de verkiezingen niet terug en kan dus niet aan beloftes worden ge houden. „Maar ik ga er toch vanuit dat de komende maanden overeen stemming wordt bereikt en we vol gend jaar gezamenlijk optrekken voor strandbewaking en -beveili ging." De Veerse wethouder onder streept ook dat inwoners van Wal cheren, badgasten en toeristen niets zullen merken. De daghokjes en slaaphuisjes verschijnen op ge bruikelijke plaatsen en het strand zal door de drie beheerders worden schoongemaakt. „Voor de Stichting Strandexploitatie Veere is het uit stel wel vervelend. SSV heeft vorig jaar een aantal inleenkrachten aan getrokken om het uitgebreidere ta kenpakket aan te kunnen. De stich ting is dit jaar alleen op Veers grondgebied actief en moet dus een jaar langer wachten voor ze de or ganisatie op kan tuigen en nieuwe, vaste mensen kan aantrekken." vrijdag 9 februari 2018 WA Publiek kan toch parkeren Maurits Sep Middelburg - Ad van de Pas Door aanhoudende klachten van geluidsoverlast door om wonenden is een eind geko men aan de maandelijkse jamsessies in café De Mug. Sheila van Doorsselaer Middelburg De Walcherse kust wordt dit jaar nog door drie verschillende par tijen uitgevoerd. Waterschap Scheldestromen en de gemeen ten Veere en Vlissingen kwamen nog niet tot overeenstemming over alle voorwaarden voor ge zamenlijk strandbeheer. René Hoonhorst Domburg - René Molenaar, woordvoerder De renovatie van de schouwburg loopt volgens planning. Voor het parkeren is een tijdelijke oplossing gevonden, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35