Kennisgeving Kernenergiewet Jongeren vaak slachtoffer van hun eigen gedrag Eis: 30 maanden voor handel in mensen 4 Scholieren die in grote groepen door het buitengebied fietsen, let ten vaak niet goed op. Dat maakt het extra noodzakelijk dat andere weggebruikers hen zien. Het ver lichten van sommige wegen wordt daarom dringend aanbevolen. Dat staat in een rapport dat het Utrechtse adviesbureau XTNT, ge specialiseerd in verkeer en vervoer, in opdracht van de provincie heeft opgesteld. Het bureau onderzocht eerder al de toenemende drukte op de Zeeuwse fietspaden. Nu heeft het specifiek gekeken naar de schoolroutes rondom Goes. XTNT signaleert dat fietsende scholieren vaak 'slachtoffer van hun eigen gedrag' zijn. In grote groepen zijn ze 'volledig gefocust op elkaar' in plaats van op de omge ving. Ze passen hun gedrag aan de rest van de groep aan. „Oftewel: breed fietsen omdat het stoer is." Dat geldt vooral in gebieden waar weinig verkeer is. Elders, zoals tus sen 's-Gravenpolder en Goes, fiet sen scholieren gedisciplineerder. De onderzoekers hebben niet de illusie dat het gedrag sterk kan wor den beïnvloed. Het verbreden van fietspaden haalt bijvoorbeeld wei nig uit, zeggen zij. „Uit het onder zoek blijkt dat scholieren de volle breedte van een fietspad benutten ongeacht de afmeting ervan." Wat wel kan helpen zijn voelbare maatregelen. Ribbels in het fietspad zouden hen bijvoorbeeld kunnen waarschuwen voor gevaarlijke pun ten, zoals de oversteek op de krui sing van de Sinoutskerkseweg en de Noordhoekweg. Op plaatsen waar geen fietspad is, Scholieren benutten volledige breedte fietspad, ongeacht de afmeting moet er vooral voor worden ge zorgd dat de scholieren meer opval len. Op de route Heinkenszand- Goes geldt dat voor de Grotedijk en de Bimmelsweg. De onderzoekers adviseren daar verlichting aan te brengen, ondanks dat het nu een bewuste keuze is om dat niet te doen. Ook zou beplan ting moeten worden verwijderd om bochten overzichtelijker te ma ken, kunnen fietsoversteken meer worden benadrukt en zijn 'dwin gende snelheidsremmers' voor het autoverkeer te overwegen. De veiligheid van fietsers en de drukte op sommige fietspaden be horen ook dit jaar tot de 'speerpun ten' van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ), onderdeel van de provincie. Jonge ren vormen daarbij een belangrijke doelgroep. De acties richten zich vooral op gedragsbeïnvloeding, zo als campagnes voor fietsverlichting en tegen het gebruik van mobiele telefoons op de fiets. Ontwerpbeschikking Van Citters Beheer B.V. De man zou twee vrouwen, on der wie een minderjarige, ge dwongen hebben tot prostitu tie. De verdachte ontkende cate gorisch iets met prostitutie te maken te hebben. Zijn advocaat vroeg om vrijspraak omdat de verklaringen van beide vrouwen volgens hem tegenstrijdigheden bevatten. De officier van justitie ge bruikte onder meer whatapps- berichten als bewij s dat D. vrou wen voor zich liet werken. Tij dens de zitting zei de verdachte dat het om 'straattaal' ging die verkeerd wordt opgevat. Tegelijk met D. stond ook de 22-jarige Goesenaar J.K. terecht. De officier van justitie vroeg tij dens de zitting hem vrij te spre ken van mensenhandel. Volgens de aanklacht zou hij een van de vrouwen enkele malen in Goes tot prostitutie hebben gedwon gen, maar hiervoor zag de offi cier onvoldoende wettig en overtuigend bewijs. Wel vroeg ze de man te veroordelen voor zware mishandeling van een van de vrouwen. Hij zou haar een ge broken kaak hebben geslagen. Zowel D. als K. zijn