Kramer: Moet races van mijn leven rijden m 1=A Alles over de Winterspelen Schulting over 23 22.000 bitterballen mWWmy- Wat doen we tijdens de Winterspelen? Kilometer MORGEN BIJ DEZE KRANT Interviews, reportages en het volledige programma t o ploeg van Otter beslist niet tippen aan die van de Zuid-Koreanen, wat nog voor lastige situaties kan zor gen, als lotingen bepalen dat Knegt drie Zuid-Koreanen in zijn kwalifi catierace heeft. Hij weet dat ze er dan alles aan zullen doen om de enige Nederlander buiten de vol gende ronde te houden. „Wat je daaraan kunt doen? Toch proberen te passeren." Knegt is rustig, zijn antwoorden vaak spottend en kort. Een groot verschil met Schulting, die zichzelf geregeld omschrijft met het woord 'stuiterbal' en 'hyper'. Haar energie- level is de afgelopen dagen alleen maar vergroot, een gevolg van de af genomen trainingsbelasting. „Alles is easy nu. Ik merk wel dat ik fitter word en de wedstrijden eraan ko men. Maar daardoor komt het dus ook dat ik hier als een hypere debiel zit." Knegt won vier jaar geleden brons op de tooo meter, destijds een grote verrassing. Nu zijn de verwachtingen vele malen groter. Knegt: „Maar ik heb wel vaker met heel veel druk te maken gehad. Vo rig jaar bij de WK in Ahoy bijvoor beeld. En daar ging het uiteindelijk niet verkeerd." Knegt won. Voor Schulting, die bekendstaat om haar bravoure, zouden de Spe len geslaagd zijn als ze een medaille wint. „Dan zal het een heel mooie herinnering worden. Ik denk dat dit op de aflossing zeker realistisch is, maar ook individueel mag je dat bij mij niet uitsluiten." Verleidingen Haar olympische plan zorgde er voor dat ze op haar eerste dag in Gangneung direct alle eventuele verleidingen in het olympisch dorp bekeek. Die tip las ze ooit in een ar tikel over Ireen Wüst. „De toko's met gameshit, een spelletjesruimte. Ik was er in een minuut weer uit, ik vind spelletjes ook niet superleuk om te doen." Na een lach: „Mis schien omdat ik er niet goed in ben..." Wel bedient ze geregeld de play- list in het appartement om keihard mee te zingen met 'oldskoolmu- ziek' van de Jeugd van Tegenwoor dig. „Lachen toch?" Net zoals die polaroidcamera die zij, kind en fer vent gebruiker van de moderne so- cial media, speciaal aanschafte voor de Spelen en waarmee ze zichzelf als doel stelde om minimaal een foto per dag te maken - al worden het er meestal meer. „Dan kan ik tenminste wat bewaren en denk ik na voordat ik een foto maak. Ik heb natuurlijk maar een beperkt aantal rolletjes." De teammanager werd al geïnstrueerd tachtig nieuwe rolle tjes mee te nemen uit Nederland. Aan Knegt de vraag of hij het zelfde als Schulting doet. „Wat denk je zelf?" NEDERLANDERS IN ACTIE DIT WEEKEND Programma OLYMPISCHE FLITSEN Een vraag van een Canadese jour nalist op de persconferentie. Of Kramer kan uitleggen waarom Nederland nu zo goed is in schaat sen. Hij krabt op zijn achterhoofd en houdt een praatje over het ni veau van de commerciële ploegen, over de onderlinge concurrentie. De Koreaanse verslaggevers zijn vooral geïnteresseerd in Kramers rol op de massastart, waar Seung-hoon Lee de topfavoriet is. Daar moet Kramer om la chen: hij heeft nog nooit een internatio nale massastart gere den. En voor Kramer is het ook niet het belangrijkste onderdeel van deze Spelen. is hier in Pyeongchang voorna melijk vanwege unfinished business op de 10 kilometer. „Dat is ook geen geheim. Maar het moet stap voor stap. Eerst de 5, dan de 10." Op beide afstanden is hij favo riet. En dat beseft hij maar al te goed. Het is nooit anders geweest: Kramer is altijd favoriet. „Under dog zijn, ik weet niet hoe het is. Het is