'Ik ea alles in de 21 Twee kandidaten steken er met kop en schouders bovenuit bij The voice of Holland. Ze scoorden in de liveshows allebei de perfecte 10 van de coaches. Een week voor de grote finale op RTL 4 stevent de zangwedstrijd af op een tweestrijd: Jim vs. Kimberly. Anouk systeem. Dan moeten kijkers bellen of sms'en, dus echt iets geven. Dan draait het dus om je trouwste achterban. Nou, heel Den Haag is voor Samantha, de musicalwereld voor Tjindjara. Ik denk dat het in Driebergen, waar ik vandaan kom, wel goed zit, maar hoop eigenlijk dat mijn stemmers verspreid over het hele land zitten. Maar eerlijk gezegd ben ik daar nu niet mee bezig. Ik wil mooie muziek maken en die delen. De mensen zo goed mogelijk laten voelen wat ik daarbij voel. Door dat televisie scherm heen, wat toch een magisch ding is." Dit vind ik het mooiste wat ik heb gezien, van iedereen Ik begrijp heel goed waarom ze jou als afsluiter hebben, want na jouw optreden zou alles en iedereen verbleken Zelfs op straat hoorde ik het: 'Hey, jij bent toch die gast van die vier tienen?' Het was echt even een soort bijnaam. „Er waren ook mensen die zeiden: vier tienen, dat heeft-ie niet verdiend. En eigenlijk is dat natuurlijk ook waar. Perfect ben je nooit. Ik voelde afgelo pen vrijdag wel meer druk. Je moet het dan toch waarmaken. Dat gevoel heb ik nu minder. Ik probeer gewoon lekker muziek te maken." De student aan het conserva torium, woonachtig in Amstel veen, noemt Kimberly de 'logi sche concurrent voor de over winning'. „Maar bij de finale volgende week is het een ander Muziek houdt ongelooflijk veel van jou Ik vind je stem betoverend mooi Als je had gezongen voor Vincent van Gogh, zou hij dat oor er nooit hebben afgeknipt Die vier tienen, Kim berly werd er stil van. Moest lachen en tege lijkertijd haar tranen bedwingen. „What the fuck, dacht ik. Dat momentje heb ik dagenlang vast kunnen houden, zó bijzonder", glundert de zange res nu nog. „En de reacties bleven maar komen. Niet normaal. Face- book, Instagram, YouTube. Bijna onbeschrijflijk. Het mooiste wat ik heb beleefd bij The Voice." Het was even schrikken toen haar coach Waylon met Earth Song aankwam. „Ik had hiervoor nog nooit iets gezongen van Michael Jackson. De King of Pop, daar raak je niets van aan. Niemand kan zijn nummers beter zingen dan hijzelf. Ik vond het dus het een enorm ri sico, maar Waylon geloofde erin. Oké, dan gaan we het proberen, zei ik. Maar ik besefte dat het ook de andere kant op had kunnen gaan", zegt de Brabantse die voor de gelegenheid haar haar steil had gemaakt. „Ik hou wel van veran- straks gaan betalen om te stemmen. Dat is weer anders. Spannend. Alsof we opnieuw beginnen. Ilk ga in elk geval alles in de strijd gooien", zegt ze resoluut. Met Waylon als stimule rende coach. „Hij is zo ontzettend gepas- l sioneerd als het i gaat om muziek. K Waylon gelooft in H mij, stelt dat je iets van j ezelf moet H geven aan het pu- I bliek. Dat geeft I me vertrouwen." dering. Ook qua kleding. Heb ook cowboylaarzen in mijn kast. Maar de krullen zijn weer terug, hoor." Haar voorkomen en fraaie uiter lijk, ze zijn tijdens The Voice regel matig aangehaald. „Als ik dan lees: ze moet het alleen maar hebben van haar knappe koppie, ja, dan raakt dat me. Ik ben wel meer dan dat. Wil ook mooie liedjes bren gen. Of: O, zij zegt van zichzelf dat ze mooi is, wat een arrogantie. Maar dat heb ik nooit gezegd." Zonder anderen tekort te doen, stelt ze dat Jim 'haar grootste con current is'. „We zijn eikaars tegen polen. Hij, die rustige, mooie lied jes brengt, verhalen vertelt. Ter wijl ik de show eromheen heel cool vind. Maar het publiek moet Dit is alles wat je moet belichamen om een grote ster te zijn. Jij mag zo dromen, want jij hebt dat talent KIMBERLY MAASDAMME vrijdag 9 februari 2018 GO Dennis Jansen —Sanne Anouk Waylon Anouk AliB —Waylon Leeftijd: 26 jaar Woonplaats: Breda Coach: Waylon Vier tienen van de jury in de tweede liveshow met Earth Song van Michael Jackson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21