in het ver leden al meerdere malen veroor deeld. De officier van justitie eiste dat K. wordt opgenomen in een inrichting voor stelselmatige daders (ISD). K's raadsman vroeg om vrijspraak voor zowel de mensenhandel als voor het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel. 112 NIEUWS Brand bij chemiebedrijf Eastman Kwekerij ontmanteld op hennepruimdag vrijdag 9 februari 2018 'Verlicht route scholieren' Sommige schoolfietsroutes in het buitengebied zouden moe ten worden verlicht. Daarmee wordt de veiligheid van jongeren vergroot, zo staat in een advies aan de provincie. Rolf Bosboom Goes - Adviesbureau XTNT Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming Vanaf 7 februari 2018 tot en met 20 maart 2018 ligt de ontwerp beschikking aan Van Citters Beheer B.V. ter inzage. Tot en met 20 maart 2018 kan eenieder zienswijzen over de ontwerp- vergunning indienen. Achtergrond van de beschikking Door Van Citters Beheer B.V. (VCB) is een vergunning aan gevraagd om de sanering van de voormalige locatie van Thermphos International B.V., gelegen aan de Europaweg Zuid 4 te Ritthem, te kunnen uitvoeren. Na het faillissement van Thermphos International B.V. in 2010 zijn op de locatie radioactieve stoffen achtergebleven waarvoor een Kernenergiewetvergunning is vereist. VCB is door Zeeland Seaports N.V. opgericht om de terreinen van het voormalige Thermphos International B.V. veilig te beheren en de locatie gefaseerd veilig te stellen en te saneren. Aan VCB zijn eerder vergunningen verleend die betrekking hebben op het fosforveilig stellen van de installaties en gebouwen op het terrein. De benodigde handelingen om tot een volledige sanering te komen waren nog niet vergund. De vergunning die nu ter inzage ligt, is een voortzetting van de eerder aan VCB vergunde handelingen met radioactieve stoffen en vergunt uitsluitend handelingen specifiek gericht op beëindiging. Dit houdt in het ontmantelen en slopen van de installaties en gebouwen en het afvoeren van de radio actieve stoffen. Het uiteindelijke doel is definitieve vrijgave van de locatie en het beëindigen van alle handelingen op de locatie, waarna het terrein geschikt is voor uitgifte aan nieuwe gebruikers. Door het Rijk, de provincie Zeeland en Zeeland Seaports is een financiële overeenkomst gesloten. Het doel hiervan is de sanering van de locatie van het voormalige Thermphos International B.V. mogelijk te maken. De geldigheidsduur van de saneringsvergunning is drie jaar. De Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS) is op grond van de Kernenergiewet het bevoegd gezag. Procedure Van Citters Beheer B.V. heeft op 22 december 2017 een aanvraag voor een vergunning ingediend. Op verzoek van het bevoegd gezag is deze aanvraag op 18 januari 2018 aangevuld. Voor de behandeling van de vergunningaanvraag wordt de uniforme openbare voorbereidingsprocedure van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht toegepast. Met deze kennisgeving wordt mededeling gedaan van de ontwerpbeschikking en van de mogelijkheid tot inspraak. Ontwerpvergunning In de ontwerpvergunning is met de aangevraagde hande lingen ten behoeve van de definitieve verwijdering van alle radioactieve stoffen onder voorwaarden ingestemd. De vergunning zal worden verleend op grond van artikel 29 van de Kernenergiewet en artikel 3.5 van het Besluit basis veiligheidsnormen stralingsbescherming. Waar kunt u de ontwerpvergunning inzien? De ontwerpvergunning en de aanvraag kunt u vanaf 7 februari 2018 tot en met 20 maart 2018 inzien op