altijd moeilijk te racen als een van de favorieten. Soms ver geet ik dat ik moet racen om te winnen, ik ben af en toe meer be zig met niet verliezen. Dan rijd ik te verdedigend. Ik moet eigenlijk rijden alsof ik 18 of 19 ben: blind door een muur heen. Daarbij helpt ervaring niet altijd. Het geeft wel meer comfort. Ik vind racen nu leuker dan toen ik 23 was, in Vancouver. Toen was er veel druk en had ik er minder ervaring mee. Nu ben ik ouder, ge niet ik meer. Maar alle races die ik hier rijd, die rijd ik vol om te winnen. De loting maakt niet uit, wat er hierna komt ook niet meer. Ik moet de races van mijn leven rijden." ±>Tb?IO vrijdag 9 februari 2018 i Hollandse kost in Zuid-Korea: Piet Brink is namens Van Dobben gisteren naar Zuid-Korea gevlogen om bitterballen te maken tijdens de Spelen. Exporteren kon niet. In totaal worden er 22.000 afgezet in het Holland Heineken House. ai Nadat het olympisch vuur uit Griekenland is overgevlogen, heeft de fakkel vandaag bij de opening exact 2018 kilometer afgelegd door Zuid-Korea. ...de stuiterbal Morgen 02.00 uur: snowboarden slopestyle (m), kwalificaties met Niek van der Velden 11.00 uur: shorttrack (m), 1500 m, kwalificatie+finale met Daan Breeuwsma, Sjinkie Knegt en Itzhak de Laat 11.00 uur: shorttrack (v), 500 m, kwalificatie met Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting 11.00 uur: shorttrack (v), 3000 m relay, kwalificatie met Yara van Kerkhof, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting, Rianne de Vries 12.00 uur: schaatsen, 3000 m (v), met Carlijn Achtereekte, Antoinette de Jong, Ireen Wüst Zondag 02.00 uur: snowboarden, slopestyle (m), finale, met evt. Niek van der Velden 05.30 uur: snowboarden, slopestyle (v), kwalificaties met Cheryl Maas 08.00 uur: schaatsen, 5000 m (m) met Sven Kramer, Bob de Vries, Jan Blokhuijsen Rusland wil in maart een toernooi houden waaraan sporters mogen deelnemen die uitgesloten zijn voor Winter spelen in Pyeongchang. Vol gens vicepremier Vitali Moetko zijn ook buitenlandse sporters op het toernooi welkom. Het mondiale antidopingbu- reau WADA wil in de strijd tegen doping het budget ver hogen van 30 naar 45 miljoen dollar (55 miljoen euro). Skispringer Noriaki Kasai (45, foto) heeft gisteren een olympisch record gehaald. Bij de kwalificaties op de normale schans plaatste de Japanner zich als 20ste voor de finale. Kasai is de eerste atleet die aan acht Winterspelen heeft meegedaan. Nog twee dagen en dan begint het olympische schaatstoer nooi voor Sven Kramer, met de 5 kilometer. „Racen is nu leu ker dan in Vancouver." Lisette van der Geest Thijs Zonneveld Gangneung Morgen in het olympisch magazine: Het Grote Sven Kramer Interview KRANT Elke dag krijgt u tijdens de Olympische Spelen extra sportpagina's. Zodat u niets van de gebeurtenissen in Pyeongchang hoeft te mis sen. SITE Op de website vindt u dage lijks voorbeschouwingen van alle evenementen waarbij Nederlanders kansrijk zijn. Direct na afloop van de wed strijd staat er een verslag op de site en brengen we zo snel mogelijk de eerste re portages. VIDEO Gedurende de gehele dag kunt u in het programma Stu dio Korea video's bekijken op de site. We beginnen 's och tends met een voorbeschou wing van Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam. Gianni Romme legt u alles uit over het schaatsen en verder hebben we alle relevante reacties, reportages en de highlights van de olympische dag. Ook hoogtepunten van de huldigingen in het Holland Heineken Huis zijn op de site te zien. Q-music DJ Mattie Valk maakt exclusief voor ons interviews en reporta ges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23