de volgende locatie: - ANVS, Bezuidenhoutseweg 67 te Den Haag. Uitsluitend na telefonische afspraak van maandag tot en met donderdag: 070-348 73 66 (bereikbaar van to.oo uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur). Hoe kunt u op de ontwerpvergunning inspreken? Eenieder kan tot en met 20 maart 2018 zienswijzen met betrekking tot de ontwerpvergunning naar voren brengen. Zienswijzen kunnen schriftelijk, per e-mail of mondeling worden ingediend: - schriftelijk kunnen zienswijzen worden ingediend bij de ANVS, o.v.v. Zienswijze Van Citters Beheer B.V., Postbus 16001, 2500 BA Den Haag; - per e-mail kunnen zienswijzen worden ingediend bij Postbus.Aanvragenenmelden@anvs.nl, o.v.v. Zienswijze Van Citters Beheer B.V.; - mondelinge zienswijzen kunnen tijdens kantooruren worden ingediend bij het Inspraakpunt Kernenergiewet vergunningen, telefoon 070 - 348 73 67, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Wie zienswijzen indient, kan verzoeken de door hem/haar vermelde persoonsgegevens niet openbaar te maken. Wat gebeurt er met de inspraakreacties? Na de ontwerpvergunning wordt de definitieve vergunning opgesteld. In de definitieve vergunning wordt op de naar aanleiding van de ontwerpvergunning ingebrachte ziens wijzen gereageerd. Ook van de definitieve vergunning wordt openbaar kennis gegeven. Waar vindt u meer informatie? Heeft u vragen over de stukken of de procedure? Dan kunt u tijdens kantooruren bellen met het Informatiepunt Kern energiewetvergunningen, telefoon 070 - 348 73 67, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Ook is het mogelijk om uw vraag per e-mail te stellen aan Postbus.Aanvragenenmelden@anvs.nl o.v.v. 'vraag m.b.t. Zienswijze Van Citters Beheer B.V.'. Tegen de 24-jarige B.D. uit Goes is gisteren voor de rechtbank in Middelburg 30 maanden gevangenisstraf ge ëist wegens mensenhandel. Theo Giele Middelburg MIDDELBURG Bij chemie bedrijf Eastman Chemical aan de Herculesweg in Middelburg is gistermiddag brand uitgebroken. Er raakte niemand gewond. Het vuur zorgde voor flinke rookontwikkeling boven Middelburg. De brand ont stond in een zogenaamde 'smelter', een vat waar den nenhars wordt omgesmol ten, zegt een woordvoer der van Eastman. „Dat ver brandt zoals elke organi sche stof en rookt heel erg. Daarom waren er flinke wolken te zien boven het industrieterrein." De Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) adviseerde omwonenden om ramen, deuren en venti latie af te sluiten. De be drijfsbrandweer en brand weer uit Middelburg had den het vuur om 14.35 uur onder controle. De brand weer zocht vervolgens op het terrein naar eventuele brandhaarden. Het sein 'brand meester' volgde om 16.10 uur. De precieze schade bij het bedrijf en de oorzaak van de brand wor den nog onderzocht. KOEWACHT/KLOOS- TERZANDE De politie heeft woensdag tijdens 'hennepruimdag' twee hen nepkwekerijen ontdekt in Koewacht en Klooster- zande. De politie trof in een woning aan de Vlasstraat in Koewacht een hennep kwekerij met ruim vijftig planten aan. De bewoner werd aangehouden en voor verhoor naar het politiecel lencomplex gebracht. Hij zit nog vast. In Koewacht werd in een andere woning ook naar een hennepkwe kerij gezocht, maar hier werd niets gevonden. In een schuur bij een woning aan de Zoutlandstraat in Kloosterzande werd een hennepkwekerij met ruim honderd hennepplanten aangetroffen. Met de be woner is een afspraak ge maakt om op het politiebu reau een verklaring af te leggen. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32